Таг: ревизија

1 2 10 / 14 НАПИСИ
СИНДИКАТОТ НА КУЛТУРАТА БАРА РЕВИЗИЈА НА ЗГОЛЕМУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ И НАЈАВИ ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК ОД 1 ОКТОМВРИ

СИНДИКАТОТ НА КУЛТУРАТА БАРА РЕВИЗИЈА НА ЗГОЛЕМУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ И НАЈАВИ ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК ОД 1 ОКТОМВРИ

Синдикатот на културата на Македонија (СКРМ) бара од Министерството за култура ревизија на спроведената нивелација, со вклучување на претставници на С ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА МУ ДОДЕЛИ, ПА МУ ГИ ОДЗЕМА ПАРИТЕ НА ФЕСТИВАЛОТ ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКА МУЗИКА

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА МУ ДОДЕЛИ, ПА МУ ГИ ОДЗЕМА ПАРИТЕ НА ФЕСТИВАЛОТ ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКА МУЗИКА

Министерството за култура му ги одзема веќе доделените средства за 42. издание на фестивалот Денови на македонска музика (ДММ), по ревизијата на Годиш ...
СИТЕ ОДБИЕНИ ПРОЕКТИ ПОВТОРНО ЌЕ БИДАТ РАЗГЛЕДАНИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА АДЕМИ

СИТЕ ОДБИЕНИ ПРОЕКТИ ПОВТОРНО ЌЕ БИДАТ РАЗГЛЕДАНИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА АДЕМИ

Сите одбиени проекти повторно ќе бидат разгледани, изјави денес во Берлин министерот за култура Асаф Адем, по реакциите на јавноста за резулатите од Г ...
МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА АДЕМИ ЈА ИЗБРАЛ СЛАЃАНА ТАСЕВА ДА ПРАВИ РЕВИЗИЈА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА АЛБАНСКИОТ ТЕАТАР

МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА АДЕМИ ЈА ИЗБРАЛ СЛАЃАНА ТАСЕВА ДА ПРАВИ РЕВИЗИЈА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА АЛБАНСКИОТ ТЕАТАР

Министерот за култура Асаф Адеми ја избрал поранешната претседателка на Антикорупциската комисија Слаѓана Тасева за претседателка на Комисијата за рев ...
УШТЕ ТРОЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СИ ПОДНЕСОА ОСТАВКА, ДВАЈЦА ОСТАНАА ДА СЕ МИСЛАТ

УШТЕ ТРОЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СИ ПОДНЕСОА ОСТАВКА, ДВАЈЦА ОСТАНАА ДА СЕ МИСЛАТ

Покрај претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски и Горан Миленков, првиот член што се повлече, денес оставки до Собранието доставиле ...
ПО МИЛЕНКОВ, ВО СОБРАНИЕТО СЕ НАЈАВЕНИ НЕОТПОВИКЛИВИ ОСТАВКИ НА ЦЕЛА АНТИКОРУПЦИСКА

ПО МИЛЕНКОВ, ВО СОБРАНИЕТО СЕ НАЈАВЕНИ НЕОТПОВИКЛИВИ ОСТАВКИ НА ЦЕЛА АНТИКОРУПЦИСКА

Покрај Горан Миленков, првиот член на Антикорупциската комисија кој си даде оставка денеска, неотповикливи оставки најавени се и од претседателот на к ...
ДРЖ’ТЕ ГО КРАДЕЦОТ

ДРЖ’ТЕ ГО КРАДЕЦОТ

1 Антикорупциска комисија?  Кој добар виц, човече. Членовите на државното тело за борба против корупцијата лажеле на километража. Една сметка приложув ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА ПОДНЕСАМ ОСТАВКА, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ

НЕМАМ НАМЕРА ДА ПОДНЕСАМ ОСТАВКА, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ

Претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски вели дека нема основ да биде разрешен од Собранието и тврди дека објавените податоци од ре ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГИ ИСТРАЖУВА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ ВО АНТИКОРУПЦИСКА ШТО ГИ ОТКРИ САКАМДАКАЖАМ.МК

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГИ ИСТРАЖУВА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ ВО АНТИКОРУПЦИСКА ШТО ГИ ОТКРИ САКАМДАКАЖАМ.МК

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас ​за трошењето на буџетски средства од страна на членовите на Државната комисија за ...
АНТИКОРУПЦИОНЕР ИЗНАЈМИЛ СТАН ЗА 100 ЕВРА, А ЗЕМАЛ 350 ЕВРА

АНТИКОРУПЦИОНЕР ИЗНАЈМИЛ СТАН ЗА 100 ЕВРА, А ЗЕМАЛ 350 ЕВРА

Антикорупциската комисија не кажува дали се преземени мерки по утврдените нерегуларности во работењето констатирани по ревизијата на Управата за јавни ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ