Таг: Пржинска влада

ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРЖИНСКАТА ВЛАДА НЕ ПОМИНА ВО СОБРАНИЕТО

ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРЖИНСКАТА ВЛАДА НЕ ПОМИНА ВО СОБРАНИЕТО

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на техничка влада на 100 дена пред избори, позната како Пржинска влада, не беше усвоен денеска во Собранието. „За ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ДА СЕ УКИНЕ ПРЖИНСКАТА ВЛАДА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, СДСМ И ДУИ ВЕЛАТ ДЕКА ТОА ЌЕ СЕ ДОГОВОРИ ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО 2024 ГОДИНА

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ДА СЕ УКИНЕ ПРЖИНСКАТА ВЛАДА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, СДСМ И ДУИ ВЕЛАТ ДЕКА ТОА ЌЕ СЕ ДОГОВОРИ ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО 2024 ГОДИНА

ВМРО-ДПМНЕ бара да се укине Пржинската влада и веднаш да се распишат предвремени избори, без 100 дена техничка влада. За таа цел, пратеничката група н ...
ДИК ОСТАНУВА ДА СЕ БИРА СО ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО, КАЖА МИЦКОСКИ

ДИК ОСТАНУВА ДА СЕ БИРА СО ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО, КАЖА МИЦКОСКИ

По премиерот Зоран Заев, од лидерската средба во Клубот на пратеници излезе и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој рече дека се надоврзува на ...
ДУИ ЌЕ ГО ВОДИ СОБРАНИЕТО И МВР ДО ИЗБОРОТ НА НОВА ВЛАДА И СПИКЕР

ДУИ ЌЕ ГО ВОДИ СОБРАНИЕТО И МВР ДО ИЗБОРОТ НА НОВА ВЛАДА И СПИКЕР

Од утре претпладне, кога Државната изборна комисија (ДИК) ќе ги  објави конечните резултати од предвремените парламентарни избори, до изборот на нова ...
ПРЖИНСКА ВЛАДА НА 31 АВГУСТ, ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ПРЖИНСКА ВЛАДА НА 31 АВГУСТ, ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

На 31 август треба да се избере нова техничка Пржинска влада, а изборите ќе бидат на 4 или 11 декември, се договорија денеска политичките партии ВМРО- ...
ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ АКО НЕДЕЛАВА ПАДНЕ ДОГОВОР И ЗА ПОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ АКО НЕДЕЛАВА ПАДНЕ ДОГОВОР И ЗА ПОЛИЦИЈАТА

Предвремените парламентарни избори во Македонија би можеле да се одржат на 11 декември годинава, ако СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во текот на неделава се договор ...
6 / 6 НАПИСИ