Таг: Реџеп Таип Ердоган

1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, КАЖА ЕРДОГАН

ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, КАЖА ЕРДОГАН

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека веќе не го признава грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и нема да се сретне со него подоцна оваа го ...
ЌЕ ЗАПРЕМЕ СО НАПАДИТЕ КОГА УКРАИНЦИТЕ ЌЕ ПРЕСТАНАТ ДА СЕ БОРАТ, МУ РЕКОЛ ПУТИН НА ЕРДОГАН

ЌЕ ЗАПРЕМЕ СО НАПАДИТЕ КОГА УКРАИНЦИТЕ ЌЕ ПРЕСТАНАТ ДА СЕ БОРАТ, МУ РЕКОЛ ПУТИН НА ЕРДОГАН

Владимир Путин му кажал на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека руската воена операција ќе запре тогаш кога Украинците ќе престанат да се бора ...
ТУРСКА НОВИНАРКА УАПСЕНА ЗАШТО ГО НАВРЕДИЛА ЕРДОГАН ПРЕКУ ПОГОВОРКА

ТУРСКА НОВИНАРКА УАПСЕНА ЗАШТО ГО НАВРЕДИЛА ЕРДОГАН ПРЕКУ ПОГОВОРКА

Угледната турска новинарка Седеф Кабаш е уапсена и чека судење зашто го навредила претседателот Реџеп Таип Ердоган преку поговорка. „Кога вол доаѓа в ...
ШПАНИЈА И ХРВАТСКА ИСПРАТИЈА АВИОНИ ДА ГИ ГАСНАТ ПОЖАРИТЕ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ПОД КРИТИКИ ЗАШТО ЗЕМЈАТА ИМА САМО ТРИ УПОТРЕБЛИВИ ПРОТИВПОЖАРНИ АВИОНИ

ШПАНИЈА И ХРВАТСКА ИСПРАТИЈА АВИОНИ ДА ГИ ГАСНАТ ПОЖАРИТЕ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ПОД КРИТИКИ ЗАШТО ЗЕМЈАТА ИМА САМО ТРИ УПОТРЕБЛИВИ ПРОТИВПОЖАРНИ АВИОНИ

Шпански и хрватски авиони се вклучија во гаснењето на пожарите кои веќе седум дена пустошат во близина на јужните туристички центри во Турција, додека ...
ЕРДОГАН ГО ОЗНАЧИ ПОЧЕТОКОТ НА ИЗГРАДБАТА НА КОНТРОВЕРЗЕН КАНАЛ ВО ИСТАНБУЛ ОД 65 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, ЗА КОЈ СЕ ВЕЛИ ДЕКА Е ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА

ЕРДОГАН ГО ОЗНАЧИ ПОЧЕТОКОТ НА ИЗГРАДБАТА НА КОНТРОВЕРЗЕН КАНАЛ ВО ИСТАНБУЛ ОД 65 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, ЗА КОЈ СЕ ВЕЛИ ДЕКА Е ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го означи почетокот на изградбата на контроверзен канал во Истанбул, што треба да го олесни метежот во Босфор, ...
ТУРЦИЈА ИЗЛЕЗЕ ОД ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЈА КОЈА ГИ ШТИТИ ЖЕНИТЕ ОД НАСИЛСТВО

ТУРЦИЈА ИЗЛЕЗЕ ОД ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЈА КОЈА ГИ ШТИТИ ЖЕНИТЕ ОД НАСИЛСТВО

Турција излезе од Истанбулската конвенција за женски права, чија цел е заштита на жените од насилство. Одлуката на турскиот претседател Реџеп Таип Ерд ...
ТУРЦИЈА ДОНЕСЕ ЗАКОН ЗА СТРОГ НАДЗОР ВРЗ ЗДРУЖЕНИЈАТА, КРИТИЧАРИТЕ ВЕЛАТ ЌЕ ГИ ЗАДУШИ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

ТУРЦИЈА ДОНЕСЕ ЗАКОН ЗА СТРОГ НАДЗОР ВРЗ ЗДРУЖЕНИЈАТА, КРИТИЧАРИТЕ ВЕЛАТ ЌЕ ГИ ЗАДУШИ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

Турскиот парламент денеска донесе закон со кој ќе се зајакне надзорот врз фондациите и здруженијата и со кој, според групите за човекови права меѓу ко ...
ФРАНЦИЈА ГО ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ОД ТУРЦИЈА ОТКАКО ЕРДОГАН РЕЧЕ МАКРОН ДА СИ ГО ПРОВЕРИ МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ

ФРАНЦИЈА ГО ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ОД ТУРЦИЈА ОТКАКО ЕРДОГАН РЕЧЕ МАКРОН ДА СИ ГО ПРОВЕРИ МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ

Франција го повика на консултации нејзиниот амбасадор во Турција, откако турскиот претседател Теџеп Таип Ердоган го навреди неговиот француски колега ...
ЕРДОГАН СЕ ПРИДРУЖИ НА ИЛЈАДНИЦИ ВЕРНИЦИ НА ПРВИТЕ МОЛИТВИ ВО АЈА СОФИЈА ПО 86 ГОДИНИ ПАУЗА

ЕРДОГАН СЕ ПРИДРУЖИ НА ИЛЈАДНИЦИ ВЕРНИЦИ НА ПРВИТЕ МОЛИТВИ ВО АЈА СОФИЈА ПО 86 ГОДИНИ ПАУЗА

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска се придружи на илјадници муслимански верници на првите молитви во Аја Софија во Истанбул откако таа пр ...
ХРИСТИЈАНСКИТЕ МОЗАИЦИ ВО АЈА СОФИЈА ЌЕ СЕ ПОКРИВААТ ЗА ВРЕМЕ НА МОЛИТВИТЕ НА МУСЛИМАНИТЕ

ХРИСТИЈАНСКИТЕ МОЗАИЦИ ВО АЈА СОФИЈА ЌЕ СЕ ПОКРИВААТ ЗА ВРЕМЕ НА МОЛИТВИТЕ НА МУСЛИМАНИТЕ

Христијанските мозаци во Аја Софија во Истанбул ќе бидат покриени со завеси за време на муслиманските молитиви кои ќе почнат од петок, изјави портпаро ...
1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ