Таг: Пржински договор

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДЕНЕС ЌЕ ГО ДОГОВАРААТ ДАТУМОТ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ СО ТЕХНИЧКА ВЛАДА

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДЕНЕС ЌЕ ГО ДОГОВАРААТ ДАТУМОТ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ СО ТЕХНИЧКА ВЛАДА

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната лидерска средба во претседателската вила Водно, треба да го договорат дату ...
УСТАВНИОТ СУД ТАКТИЗИРА ЗА СЈО, А СОБРАНИЕТО ЌЕ СЕ РАСТУРИ БЕЗ ЗАВРШЕНИ РАБОТИ

УСТАВНИОТ СУД ТАКТИЗИРА ЗА СЈО, А СОБРАНИЕТО ЌЕ СЕ РАСТУРИ БЕЗ ЗАВРШЕНИ РАБОТИ

Собранието ќе се распушти за неполни две недели без изглед дека ќе ги донесе измените на законите што ги побара Специјалното јавно обвинителство, а Ус ...
УСТАВНИОТ СУД УШТЕ ОДМАРА ОД СЕДНИЦИ

УСТАВНИОТ СУД УШТЕ ОДМАРА ОД СЕДНИЦИ

Уставниот суд нема да има седница во среда, иако летната ферија заврши на 31. август и официјално уставните судии се на работа од први овој месец. На ...
ИГРИ НА ТРОНОТ ВО ВМРО-ДПМНЕ: МИЛОШОСКИ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА ДВА ОД ПРЖИНСКИТЕ ЗАКОНИ ШТО ГИ ИСПРЕГОВАРА РИВАЛОТ ТОДОРОВ

ИГРИ НА ТРОНОТ ВО ВМРО-ДПМНЕ: МИЛОШОСКИ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА ДВА ОД ПРЖИНСКИТЕ ЗАКОНИ ШТО ГИ ИСПРЕГОВАРА РИВАЛОТ ТОДОРОВ

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ вчера во Собранието не гласаше за два закони што беа дел од пакетот од Пржинскиот договор, за кои во име на ...
СОБРАНИЕТО ГИ ДОНЕСЕ ЗАКОНИТЕ ОД ПРЖИНСКИОТ ДОГОВОР, ПРОТИВ САМО НЕЗАВИСНИТЕ ПРАТЕНИЧКИ

СОБРАНИЕТО ГИ ДОНЕСЕ ЗАКОНИТЕ ОД ПРЖИНСКИОТ ДОГОВОР, ПРОТИВ САМО НЕЗАВИСНИТЕ ПРАТЕНИЧКИ

Собранието со 90 гласови ги донесе измените на Законот за внатрешни работи, Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Изборниот законик, Зако ...
ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДЕНЕС СО „ИНТЕРЕСЕН ПРЕДЛОГ НА МАСА“

ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДЕНЕС СО „ИНТЕРЕСЕН ПРЕДЛОГ НА МАСА“

Преговорите на политичките партии потписнички на Пржинскиот договор ќе продолжат и денеска со обид да се реши единственото преостанато спорно прашање ...

АПСОЛУТНА НУЛА

  1 Освен избори на кои ВМРО-ДПМНЕ конечно ќе победи и ќе дојде на власт во Македонија, за излез од политичката криза најдобро е претседа ...
7 / 7 НАПИСИ