Таг: пушење

1 219 / 19 НАПИСИ
РАСТЕ БРОЈОТ НА БОЛНИ ОД РАК ПРЕДИЗВИКАН ОД ДЕБЕЛИНА

РАСТЕ БРОЈОТ НА БОЛНИ ОД РАК ПРЕДИЗВИКАН ОД ДЕБЕЛИНА

Прекумерната тежина или дебелината е растечка причина за појава на рак во Велика Британија, додека канцерогено заболување предизвикано од пушење се на ...
ПУШЕВ ЗАКОНСКИ ВО РЕСТОРАН ОТВОРЕН ОД ТРИ СТРАНИ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ФОТОГРАФИЈАТА СО ЦИГАРА

ПУШЕВ ЗАКОНСКИ ВО РЕСТОРАН ОТВОРЕН ОД ТРИ СТРАНИ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ФОТОГРАФИЈАТА СО ЦИГАРА

Премиерот Зоран Заев вели дека не го прекршил Законот за заштита од пушењето бидејќи пушел, како што изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК, во ресторан со отворен ...
ПУШЕЊЕ СО ЈАЗИК

ПУШЕЊЕ СО ЈАЗИК

1 Многумина имаат мислење за Законот за употреба за јазиците, иако верувам дека не ни знаат што е напишано во него. Многумина се против законот, оти м ...
УЈП ЌЕ ИСПРАТИ ИНСПЕКЦИИ КАЈ КАФАНЏИИТЕ ШТО ПРИКАЖАЛЕ НЕРЕАЛНО МАЛ ПРОМЕТ

УЈП ЌЕ ИСПРАТИ ИНСПЕКЦИИ КАЈ КАФАНЏИИТЕ ШТО ПРИКАЖАЛЕ НЕРЕАЛНО МАЛ ПРОМЕТ

Управата за јавни приходи ќе врши контрола низ сите кафулиња и кафеани кои во текот на деновите со новогодишни прослави пријавиле мал промет. Од УЈ ...
ИНСПЕКЦИИТЕ ДОЗВОЛИЈА ПУШЕЊЕ И НЕИЗДАВАЊЕ ФИСКАЛНИ СМЕТКИ ВО КАФАНИТЕ ВО ПРАЗНИЧНАТА ЕУФОРИЈА

ИНСПЕКЦИИТЕ ДОЗВОЛИЈА ПУШЕЊЕ И НЕИЗДАВАЊЕ ФИСКАЛНИ СМЕТКИ ВО КАФАНИТЕ ВО ПРАЗНИЧНАТА ЕУФОРИЈА

Низ кафулињата и рестораните низ Скопје се пуши и не се издаваат фискални сметки. Изминатите две-три недели додека траеја новогодишните прослави во ...
ТУТУНСКИТЕ КОМПАНИИ ВО САД ЦЕЛА ГОДИНА ЌЕ ПЛАЌААТ ОГЛАСИ ДЕКА ПУШЕЊЕТО УБИВА

ТУТУНСКИТЕ КОМПАНИИ ВО САД ЦЕЛА ГОДИНА ЌЕ ПЛАЌААТ ОГЛАСИ ДЕКА ПУШЕЊЕТО УБИВА

Милиони Американци кои вчера отворија весник можеа да видат реклами на цела страница, преку кои што тутунските компании им признаа на читателите дека ...
ЈАПОНСКА КОМПАНИЈА ГИ НАГРАДУВА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ-НЕПУШАЧИ СО СЛОБОДНИ ДЕНОВИ

ЈАПОНСКА КОМПАНИЈА ГИ НАГРАДУВА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ-НЕПУШАЧИ СО СЛОБОДНИ ДЕНОВИ

Една јапонска компанија ги награди своите вработени-непушачи со дополнителни шест дена одмор, откако тие се пожалиле дека работат повеќе од оние кои с ...
ПУШЕЊЕ ВО ИНКУБАТОР

ПУШЕЊЕ ВО ИНКУБАТОР

1 Значи, од понеделник да се спремаме дека конечно ќе дојде новиот живот. Во кој ќе нема живот за пешаците. За да можело да се пуши секаде. И секогаш. ...
ЊУЈОРК ЗАБРАНИ И ПУШЕЊЕ ЕЛЕКТРОНСКИ ЦИГАРИ ВО ЈАВЕН ЗАТВОРЕН ПРОСТОР

ЊУЈОРК ЗАБРАНИ И ПУШЕЊЕ ЕЛЕКТРОНСКИ ЦИГАРИ ВО ЈАВЕН ЗАТВОРЕН ПРОСТОР

Електронските цигари, популарната замена за традиционалните цигари, наскоро ќе бидат забранети од јавни затворени простории во државата Њујорк. Гуверн ...
1 219 / 19 НАПИСИ