Таг: референдум

1 28 29 30 31 300 / 307 НАПИСИ
ДИК ОДЛУЧУВА ДАЛИ ГЕВГЕЛИЈА ЌЕ ИМА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ОТВАРАЊЕ РУДНИЦИ НА КОЖУФ

ДИК ОДЛУЧУВА ДАЛИ ГЕВГЕЛИЈА ЌЕ ИМА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ОТВАРАЊЕ РУДНИЦИ НА КОЖУФ

Државната изборна комисија (ДИК) неделава треба да одлучи дали има услови за одржување референдум во Гевгелија, на кој жителите од оваа Општина треба ...
ТУРЦИЈА ГИ ШПИОНИРАЛА ЃУЛЕНИСТИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА

ТУРЦИЈА ГИ ШПИОНИРАЛА ЃУЛЕНИСТИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА

Германскиот министер за внатрешни работи, Томас де Мезије изјави дека на Турција нема да ѝ биде дозволено да ги шпионира Турците кои живеат во Германи ...
ГЕВГЕЛИЧАНИ БАРААТ РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ РУДНИК ЗА ЗЛАТО ВО КОЊСКО

ГЕВГЕЛИЧАНИ БАРААТ РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ РУДНИК ЗА ЗЛАТО ВО КОЊСКО

Вознемирени од геолошки испитувања на планината во Коњско, над Гевгелија, гевгеличани го вклучија алармот за заштита на животната средина. Тие се прот ...
ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕМИЕР СИ ДАДЕ ОСТАВКА ПО ПОРАЗОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ЕВРОТО ПАДНА ВО ОДНОС НА ДОЛАРОТ

ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕМИЕР СИ ДАДЕ ОСТАВКА ПО ПОРАЗОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ЕВРОТО ПАДНА ВО ОДНОС НА ДОЛАРОТ

Италијанскиот премиер Матео Ренци изјави дека дава оставка откако претрпе тежок пораз на референдумот за неговиот план за уставни измени. Првите резу ...
ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГЛАСААТ ДАЛИ ВЛАДАТА ДА БИДЕ ПОМОЌНА ОД ПАРЛАМЕНТОТ

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГЛАСААТ ДАЛИ ВЛАДАТА ДА БИДЕ ПОМОЌНА ОД ПАРЛАМЕНТОТ

Граѓаните на Италија денеска на референдум одлучуваат дали ќе ги прифатат реформите во Уставот на земјата, кои предвидуваат концентрирање на власта во ...
„СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ“ ГО ПРОГЛАСИ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА УСПЕШЕН, 2.615 СТУДЕНТИ ГЛАСАА СПУКМ ДА НЕ БИДЕ НЕВЛАДИНА

„СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ“ ГО ПРОГЛАСИ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА УСПЕШЕН, 2.615 СТУДЕНТИ ГЛАСАА СПУКМ ДА НЕ БИДЕ НЕВЛАДИНА

По пребројувањето на гласовите, „Студентски пленум“ вечерва го прогласи за успешен првиот референдум на кој студентите на Универзитетот „Св. Кирил и М ...
ГОЛЕМА ИЗЛЕЗНОСТ НА ПРВИОТ СТУДЕНТСКИ РЕФЕРЕНДУМ

ГОЛЕМА ИЗЛЕЗНОСТ НА ПРВИОТ СТУДЕНТСКИ РЕФЕРЕНДУМ

„Студентски пленум“ денеска го организира првиот студентски реферндум, кој се одржува на 20 факултети при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“. Од плен ...
УНГАРСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ ЗА КВОТИТЕ ЗА БЕГАЛЦИТЕ НЕ УСПЕА ПОРАДИ МАЛАТА ИЗЛЕЗНОСТ

УНГАРСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ ЗА КВОТИТЕ ЗА БЕГАЛЦИТЕ НЕ УСПЕА ПОРАДИ МАЛАТА ИЗЛЕЗНОСТ

Огромно мнозинство од Унгарците кои излегоа на референдумот ја поддржаа владатата и одбија какви било задолжителни квоти од Европската унија за прифаќ ...
БРИТАНИЈА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИЗЛЕЗ ОД ЕУ ДО КРАЈОТ НА МАРТ

БРИТАНИЈА ЌЕ ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИЗЛЕЗ ОД ЕУ ДО КРАЈОТ НА МАРТ

Тереза Меј формално ќе ги почне преговорите за Брегзит до крајот на март следната година, изјави британската премиерка за „Би-Би-Си“. Соопштението ...

АРХИВСКА ВИДЕО СНИМКА ОД ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА НЕЗАВИСНОСТА НА 8 СЕПТЕМВРИ 1991 ГОДИНА

Над 95 отсто од граѓаните кои излегоа на референдумот на 8 септември 1991 година одговорија позитивно на прашањето „Дали сте за самостојна Македонија ...
1 28 29 30 31 300 / 307 НАПИСИ