Таг: Реџеп Таип Ердоган

1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ
ГРЦИЈА ЈА ОДБИ ТУРЦИЈА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ОСУМ ВОЈНИЦИ

ГРЦИЈА ЈА ОДБИ ТУРЦИЈА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ОСУМ ВОЈНИЦИ

Врховниот суд на Грција пресуди против екстрадиција на осум турски војници кои избегаа во Грција во јули по неуспешниот обид за пуч во Турција, соопшт ...
ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

Вознемиреност кај македонските студенти во Турција, како и турските во Македонија предизвика одлуката на Турција да го раскине договорот со Македонија ...
15 ЗАГИНАТИ ВО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ПРЕД СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ

15 ЗАГИНАТИ ВО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ПРЕД СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ

Две бомби експлодираа пред фудбалски стадион во Истанбул откако навивачите си заминаа дома синоќа, убивајќи 15 луѓе и повредувајќи десетици, соопшти т ...
ТУРЦИЈА УАПСИ ДЕВЕТМИНА НОВИНАРИ ОД ОПОЗИЦИСКИОТ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

ТУРЦИЈА УАПСИ ДЕВЕТМИНА НОВИНАРИ ОД ОПОЗИЦИСКИОТ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

Деветмина новинари, раководители и друг персонал на турскиот опозициски дневен весник „Џумхуриет“ беа формално уапсени за судење по обвинувања за теро ...
ПРИВЕДЕН ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА ТУРСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

ПРИВЕДЕН ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА ТУРСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

Турската полиција го приведе главниот уредник на опозицискиот весник „Џумхуриет“, Мурат Сабунџу, и врши претрес на раководството на тој весник, објави ...
ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

Самоубиствениот бомбашки напад во турскиот град Газиантеп во кој загинаа над 50 луѓе бил извршен од дете на возраст помеѓу 12 и 14 години, соопшти тур ...
БОМБАШ САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ

БОМБАШ САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ

Во експлозијата што се случи во сабота навечер на свадба на отворено во јужниот турски град Газиантеп, според последните податоци загинаа најмалку 30 ...
ЕРДОГАН БАРА БИЗНИСМЕНИТЕ ДА ГИ КОДОШАТ ЃУЛЕНИСТИТЕ

ЕРДОГАН БАРА БИЗНИСМЕНИТЕ ДА ГИ КОДОШАТ ЃУЛЕНИСТИТЕ

Турскиот претседател повика група бизнисмени да ги информираат властите за поединци за кои сметаат дека се приврзаници на муслиманскиот свештеник Фету ...
НАЈАВЕНИ МАСОВНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ЕРДОГАН ВО ГЕРМАНИЈА

НАЈАВЕНИ МАСОВНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ЕРДОГАН ВО ГЕРМАНИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ-КАРГОВ За в недела, 31 јули, се најавуваат масовни демонстрации на приврзаниците на тур ...
ВИКИЛИКС ОБЈАВИ СКОРО 300.000 МЕЈЛОВИ ОД ПАРТИЈАТА НА ЕРДОГАН

ВИКИЛИКС ОБЈАВИ СКОРО 300.000 МЕЈЛОВИ ОД ПАРТИЈАТА НА ЕРДОГАН

Викиликс ноќеска објави речиси 300.000 електронски пораки од серверот на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) на претседателот Реџеп Таип ...
1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ