Таг: прво место

ДАМЈАН ОД ШТИП НЕ ДОБИ НАГРАДА ЗА ПРВО МЕСТО ОТИ БИЛ ОСНОВЕЦ, АМА НАГРАДА НЕМА НИ ЗА ВТОРОПЛАСИРАНИОТ СРЕДНОШКОЛЕЦ НА МАТЕМАТИЧКИОТ НАТПРЕВАР ЗАШТО НЕ БИЛ ПРВ

ДАМЈАН ОД ШТИП НЕ ДОБИ НАГРАДА ЗА ПРВО МЕСТО ОТИ БИЛ ОСНОВЕЦ, АМА НАГРАДА НЕМА НИ ЗА ВТОРОПЛАСИРАНИОТ СРЕДНОШКОЛЕЦ НА МАТЕМАТИЧКИОТ НАТПРЕВАР ЗАШТО НЕ БИЛ ПРВ

Дамјан Давков, ученик во основното училиште „Ванчо Прке“ од Штип, кој на Државното првенство по математика го освои првото место во конкуренција на уч ...
ОХРИЃАНИ ОСУМ ГОДИНИ ЛИДЕРИ ВО ОТСЕЛУВАЊЕ ОД МАКЕДОНИЈА

ОХРИЃАНИ ОСУМ ГОДИНИ ЛИДЕРИ ВО ОТСЕЛУВАЊЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Осум години по ред најпосетениот туристички град во Македонија, Охрид, е на прво место по бројот на граѓани кои го напуштиле за да живеат во друга држ ...
2 / 2 НАПИСИ