Таг: Рубен Остлунд

ШВЕДСКИОТ РЕЖИСЕР РУБЕН ОСТЛУНД ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО ВО КАН

ШВЕДСКИОТ РЕЖИСЕР РУБЕН ОСТЛУНД ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО ВО КАН

Шведскиот режисер Рубен Остлунд, двоен добитник на престижната Златна палма, ќе биде претседател на жирито на 76. Кански филмски фестивал. За неговиот ...
„ТРИАГОЛНИК НА ТАГАТА“ НА ОСТЛУНД Е НАЈДОБАР ЕВРОПСКИ ФИЛМ ВО 2022

„ТРИАГОЛНИК НА ТАГАТА“ НА ОСТЛУНД Е НАЈДОБАР ЕВРОПСКИ ФИЛМ ВО 2022

Сатирата „Триаголник на тагата“ на Рубен Остлунд доминираше на 35. Европски филмски награди, освојувајќи ги наградите за најдобар филм, режисер и сцен ...
ЕВРОПСКИ ОСКАР ЗА „КВАДРАТ“ НА ОСТЛУНД

ЕВРОПСКИ ОСКАР ЗА „КВАДРАТ“ НА ОСТЛУНД

„Квадрат“ на шведскиот автор Рубен Остлунд е најдобар европски филм на 2017 и апсолутен победник на Европските филмски награди што синоќа свечено се д ...
УМЕТНОСТА СЕ СВЕДЕ НА ДЕКОР ЗА СТАНОВИТЕ НА БОГАТИТЕ, ВЕЛИ КАНСКИОТ ПОБЕДНИК РУБЕН ОСТЛУНД

УМЕТНОСТА СЕ СВЕДЕ НА ДЕКОР ЗА СТАНОВИТЕ НА БОГАТИТЕ, ВЕЛИ КАНСКИОТ ПОБЕДНИК РУБЕН ОСТЛУНД

Специјално од Солун за САКАМДАКАЖАМ.МК: Марина КОСТОВА Шведскиот автор Рубен Остлунд, кој годинава освои Златна палма во Кан за „Квадрат“, неговиот ...
ЗЛАТНА ПАЛМА ЗА „ПЛОШТАДОТ“ НА ШВЕЃАНЕЦОТ РУБЕН ОСТЛУНД

ЗЛАТНА ПАЛМА ЗА „ПЛОШТАДОТ“ НА ШВЕЃАНЕЦОТ РУБЕН ОСТЛУНД

„Плоштадот“, необична сатирична комедија за уметничкиот свет на шведскиот автор Рубен Ослунд ја освои Златната палма на 70. Кански филмски фестивал. П ...
5 / 5 НАПИСИ