Таг: Реџеп Таип Ердоган

1 2 3 4 5 7 30 / 69 НАПИСИ
ПУТИН МУ ПРЕДЛОЖИ НА ЕРДОГАН РУСКИОТ ГАС ДА СЕ ИЗВЕЗУВА ВО ЕУ ПРЕКУ ТУРЦИЈА

ПУТИН МУ ПРЕДЛОЖИ НА ЕРДОГАН РУСКИОТ ГАС ДА СЕ ИЗВЕЗУВА ВО ЕУ ПРЕКУ ТУРЦИЈА

Владимир Путин му кажа на Реџеп Таип Ердоган дека Турција е најсигурниот пат за испорачување гас во Европска Унија и предложи таму да се изгради она ш ...
ЕРДОГАН МУ КАЖА НА ПУТИН ДЕКА ТУРЦИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ПОСРЕДНИК ВО НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ

ЕРДОГАН МУ КАЖА НА ПУТИН ДЕКА ТУРЦИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ПОСРЕДНИК ВО НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ

Турција може да биде посредник околу нуклеарната централа Запорожје, рекол Реџеп Таип Ердоган во денешниот телефонски разговор со Владимир Путин. „Пр ...
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, КАЖА ЕРДОГАН

ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, КАЖА ЕРДОГАН

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека веќе не го признава грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и нема да се сретне со него подоцна оваа го ...
ЌЕ ЗАПРЕМЕ СО НАПАДИТЕ КОГА УКРАИНЦИТЕ ЌЕ ПРЕСТАНАТ ДА СЕ БОРАТ, МУ РЕКОЛ ПУТИН НА ЕРДОГАН

ЌЕ ЗАПРЕМЕ СО НАПАДИТЕ КОГА УКРАИНЦИТЕ ЌЕ ПРЕСТАНАТ ДА СЕ БОРАТ, МУ РЕКОЛ ПУТИН НА ЕРДОГАН

Владимир Путин му кажал на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека руската воена операција ќе запре тогаш кога Украинците ќе престанат да се бора ...
ТУРСКА НОВИНАРКА УАПСЕНА ЗАШТО ГО НАВРЕДИЛА ЕРДОГАН ПРЕКУ ПОГОВОРКА

ТУРСКА НОВИНАРКА УАПСЕНА ЗАШТО ГО НАВРЕДИЛА ЕРДОГАН ПРЕКУ ПОГОВОРКА

Угледната турска новинарка Седеф Кабаш е уапсена и чека судење зашто го навредила претседателот Реџеп Таип Ердоган преку поговорка. „Кога вол доаѓа в ...
ШПАНИЈА И ХРВАТСКА ИСПРАТИЈА АВИОНИ ДА ГИ ГАСНАТ ПОЖАРИТЕ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ПОД КРИТИКИ ЗАШТО ЗЕМЈАТА ИМА САМО ТРИ УПОТРЕБЛИВИ ПРОТИВПОЖАРНИ АВИОНИ

ШПАНИЈА И ХРВАТСКА ИСПРАТИЈА АВИОНИ ДА ГИ ГАСНАТ ПОЖАРИТЕ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ПОД КРИТИКИ ЗАШТО ЗЕМЈАТА ИМА САМО ТРИ УПОТРЕБЛИВИ ПРОТИВПОЖАРНИ АВИОНИ

Шпански и хрватски авиони се вклучија во гаснењето на пожарите кои веќе седум дена пустошат во близина на јужните туристички центри во Турција, додека ...
ЕРДОГАН ГО ОЗНАЧИ ПОЧЕТОКОТ НА ИЗГРАДБАТА НА КОНТРОВЕРЗЕН КАНАЛ ВО ИСТАНБУЛ ОД 65 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, ЗА КОЈ СЕ ВЕЛИ ДЕКА Е ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА

ЕРДОГАН ГО ОЗНАЧИ ПОЧЕТОКОТ НА ИЗГРАДБАТА НА КОНТРОВЕРЗЕН КАНАЛ ВО ИСТАНБУЛ ОД 65 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, ЗА КОЈ СЕ ВЕЛИ ДЕКА Е ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го означи почетокот на изградбата на контроверзен канал во Истанбул, што треба да го олесни метежот во Босфор, ...
ТУРЦИЈА ИЗЛЕЗЕ ОД ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЈА КОЈА ГИ ШТИТИ ЖЕНИТЕ ОД НАСИЛСТВО

ТУРЦИЈА ИЗЛЕЗЕ ОД ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЈА КОЈА ГИ ШТИТИ ЖЕНИТЕ ОД НАСИЛСТВО

Турција излезе од Истанбулската конвенција за женски права, чија цел е заштита на жените од насилство. Одлуката на турскиот претседател Реџеп Таип Ерд ...
ТУРЦИЈА ДОНЕСЕ ЗАКОН ЗА СТРОГ НАДЗОР ВРЗ ЗДРУЖЕНИЈАТА, КРИТИЧАРИТЕ ВЕЛАТ ЌЕ ГИ ЗАДУШИ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

ТУРЦИЈА ДОНЕСЕ ЗАКОН ЗА СТРОГ НАДЗОР ВРЗ ЗДРУЖЕНИЈАТА, КРИТИЧАРИТЕ ВЕЛАТ ЌЕ ГИ ЗАДУШИ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

Турскиот парламент денеска донесе закон со кој ќе се зајакне надзорот врз фондациите и здруженијата и со кој, според групите за човекови права меѓу ко ...
ФРАНЦИЈА ГО ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ОД ТУРЦИЈА ОТКАКО ЕРДОГАН РЕЧЕ МАКРОН ДА СИ ГО ПРОВЕРИ МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ

ФРАНЦИЈА ГО ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ОД ТУРЦИЈА ОТКАКО ЕРДОГАН РЕЧЕ МАКРОН ДА СИ ГО ПРОВЕРИ МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ

Франција го повика на консултации нејзиниот амбасадор во Турција, откако турскиот претседател Теџеп Таип Ердоган го навреди неговиот француски колега ...
1 2 3 4 5 7 30 / 69 НАПИСИ