Таг: раст

1 2 10 / 16 НАПИСИ
„АЛКАЛОИД“ ОСТВАРИ ПРОДАЖБИ ОД 268,3 МИЛИОНИ ЕВРА И ГО ЗГОЛЕМИ ИЗВОЗОТ ЗА 17% ВО 2023

„АЛКАЛОИД“ ОСТВАРИ ПРОДАЖБИ ОД 268,3 МИЛИОНИ ЕВРА И ГО ЗГОЛЕМИ ИЗВОЗОТ ЗА 17% ВО 2023

„Алкалоид“ оствари консолидирани продажби од 268,3 милиони евра, раст на консолидираниот извоз од 17% и инвестиции од 28,3 милиони евра во периодот ја ...
РОДИТЕЛИТЕ ДВАПАТИ ГОДИШНО ДА ЈА МЕРАТ ВИСИНАТА НА ДЕТЕТО, ПЕДИЈАТРИТЕ ДА СПОРЕДУВААТ СО ОЧЕКУВАНАТА ВРЕДНОСТ ЗА ВОЗРАСТА, АПЕЛИРА ЗДРУЖЕНИЕТО РАСТ

РОДИТЕЛИТЕ ДВАПАТИ ГОДИШНО ДА ЈА МЕРАТ ВИСИНАТА НА ДЕТЕТО, ПЕДИЈАТРИТЕ ДА СПОРЕДУВААТ СО ОЧЕКУВАНАТА ВРЕДНОСТ ЗА ВОЗРАСТА, АПЕЛИРА ЗДРУЖЕНИЕТО РАСТ

Здружението на родители на деца со ендокринолошки заболувања – РАСТ апелира до родителите и старателите да се контролира висината на детето барем два ...
„АЛКАЛОИД“ СО РАСТ НА ИЗВОЗОТ ОД 23% И СО 106 НОВИ ВРАБОТУВАЊА ВО ПЕРИОДОТ ЈАНУАРИ-ЈУНИ 2023

„АЛКАЛОИД“ СО РАСТ НА ИЗВОЗОТ ОД 23% И СО 106 НОВИ ВРАБОТУВАЊА ВО ПЕРИОДОТ ЈАНУАРИ-ЈУНИ 2023

„Алкалоид“ оствари раст на консолидираниот извоз од 23%, инвестиции од 15,2 милиони евра и 106 нови вработувања во земјава во периодот јануари-јуни 20 ...
„АЛКАЛОИД“ ЛАНИ ГО ЗГОЛЕМИ ИЗВОЗОТ ЗА 16% И ОСТВАРИ ПРОДАЖБИ ОД НАД 230 МИЛИОНИ ЕВРА

„АЛКАЛОИД“ ЛАНИ ГО ЗГОЛЕМИ ИЗВОЗОТ ЗА 16% И ОСТВАРИ ПРОДАЖБИ ОД НАД 230 МИЛИОНИ ЕВРА

„Алкалоид“ минатата година оствари раст на консолидираниот извоз од над 16 %, консолидирани продажби од 231,9 милиони евра и 187 нови вработувања во з ...
РАСТЕ СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО, СÈ ПОВЕЌЕ ЖЕНИ ДРЖЕНИ ПОД КЛУЧ И ТЕПАНИ, ЧЕСТО И ПРЕД ДЕЦАТА

РАСТЕ СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО, СÈ ПОВЕЌЕ ЖЕНИ ДРЖЕНИ ПОД КЛУЧ И ТЕПАНИ, ЧЕСТО И ПРЕД ДЕЦАТА

Расте семејното насилство, особено врз жените, во сите форми – од силување, присилување и тепање, до киднапирање, односно држење под клуч и забранувањ ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА БРОЈКАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ПОРАСНА ЗА 25 ОТСТО, ВO БОЛНИЦИТЕ ЛЕЖАТ 548 ЛИЦА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА БРОЈКАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ПОРАСНА ЗА 25 ОТСТО, ВO БОЛНИЦИТЕ ЛЕЖАТ 548 ЛИЦА

Бројката новозаболени од ковид-19 за една недела се зголеми за 25 отсто, односно регистрирани се 3.504 нови позитивни случаи во 33 градови, стои во из ...
„АЛКАЛОИД“ СО 121 НОВО ВРАБОТУВАЊЕ И ЗГОЛЕМЕНИ ПРОДАЖБИ ОД 7% ВО ПЕРИОДОТ ЈАНУАРИ-ЈУНИ 2021

„АЛКАЛОИД“ СО 121 НОВО ВРАБОТУВАЊЕ И ЗГОЛЕМЕНИ ПРОДАЖБИ ОД 7% ВО ПЕРИОДОТ ЈАНУАРИ-ЈУНИ 2021

„Алкалоид“ остварил 121 ново вработување, инвестиции од над 524 милиони денари и консолидирани продажби од 6,27 милијарди денари во периодот јануари-ј ...
ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЌЕ ВАЖИ И ЗА ВИКЕНДИ, ЌЕ ТРАЕ 2 НЕДЕЛИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЌЕ ВАЖИ И ЗА ВИКЕНДИ, ЌЕ ТРАЕ 2 НЕДЕЛИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Полицискиот час би траел две недели и ќе важи и за време на викендите, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болес ...
РАСТОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 Е ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ НА ТЕСТИРАЊА НА АСИМПТОМАТСКИ СЛУЧАИ, НО ВАЖНО Е ДЕКА ВИРУСОТ СЛАБЕЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

РАСТОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 Е ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ НА ТЕСТИРАЊА НА АСИМПТОМАТСКИ СЛУЧАИ, НО ВАЖНО Е ДЕКА ВИРУСОТ СЛАБЕЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Петнаесет семејства во Скопје носат вкупно 90 проценти од новозаболените лица во изминативе денови, кои се сега веќе во изолација. Растот на бројката ...
АЛКАЛОИД СО РАСТ НА ДОБИВКАТА ОД 7 ОТСТО И НА ИЗВОЗОТ ОД 9 ОТСТО ВО ПРВИТЕ ТРИ МЕСЕЦИ ОД ГОДИНАТА

АЛКАЛОИД СО РАСТ НА ДОБИВКАТА ОД 7 ОТСТО И НА ИЗВОЗОТ ОД 9 ОТСТО ВО ПРВИТЕ ТРИ МЕСЕЦИ ОД ГОДИНАТА

Фармацевтската компанија „Алкалоид“ првите три месеци од оваа година остварила раст на нето добивката од 7 отсто, инвестирала нови 357,3 милиони денар ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ