Таг: Рома

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ДАНИЕЛЕ ДЕ РОСИ ЈА НАПУШТА РОМА ПО 19 ГОДИНИ

ДАНИЕЛЕ ДЕ РОСИ ЈА НАПУШТА РОМА ПО 19 ГОДИНИ

По Франческо Тоти, Рома останува без уште една своја икона, откако Даниеле де Роси објави дека ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната и ќе ј ...
„ЗЕЛЕНА КНИГА“ ГО ШОКИРАШЕ „РОМА“ И ГО ОСВОИ ОСКАРОТ ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ

„ЗЕЛЕНА КНИГА“ ГО ШОКИРАШЕ „РОМА“ И ГО ОСВОИ ОСКАРОТ ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ

Алфонсо Куарон трипати излегуваше да прими оскар на 91. доделување на најпрестижните филмски награди, но во големото изненадување не вечерта, „Зелена ...
АКТЕР ОД „РОМА“ ЌЕ ГИ ПРОПУШТИ ОСКАРИТЕ ОТИ САД НЕ МУ ДАВААТ ВИЗА

АКТЕР ОД „РОМА“ ЌЕ ГИ ПРОПУШТИ ОСКАРИТЕ ОТИ САД НЕ МУ ДАВААТ ВИЗА

„Рома“ се избори за десет номинации за Оскар, но една од неговите главни ѕвезди можеби нема да може да присуствува на церемонијата во Лос Анџелес на 2 ...
ЈАЛИЦА АПАРИСИО СО НОМИНАЦИЈАТА ЗА ОСКАР ЗА ПРВАТА ФИЛМСКА УЛОГА ГИ ПОБИВА СТЕРЕОТИПИТЕ ЗА ДОМОРОДЦИТЕ ВО МЕКСИКО

ЈАЛИЦА АПАРИСИО СО НОМИНАЦИЈАТА ЗА ОСКАР ЗА ПРВАТА ФИЛМСКА УЛОГА ГИ ПОБИВА СТЕРЕОТИПИТЕ ЗА ДОМОРОДЦИТЕ ВО МЕКСИКО

Кога вчера беа објавени номинациите за Оскар, меѓу селектираните најдобри актерки имаше и едно легендарно име (Глен Клоуз), поп ѕвезда (Леди Гага) и ф ...
„ФАВОРИТОТ“ И „РОМА“ ФАВОРИТИ НА ОСКАРИТЕ СО ПО ДЕСЕТ НОМИНАЦИИ

„ФАВОРИТОТ“ И „РОМА“ ФАВОРИТИ НА ОСКАРИТЕ СО ПО ДЕСЕТ НОМИНАЦИИ

„Фаворитот“ на грчкиот режисер Јоргос Лантимос и „Рома“ на Алфонсо Куарон ќе се борат за десет Оскари на претстојното доделување на најпрестижните фил ...
„РОМА“ НА КУАРОН И „СТУДЕНА ВОЈНА“ НА ПАВЛИКОВСКИ ВО ПРВИОТ КРУГ ОД 9 КАНДИДАТИ ЗА ОСКАР ЗА СТРАНСКИ ФИЛМ

„РОМА“ НА КУАРОН И „СТУДЕНА ВОЈНА“ НА ПАВЛИКОВСКИ ВО ПРВИОТ КРУГ ОД 9 КАНДИДАТИ ЗА ОСКАР ЗА СТРАНСКИ ФИЛМ

Американската академија за филмска уметност и наука го објави првичниот потесен избор кандидaти за Оскар во повеќе категории, меѓу кои и листата со де ...
ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА „РОМА“ НА КУАРОН

ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА „РОМА“ НА КУАРОН

Црно-белата драма „Рома“ на режисерот Алфонсо Куарон, еден вид сеќавање на неговото детство во Мексико Сити во раните 70-ти години, доби Златен лав на ...
ЛИВЕРПУЛ ГО КУПИ ГОЛМАНОТ АЛИСОН ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 70 МИЛИОНИ ЕВРА

ЛИВЕРПУЛ ГО КУПИ ГОЛМАНОТ АЛИСОН ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 70 МИЛИОНИ ЕВРА

Бразилскиот репрезентативец Алисон Бекер стана најскап голман на сите времиња, откако Рома ја прифати понудата на Ливерпул од 70 милиони евра. Двае ...
ЈИРГЕН КЛОП ВЕЌЕ НИКОЈ НЕ ГО ГЛЕДА САМО КАКО ЧИРЛИДЕР

ЈИРГЕН КЛОП ВЕЌЕ НИКОЈ НЕ ГО ГЛЕДА САМО КАКО ЧИРЛИДЕР

Многу пред да почне серијата голови на „Енфилд“, уследи уште едно големо промашување на Садио Мане, но место да му се извика, тренерот Јирген Клоп се ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РОМА СЕ ИЗБАЊА ВО ФОНТАНА ПО ИЗНЕНАДУВАЧКАТА ЕЛИМИНАЦИЈА НА БАРСЕЛОНА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РОМА СЕ ИЗБАЊА ВО ФОНТАНА ПО ИЗНЕНАДУВАЧКАТА ЕЛИМИНАЦИЈА НА БАРСЕЛОНА

„Не можевме да ја играме нашата игра“, упорно повторуваше тренерот Ернесто Валверде по една од најшокантните вечери во поновата историја на Лигата на ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ