Таг: Револт

ХИРУРЗИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ШТРАЈКУВААТ, ОБВИНУВААТ ДЕКА ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ ИМ ЈА УНИШТУВА БОЛНИЦАТА

ХИРУРЗИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ШТРАЈКУВААТ, ОБВИНУВААТ ДЕКА ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ ИМ ЈА УНИШТУВА БОЛНИЦАТА

Четириесетина хирурзи од Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ утринава со писмо го известиле министерот за здравство Венко Филипче и премиерот ...
ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАГЛАВИ ДЕМОНСТРАНТИТЕ НА КАМЕНИ МОСТ – РЕВОЛТОТ РАСТЕ

ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАГЛАВИ ДЕМОНСТРАНТИТЕ НА КАМЕНИ МОСТ – РЕВОЛТОТ РАСТЕ

Полицијата не им дозволува на демонстрантите да им се приближат ниту на Собранието ниту на Владата, јавуваат репортерите на СДК.МК. Демонстрантите се ...
2 / 2 НАПИСИ