Таг: реформи

1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ
ЗАЕВ СЕ ПОЗДРАВИ СО ТРАМП И МУ ЈА ПОДДРЖА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФОРМИ НА ОН

ЗАЕВ СЕ ПОЗДРАВИ СО ТРАМП И МУ ЈА ПОДДРЖА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФОРМИ НА ОН

Премиерот Зоран Заев денеска се поздрави со  Доналд Трамп во Њујорк на настан организиран од американскиот претседател за приклучување кон политичката ...
ХОЛАНДИЈА ОЧЕКУВА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА СИ ЈА ВРАТАТ ДОВЕРБАТА ВО ДРЖАВАТА

ХОЛАНДИЈА ОЧЕКУВА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА СИ ЈА ВРАТАТ ДОВЕРБАТА ВО ДРЖАВАТА

Генералниот директор за европска соработка Матејс ван дер Плас ја истакна одличната соработка што постои помеѓу Македонија и Холандија при неговата по ...
ЗАЕВ ЌЕ ГИ УБЕДУВА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ГРУЕВСКИ ДА ГЛАСААТ ЗА СПЕЦИЈАЛНО СУДСКО ОДДЕЛЕНИЕ

ЗАЕВ ЌЕ ГИ УБЕДУВА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ГРУЕВСКИ ДА ГЛАСААТ ЗА СПЕЦИЈАЛНО СУДСКО ОДДЕЛЕНИЕ

Реформите во судството ќе почнат со формирање специјализирано одделение за предметите што ги води Специјалното обвинителство во Основниот суд Скопје 1 ...
ПРИБЕ ПУШИ ЛИ?

ПРИБЕ ПУШИ ЛИ?

1 Многу ми е криво што судијката ја смени судницата во Апелациониот суд во Скопје, каде што деновиве се редат речиси сите покрупни ѕверки од минатата ...
ЦВРСТО СТОИМЕ ЗАД РЕФОРМИТЕ НА ЗАЕВ, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ВО ТРСТ

ЦВРСТО СТОИМЕ ЗАД РЕФОРМИТЕ НА ЗАЕВ, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ВО ТРСТ

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон во Трст имаше билатерална средба со премиерот Зоран Заев по која што на Твитер напиша дека Вели ...
ОПОЗИЦИЈАТА ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО СПРОВЕДУВАЊЕТО НА РЕФОРМИТЕ, КАЖА РОТ ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ

ОПОЗИЦИЈАТА ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО СПРОВЕДУВАЊЕТО НА РЕФОРМИТЕ, КАЖА РОТ ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ

Државниот министер за Европа во германското министерство за надворешни работи Михаел Рот кажа дека првите чекори на Владата се во вистинска насока и ј ...
ГЕРМАНИЈА ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ БАРА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СЈО, ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

ГЕРМАНИЈА ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ БАРА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СЈО, ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Германија денеска го поздрави изборот на новата влада на Македонија и посочи дека ќе мора да се ...
ПОТРЕБНА Е ВЛАДА ДА ГИ СПРОВЕДЕ РЕФОРМИТЕ ОД ПРЖИНО, ВЕЛИ ЖБОГАР

ПОТРЕБНА Е ВЛАДА ДА ГИ СПРОВЕДЕ РЕФОРМИТЕ ОД ПРЖИНО, ВЕЛИ ЖБОГАР

ЕУ и потанаму е загрижена за состојбите во Македонија и затоа е потребна влада која ќе се фокусира на имплементација на итните реформски приоритети, з ...
САД БАРА БЕЗ ОДЛАГАЊЕ ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДА ВО МАКЕДОНИЈА

САД БАРА БЕЗ ОДЛАГАЊЕ ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДА ВО МАКЕДОНИЈА

Американскиот Стејт департмент денеска повика во Македонија неодложно да се формира влада, во склад со Уставот и посветена на владеење на правото и на ...
ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД САМО СО ЕВРОПСКИ СУДИИ, ТЕЖОК СРАМ ЗА СУДСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА

ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД САМО СО ЕВРОПСКИ СУДИИ, ТЕЖОК СРАМ ЗА СУДСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА

Реформите во судството не се спомнуваат во новиот договор на 4-те партии за излез од кризата, а не се спомнува ниту формирање специјален оддел за пред ...
1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ