Таг: Реџеп Таип Ердоган

1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ
ЕРДОГАН ВО ЃУБРЕ ГО ФРЛИЛ ПИСМОТО НА ТРАМП ВО КОЕ ГО СОВЕТУВА ДА НЕ ЈА НАПАЃА СИРИЈА

ЕРДОГАН ВО ЃУБРЕ ГО ФРЛИЛ ПИСМОТО НА ТРАМП ВО КОЕ ГО СОВЕТУВА ДА НЕ ЈА НАПАЃА СИРИЈА

Реџеп Таип Ердоган го фрлил во ѓубре писмото што му го испратил Доналд Трамп, во кое го советува да биде паметен и да не почнува офанзива против Курди ...
АМЕРИКАНСКИТЕ СИЛИ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ОД СИРИСКАТА ГРАНИЦА СО ТУРЦИЈА ВО ПРЕСРЕТ НА ТУРСКАТА ОФАНЗИВА ПРОТИВ КУРДИТЕ

АМЕРИКАНСКИТЕ СИЛИ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ОД СИРИСКАТА ГРАНИЦА СО ТУРЦИЈА ВО ПРЕСРЕТ НА ТУРСКАТА ОФАНЗИВА ПРОТИВ КУРДИТЕ

Американските сили почнале да се повлекуваат од своите позиции долж границата во североисточна Сирија, во пресрет на најавената турска офанзива против ...
ТРАМП МУ ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО НА ЕРДОГАН ЗА ТУРСКА ОФАНЗИВА ПРОТИВ КУРДИТЕ ВО СИРИЈА

ТРАМП МУ ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО НА ЕРДОГАН ЗА ТУРСКА ОФАНЗИВА ПРОТИВ КУРДИТЕ ВО СИРИЈА

САД нема да се мешаат во најавената офанзива на Турција против курдските сили во североисточна Сирија, објави Белата куќа, што претставува голем пресв ...
ЕУФОРИЈА НА УЛИЦИТЕ НА ИСТАНБУЛ, МАСОВНО СЕ СЛАВИ ПОРАЗОТ НА ЕРДОГАН НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ЕУФОРИЈА НА УЛИЦИТЕ НА ИСТАНБУЛ, МАСОВНО СЕ СЛАВИ ПОРАЗОТ НА ЕРДОГАН НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го призна поразот на неговиот кандидат Бинали Јилдирим на повторените избори за градоначалник на Истанбул, дод ...
СЕ ОЖЕНИ ФУДБАЛЕРОТ МЕСУТ ОЗИЛ И ГО ВИКНА ЕРДОГАН ДА МУ БИДЕ КУМ

СЕ ОЖЕНИ ФУДБАЛЕРОТ МЕСУТ ОЗИЛ И ГО ВИКНА ЕРДОГАН ДА МУ БИДЕ КУМ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган беше кум на свадбата на поранешниот германски репрезентативец Месут Озил, што се одржа во луксузен хотел во Ис ...
ЕРДОГАН И ОФИЦИЈАЛНО ЈА ИЗГУБИ ВЛАСТА ВО ИСТАНБУЛ

ЕРДОГАН И ОФИЦИЈАЛНО ЈА ИЗГУБИ ВЛАСТА ВО ИСТАНБУЛ

Кандидатот на најголемата опозициска партија во Турција денеска и официјално беше прогласен за нов градоначалник на Истанбул, и покрај барањата на пар ...
ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА ЕРДОГАН ДА СЕ ПРЕБРОЈУВААТ ГЛАСОВИ ВО ИСТАНБУЛ

ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА ЕРДОГАН ДА СЕ ПРЕБРОЈУВААТ ГЛАСОВИ ВО ИСТАНБУЛ

Државната изборна комисија на Турција го одби барањето на партијата на претседателот Реџеп Таип Ердоган повторно да се пребројат гласовите во 31 облас ...
ЕРДОГАН ГИ ИЗГУБИ АНКАРА И ИЗМИР НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ТУРЦИЈА, НАВЕСТИ ПОРАЗ И ВО ИСТАНБУЛ

ЕРДОГАН ГИ ИЗГУБИ АНКАРА И ИЗМИР НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ТУРЦИЈА, НАВЕСТИ ПОРАЗ И ВО ИСТАНБУЛ

Партијата на Реџеп Таип Ердоган ја загуби власта во главниот град Анкара на вчерашните локални избори, што се смета за прв тежок удар врз неговата моќ ...
ЕМИРОТ ОД КАТАР МУ ПОДАРИ ВИП АВИОН ОД 400 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЕРДОГАН

ЕМИРОТ ОД КАТАР МУ ПОДАРИ ВИП АВИОН ОД 400 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЕРДОГАН

Емирот од Катар Шеик Тамин бин Хамад ал-Тани му подари луксузен „боинг 747-8“ на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, објави турската државна теле ...
ТИЕ ГО ИМААТ ДОЛАРОТ, НИЕ ГО ИМАМЕ ГОСПОД, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН ОТКАКО ТРАМП ЈА УРНА ТУРСКАТА ЛИРА

ТИЕ ГО ИМААТ ДОЛАРОТ, НИЕ ГО ИМАМЕ ГОСПОД, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН ОТКАКО ТРАМП ЈА УРНА ТУРСКАТА ЛИРА

Претседателот Реџеп Таип Ердоган им порача на Турците да ги продадат своите долари и злато за да ја поддржат турската лира, чија вредност драматично п ...
1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ