Таг: ракомет

1 8 9 1099 / 99 НАПИСИ
НАВИСТИНА ЛИ ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО ЗАГАДУВАЊЕТО, ГО ПРАШАА ШИЛЕГОВ ВО ЗАГРЕБ OTKAKO СКОПЈЕ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКО ВО РАКОМЕТ

НАВИСТИНА ЛИ ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО ЗАГАДУВАЊЕТО, ГО ПРАШАА ШИЛЕГОВ ВО ЗАГРЕБ OTKAKO СКОПЈЕ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКО ВО РАКОМЕТ

Проблемот со загадувањето во Скопје, беше едно од прашањата кои му беа поставени на градоначалникот Петре Шилегов, во Загреб, при поднесувањето на зае ...
ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР ОСТАНУВА БЕЗ СВОЈА ИКОНА, ГОЛМАНОТ ШТЕРБИК ПОТПИША ЗА ВЕСПРЕМ

ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР ОСТАНУВА БЕЗ СВОЈА ИКОНА, ГОЛМАНОТ ШТЕРБИК ПОТПИША ЗА ВЕСПРЕМ

По тренерот Раул Гонсалес, европскиот ракометен првак Вардар останува без уште една важна алка по завршувањето на сезоната – голманот Арпад Штербик. ...
РАУЛ ГО НАПУШТА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР И ЌЕ БИДЕ НОВ ТРЕНЕР НА ПСЖ

РАУЛ ГО НАПУШТА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР И ЌЕ БИДЕ НОВ ТРЕНЕР НА ПСЖ

Раул Гонсалес ја напушта клупата на европскиот ракометен првак Вардар по завршувањето на сезоната и ќе го преземе најбогатиот светски ракометен клуб, ...
ОПШТИНА БИТОЛА СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ ЌЕ ГИ ВРАЌА НАСЛЕДЕНИТЕ ДОЛГОВИ КОН РАКОМЕТАРИТЕ НА „ПЕЛИСТЕР“

ОПШТИНА БИТОЛА СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ ЌЕ ГИ ВРАЌА НАСЛЕДЕНИТЕ ДОЛГОВИ КОН РАКОМЕТАРИТЕ НА „ПЕЛИСТЕР“

Ракометарите на Пелистер нема да играат на саботното градско дерби со Еурофарм Работник во Битола, доколку до тогаш не им бидат исплатени заостанатите ...
САМСОНЕНКО МУ ДАДЕ ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА ЗАЕВ

САМСОНЕНКО МУ ДАДЕ ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА ЗАЕВ

Сопственикот на европскиот шампион Вардар Сергеј Самсоненко му даде на премиерот Зоран Заев еден од златните медали, освоени на фајнл форот на ракомет ...
ЕВРОПСКИТЕ ШАМПИОНИ ЈА ПРОСЛАВИЈА ТИТУЛАТА СО ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА 

ЕВРОПСКИТЕ ШАМПИОНИ ЈА ПРОСЛАВИЈА ТИТУЛАТА СО ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА 

Илјадници граѓани се собраа на Плоштадот Македонија за пречекот на европските шампиони, ракометарите на Вардар, кои денеска се вратија од Келн. Откако ...
ПРОСЛАВА НА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

ПРОСЛАВА НА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

Неколку илјади граѓани ноќеска славеа на Плоштадот Македонија во Скопје откако ракометниот клуб Вардар стана европски шампион. Се славеше и по улиците ...
НА ПЛОШТАД СЕ СЛАВИ ТИТУЛАТА НА ВАРДАР

НА ПЛОШТАД СЕ СЛАВИ ТИТУЛАТА НА ВАРДАР

Илјадници навивачи се собрани на Плоштад Македонија да ја прослават победата на Вардар во ракометната Лига на шампиони. Се слави и со автомобили по ул ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

Шарената револуција изведе изведе нова герила-акција на ракометниот натпревар на репрезентациите на Македонија и на Чешка, јави агенцијата Мета. Де ...
1 8 9 1099 / 99 НАПИСИ