Таг: Реџеп Таип Ердоган

1 2 3 4 7 20 / 69 НАПИСИ
ТАБОРИТЕ НА ЕРДОГАН И КИЛИЧДАРОГЛУ ОЧЕКУВААТ ДА ИМА ВТОР КРУГ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ТУРЦИЈА

ТАБОРИТЕ НА ЕРДОГАН И КИЛИЧДАРОГЛУ ОЧЕКУВААТ ДА ИМА ВТОР КРУГ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ТУРЦИЈА

Во Турција најверојатно ќе има втор круг од претседателските избори откако партиите на Реџеп Таип Ердоган и Кемал Киличдароглу признаа дека двајцата н ...
ТУРЦИЈА ИЗБИРА ПРЕТСЕДАТЕЛ – ЕРДОГАН ВО ВОДСТВО ПО РЕЧИСИ 40% ПРЕБРОЈАНИ ГЛАСОВИ

ТУРЦИЈА ИЗБИРА ПРЕТСЕДАТЕЛ – ЕРДОГАН ВО ВОДСТВО ПО РЕЧИСИ 40% ПРЕБРОЈАНИ ГЛАСОВИ

Реџеп Таип Ердоган е во сигурно водство по повеќе од една третина пребројани гласови по денешните претседателски и парламентарни избори во Турција, иа ...
НАД 64 МИЛИОНИ ТУРСКИ ГЛАСАЧИ ОДЛУЧУВААТ ДАЛИ САКААТ ИДНИНА СО ИЛИ БЕЗ ЕРДОГАН

НАД 64 МИЛИОНИ ТУРСКИ ГЛАСАЧИ ОДЛУЧУВААТ ДАЛИ САКААТ ИДНИНА СО ИЛИ БЕЗ ЕРДОГАН

Над 64 милиони турски граѓани денеска гласаат на најклучните избори во модерната историја, на кои што се одлучува дали Реџеп Таип Ердоган ќе остане пр ...
ТУРЦИЈА УТРЕ ИЗБИРА ПРЕТСЕДАТЕЛ – ЕРДОГАН ВЕТУВА ЕКОНОМСКИ РАСТ, КИЛИЧДАРОГЛУ ВРАЌАЊЕ НА ДЕМОКРАТИЈАТА

ТУРЦИЈА УТРЕ ИЗБИРА ПРЕТСЕДАТЕЛ – ЕРДОГАН ВЕТУВА ЕКОНОМСКИ РАСТ, КИЛИЧДАРОГЛУ ВРАЌАЊЕ НА ДЕМОКРАТИЈАТА

По скромните почетоци, Реџеп Таип Ердоган прерасна во политички џин кој за 20 години владеење ја преобликуваше Турција повеќе од кој било лидер од Мус ...
ЕРДОГАН ГО ПОДДРЖА ЧЛЕНСТВОТО НА ФИНСКА ВО НАТО

ЕРДОГАН ГО ПОДДРЖА ЧЛЕНСТВОТО НА ФИНСКА ВО НАТО

Финската апликација за членство во НАТО ја доби поддршката од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Апликацијата беше блокирана со месеци, откако Т ...
ЕРДОГАН ПОБАРА ПРОШКА ОД ЖРТВИТЕ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ, КОЈ ОДНЕСЕ НАД 50.000 ЖИВОТИ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА

ЕРДОГАН ПОБАРА ПРОШКА ОД ЖРТВИТЕ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ, КОЈ ОДНЕСЕ НАД 50.000 ЖИВОТИ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган побара прошка од луѓето во областите тешко погодени од неодамнешниот земјотрес, додека во јавноста и натаму по ...
СНИМКИ ОД 2019 ГО ПРИКАЖУВААТ ЕРДОГАН КАКО СЕ ФАЛИ СО ЛЕГАЛИЗИРАЊЕТО ЗГРАДИ КОИ НЕ СЕ ПО СЕИЗМИЧКИ ГРАДЕЖНИ ПРАВИЛА ВО ГРАДОВИ УНИШТЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ

СНИМКИ ОД 2019 ГО ПРИКАЖУВААТ ЕРДОГАН КАКО СЕ ФАЛИ СО ЛЕГАЛИЗИРАЊЕТО ЗГРАДИ КОИ НЕ СЕ ПО СЕИЗМИЧКИ ГРАДЕЖНИ ПРАВИЛА ВО ГРАДОВИ УНИШТЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ

Додека Реџеп Таип Ердоган се мачи да ја убеди јавноста дека владата добро реагирала по неодамнешниот катастрофален земјотрес, се појавија неколку годи ...
МОЖЕБИ ЌЕ ЈА ШОКИРАМЕ ШВЕДСКА И ЌЕ ДОЗВОЛИМЕ САМО ФИНСКА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО, КАЖА ЕРДОГАН

МОЖЕБИ ЌЕ ЈА ШОКИРАМЕ ШВЕДСКА И ЌЕ ДОЗВОЛИМЕ САМО ФИНСКА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО, КАЖА ЕРДОГАН

Претседателот Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција можеби ќе го дозволи приемот на Финска во НАТО, но не и на Шведска. Тој го критикуваше шведското ...
НАЈМАЛКУ 6 ЖРТВИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ИСТАНБУЛ, ЕРДОГАН СЕ СОМНЕВА НА ТЕРОРИЗАМ

НАЈМАЛКУ 6 ЖРТВИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ИСТАНБУЛ, ЕРДОГАН СЕ СОМНЕВА НА ТЕРОРИЗАМ

Најмалку шест лица загинаа, а 53 се ранети во експлозија на бомба на историската улица Истиклал во Истанбул, според претседателот Реџеп Таип Ердоган. ...
ПУТИН Е МНОГУ ПООТВОРЕН ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА КРАЈ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, РЕЧЕ ЕРДОГАН

ПУТИН Е МНОГУ ПООТВОРЕН ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА КРАЈ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, РЕЧЕ ЕРДОГАН

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чини оти Владимир Путин е „многу помек и поотворен за преговори“ за завршување на војната во Ук ...
1 2 3 4 7 20 / 69 НАПИСИ