Таг: референдум

1 27 28 29 30 31 290 / 307 НАПИСИ
ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР ЈА ПРЕДУПРЕДИ ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ИЗЛЕГУВА НА ПРОТЕСТИ

ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР ЈА ПРЕДУПРЕДИ ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ИЗЛЕГУВА НА ПРОТЕСТИ

Турскиот премиер вели дека опозицијата има право да поднесува приговори на исходот од неодамнешниот референдум за проширување на овластувањата на прет ...
ТРАМП МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЕРДОГАН ЗА ПОБЕДАТА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

ТРАМП МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЕРДОГАН ЗА ПОБЕДАТА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

Американскиот претседател Доналд Трамп му честиташе на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на неговата победа на референдумот во неделата, која м ...
ИЗБОРНАТА КОМИСИЈА ПРИЗНАЛА ЛИВЧИЊА БЕЗ ПЕЧАТ, ТУРСКАТА ОПОЗИЦИЈА БАРА ПРЕБРОЈУВАЊЕ НА 60% ОД ГЛАСОВИТЕ

ИЗБОРНАТА КОМИСИЈА ПРИЗНАЛА ЛИВЧИЊА БЕЗ ПЕЧАТ, ТУРСКАТА ОПОЗИЦИЈА БАРА ПРЕБРОЈУВАЊЕ НА 60% ОД ГЛАСОВИТЕ

Главната опозициска партија во Турција се подготвува да ги оспори резултатите од референдумот кој даде тесна победа на желбите на претседателот Реџеп ...
ТУРСКАТА ДИЈАСПОРА ОД МАКЕДОНИЈА ГЛАСАШЕ „ДА“ ЗА ЕРДОГАН

ТУРСКАТА ДИЈАСПОРА ОД МАКЕДОНИЈА ГЛАСАШЕ „ДА“ ЗА ЕРДОГАН

Според неофицијалните резултати од референдумот за зголемување на овластувањата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, во Македонија „Да“ гласал ...
ЕРДОГАН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ПРВ ПРИОРИТЕТ ЌЕ МУ БИДЕ ВРАЌАЊЕТО НА СМРТНАТА КАЗНА

ЕРДОГАН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ПРВ ПРИОРИТЕТ ЌЕ МУ БИДЕ ВРАЌАЊЕТО НА СМРТНАТА КАЗНА

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган прогласи победа на референдумот со кој му се овозможуваат далекусежни нови овластувања, велејќи дека победил ...
ТУРЦИТЕ ГЛАСАА „ДА“ ЗА ЗГОЛЕМЕНА МОЌ НА ЕРДОГАН, ПОКАЖАА ПРВИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ

ТУРЦИТЕ ГЛАСАА „ДА“ ЗА ЗГОЛЕМЕНА МОЌ НА ЕРДОГАН, ПОКАЖАА ПРВИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ

Турците изгласаа да му се зголемат овластувањата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган, покажаа првичните резултати од денешниот референдум. По преброе ...
ТУРЦИЈА СЕ КРШИ МЕЃУ ЕРДОГАН И ДЕМОКРАТИЈА

ТУРЦИЈА СЕ КРШИ МЕЃУ ЕРДОГАН И ДЕМОКРАТИЈА

Турција е пред историски референдум за новиот политички систем што може да го промени курсот на нејзината историја и земјата е длабоко поделена. За по ...
РУДНИКОТ КАЗАНДОЛ ЌЕ ГО УБИЕ ЕКО-ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО, И ВАЛАНДОВО БАРА РЕФЕРЕНДУМ

РУДНИКОТ КАЗАНДОЛ ЌЕ ГО УБИЕ ЕКО-ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО, И ВАЛАНДОВО БАРА РЕФЕРЕНДУМ

Да се стопира изградбата на рудникот за катоден бакар Казандол и граѓаните на Oпштина Валандово да се изјаснат дали е потребен ваков капацитет на кило ...
НА 23 АПРИЛ ГЕВГЕЛИЈА НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИЛИ ПРОТИВ РУДНИЦИ ЗА ЗЛАТО НА КОЖУФ

НА 23 АПРИЛ ГЕВГЕЛИЈА НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИЛИ ПРОТИВ РУДНИЦИ ЗА ЗЛАТО НА КОЖУФ

По барање на ДИК , гевгелиските советници доцна синоќа на вонредна седница го утврдија терминот за одржување на Референдумот за  изградба на рудници н ...
УСТАВНИОТ СУД ГО СПАСИ ГТЦ ОД БАРОК

УСТАВНИОТ СУД ГО СПАСИ ГТЦ ОД БАРОК

Уставниот суд засега ги спаси од барок Градскиот трговски центар (ГТЦ), Македонската опера и балет (МОБ)  и Националната универзитетска библиотека  „С ...
1 27 28 29 30 31 290 / 307 НАПИСИ