Таг: птичји грип

ЗАТВОРЕНА ЗООЛОШКАТА ВО БЕРЛИН ПОРАДИ СЛУЧАЈ НА ПТИЧЈИ ГРИП

ЗАТВОРЕНА ЗООЛОШКАТА ВО БЕРЛИН ПОРАДИ СЛУЧАЈ НА ПТИЧЈИ ГРИП

Зоолошката градина во Берлин ги затвори вратите за посетители откако една од водните птици беше позитивна на тестот за птичји грип, соопшти установата ...
КИНА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ЗАРАЗА СО РЕДОК СОЈ НА ПТИЧЈИ ГРИП

КИНА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ЗАРАЗА СО РЕДОК СОЈ НА ПТИЧЈИ ГРИП

Кина го потврди првиот случај на зараза со редок сој на птичји грип. Официјални лица не кажаа како 41-годишниот маж се заразил, но се верува дека сојо ...
ПРЖИНСКА ВЛАДА НА 31 АВГУСТ, ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ПРЖИНСКА ВЛАДА НА 31 АВГУСТ, ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

На 31 август треба да се избере нова техничка Пржинска влада, а изборите ќе бидат на 4 или 11 декември, се договорија денеска политичките партии ВМРО- ...
3 / 3 НАПИСИ