Таг: ракомет

1 6 7 876 / 76 НАПИСИ
ОПШТИНА БИТОЛА СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ ЌЕ ГИ ВРАЌА НАСЛЕДЕНИТЕ ДОЛГОВИ КОН РАКОМЕТАРИТЕ НА „ПЕЛИСТЕР“

ОПШТИНА БИТОЛА СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ ЌЕ ГИ ВРАЌА НАСЛЕДЕНИТЕ ДОЛГОВИ КОН РАКОМЕТАРИТЕ НА „ПЕЛИСТЕР“

Ракометарите на Пелистер нема да играат на саботното градско дерби со Еурофарм Работник во Битола, доколку до тогаш не им бидат исплатени заостанатите ...
САМСОНЕНКО МУ ДАДЕ ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА ЗАЕВ

САМСОНЕНКО МУ ДАДЕ ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА ЗАЕВ

Сопственикот на европскиот шампион Вардар Сергеј Самсоненко му даде на премиерот Зоран Заев еден од златните медали, освоени на фајнл форот на ракомет ...
ЕВРОПСКИТЕ ШАМПИОНИ ЈА ПРОСЛАВИЈА ТИТУЛАТА СО ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА 

ЕВРОПСКИТЕ ШАМПИОНИ ЈА ПРОСЛАВИЈА ТИТУЛАТА СО ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА 

Илјадници граѓани се собраа на Плоштадот Македонија за пречекот на европските шампиони, ракометарите на Вардар, кои денеска се вратија од Келн. Откако ...
ПРОСЛАВА НА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

ПРОСЛАВА НА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

Неколку илјади граѓани ноќеска славеа на Плоштадот Македонија во Скопје откако ракометниот клуб Вардар стана европски шампион. Се славеше и по улиците ...
НА ПЛОШТАД СЕ СЛАВИ ТИТУЛАТА НА ВАРДАР

НА ПЛОШТАД СЕ СЛАВИ ТИТУЛАТА НА ВАРДАР

Илјадници навивачи се собрани на Плоштад Македонија да ја прослават победата на Вардар во ракометната Лига на шампиони. Се слави и со автомобили по ул ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

Шарената револуција изведе изведе нова герила-акција на ракометниот натпревар на репрезентациите на Македонија и на Чешка, јави агенцијата Мета. Де ...
1 6 7 876 / 76 НАПИСИ