Таг: ракета

1 2 10 / 20 НАПИСИ
НЕМА НИШТО СЛИЧНО НА СВЕТОТ, КАЖА ПУТИН ПО ПРВОТО ЛАНСИРАЊЕ НА НОВА ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНА РАКЕТА

НЕМА НИШТО СЛИЧНО НА СВЕТОТ, КАЖА ПУТИН ПО ПРВОТО ЛАНСИРАЊЕ НА НОВА ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНА РАКЕТА

Русија денеска го изведе првото пробно лансирање на својот интерконтинентален балистички проектил „сармат“, за кој Владимир Путин кажа дека треба да г ...
ЗЕЛЕНСКИ БАРА ОСТАР ГЛОБАЛЕН ОДГОВОР КОН РУСИЈА ПОРАДИ РАКЕТИРАЊЕТО НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА СО 52 ЖРТВИ

ЗЕЛЕНСКИ БАРА ОСТАР ГЛОБАЛЕН ОДГОВОР КОН РУСИЈА ПОРАДИ РАКЕТИРАЊЕТО НА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА СО 52 ЖРТВИ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски побара остар глобален одговор кон Русија откако нејзините сили истрелаа проектил на преполната железничка с ...
РАКЕТА НА ИЛОН МАСК Е НА ПАТ ДА УДРИ ВО МЕСЕЧИНАТА

РАКЕТА НА ИЛОН МАСК Е НА ПАТ ДА УДРИ ВО МЕСЕЧИНАТА

Ракета лансирана од компанијата „СпејсЕкс“ на Илон Маск е на пат да удри во Месечината и да експлодира. Ракетата „Фалкон 9“ беше лансирана во 2015, но ...
ГРАДИМЕ ПАТ КОН ВСЕЛЕНАТА ЗА ДА ГИ РЕШИМЕ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЗЕМЈАТА, КАЖА ЏЕФ БЕЗОС ПО ДЕНЕШНИОТ ПРВ ЛЕТ

ГРАДИМЕ ПАТ КОН ВСЕЛЕНАТА ЗА ДА ГИ РЕШИМЕ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЗЕМЈАТА, КАЖА ЏЕФ БЕЗОС ПО ДЕНЕШНИОТ ПРВ ЛЕТ

Џеф Безос изјави дека неговата компанија „Блу Ориџин“ планира уште два патнички лета во вселената оваа година откако неговата ракета „Њу Шепард“ попла ...
ОСТАТОЦИТЕ ОД КИНЕСКАТА РАКЕТА ПАДНАА ВО ИНДИСКИОТ ОКЕАН, НАСА ОБВИНУВА ДЕКА КИНА Е НЕОДГОВОРНА

ОСТАТОЦИТЕ ОД КИНЕСКАТА РАКЕТА ПАДНАА ВО ИНДИСКИОТ ОКЕАН, НАСА ОБВИНУВА ДЕКА КИНА Е НЕОДГОВОРНА

Остатоците од големата кинеска ракета паднаа на Земјата во Индискиот океан, близу Малдиви, според кинеските државни медиуми, ставајќи крај на неколкуд ...
ОСТАТОЦИТЕ ОД ГОЛЕМАТА КИНЕСКА РАКЕТА ВЕЧЕРВА ИЛИ УТРЕ ЌЕ ПАДНАТ НА ЗЕМЈАТА, УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО КАДЕ

ОСТАТОЦИТЕ ОД ГОЛЕМАТА КИНЕСКА РАКЕТА ВЕЧЕРВА ИЛИ УТРЕ ЌЕ ПАДНАТ НА ЗЕМЈАТА, УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО КАДЕ

Остатоците од кинеска ракета се очекува да паднат назад на Земјата викендов и експертите се обидуваат да дознаат точно кога и каде ќе се случи тоа. Ра ...
ПЕНТАГОН НЕ ПЛАНИРА ДА ГИ УРИВА ОСТАТОЦИТЕ ОД КИНЕСКАТА РАКЕТА ШТО ВИКЕНДОВ ЌЕ ПАДНАТ НА ЗЕМЈАТА

ПЕНТАГОН НЕ ПЛАНИРА ДА ГИ УРИВА ОСТАТОЦИТЕ ОД КИНЕСКАТА РАКЕТА ШТО ВИКЕНДОВ ЌЕ ПАДНАТ НА ЗЕМЈАТА

Американската војска објави дека не планира да ги урива остатоците од огромна кинеска ракета кои треба да паднат на Земјата овој викенд на сè уште неп ...
НОВАТА РАКЕТА НА ИЛОН МАСК ПРВПАТ СЕ СПУШТИ БЕЗ ДА ЕКСПЛОДИРА

НОВАТА РАКЕТА НА ИЛОН МАСК ПРВПАТ СЕ СПУШТИ БЕЗ ДА ЕКСПЛОДИРА

„СпејсЕкс“ ја лансираше и за првпат успешно приземји својата футуристичка ракета „старшип“, со која Илон Маск во иднина планира да праќа луѓе на Месеч ...
ОСТАТОЦИ ОД ОГРОМНА КИНЕСКА РАКЕТА ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ ПАДНАТ НА ЗЕМЈАТА, НО НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ

ОСТАТОЦИ ОД ОГРОМНА КИНЕСКА РАКЕТА ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ ПАДНАТ НА ЗЕМЈАТА, НО НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ

Остатоци од огромна ракета со помош на која Кина го лансираше првиот модул од својата вселенска станица ќе паднат на Земјата во наредните денови на сè ...
КОМПАНИЈАТА НА ИЛОН МАСК ЛАНСИРАШЕ ЧЕТВОРИЦА АСТРОНАУТИ ВО ВСЕЛЕНАТА, ПРВПАТ СЕ ЛЕТА СО ВЕЌЕ КОРИСТЕНА РАКЕТА

КОМПАНИЈАТА НА ИЛОН МАСК ЛАНСИРАШЕ ЧЕТВОРИЦА АСТРОНАУТИ ВО ВСЕЛЕНАТА, ПРВПАТ СЕ ЛЕТА СО ВЕЌЕ КОРИСТЕНА РАКЕТА

Компанијата на Илон Маск „Спејс-Екс“ лансираше четворица астронаути од Флорида кон Меѓународната вселенска станица, првпат со ракета и капсула кои бил ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ