Таг: ранети

ВО РУСКАТА ИНВАЗИЈА ДОСЕГА ЗАГИНАА 57, РАНЕТИ 169 УКРАИНЦИ

ВО РУСКАТА ИНВАЗИЈА ДОСЕГА ЗАГИНАА 57, РАНЕТИ 169 УКРАИНЦИ

Педесет и седум Украинци се убиени во денешната руска инвазија на земјата, а 169 се ранети, потврди украинскиот министер за здравство.  Министерот Вик ...
КУРШУМОТ СЀ УШТЕ БИЛ ВО ГРАДИТЕ НА ПОВРЕДЕНИОТ, МИСТЕРИЈА Е ДАЛИ ПУКАЛ ПРАТЕНИКОТ ЏЕВАТ АДЕМИ НА СВАДБАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА

КУРШУМОТ СЀ УШТЕ БИЛ ВО ГРАДИТЕ НА ПОВРЕДЕНИОТ, МИСТЕРИЈА Е ДАЛИ ПУКАЛ ПРАТЕНИКОТ ЏЕВАТ АДЕМИ НА СВАДБАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Тетовското обвинителство уште не утврдило од кое оружје било пукано на свадбата во Мала Речица на 31 јули 2019 година на која беа ранети синот на прат ...
СО ЕДЕН КУРШУМ РАНИЛ ДВАЈЦА, НА ПОЛИЦАЕЦ МУ ПУКНАЛ ПИШТОЛОТ ДОДЕКА ИГРАЛ ФУДБАЛЧЕ ВО ФЛИПЕРНИЦА

СО ЕДЕН КУРШУМ РАНИЛ ДВАЈЦА, НА ПОЛИЦАЕЦ МУ ПУКНАЛ ПИШТОЛОТ ДОДЕКА ИГРАЛ ФУДБАЛЧЕ ВО ФЛИПЕРНИЦА

Во Секторот за внатрешни работи Тетово вчера околу 23 часот и 30 минути било пријавено дека во Клиничката болница Тетово биле донесени Ф.В.(26) и А.Х. ...
ДВАЈЦА ВОЈНИЦИ РАНЕТИ ВО ТЕТОВСКАТА КАСАРНА

ДВАЈЦА ВОЈНИЦИ РАНЕТИ ВО ТЕТОВСКАТА КАСАРНА

Изутринава во тетовската клиничка болница донесени се двајца војници со прострелни рани. Според директорот на тетовската болница Флорим Бесими, двајца ...
ЕДЕН УБИЕН, ДВАЈЦА РАНЕТИ ВО ПРЕСМЕТКА МЕЃУ ДИЛЕРИ НА ДРОГА ВО МАЛА РЕЧИЦА

ЕДЕН УБИЕН, ДВАЈЦА РАНЕТИ ВО ПРЕСМЕТКА МЕЃУ ДИЛЕРИ НА ДРОГА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Еден убиен и двајца ранети е епилогот на ноќешната вооружена пресметка во Мала Речица, тетовско, за која жителите велат дека е меѓу дилери на дрога и ...
5 / 5 НАПИСИ