Таг: руска инвазија

1 2 3 54 10 / 539 НАПИСИ
УКРАИНА НАЈАВУВА ДЕКА ЌЕ ТРГНЕ ВО ПРОТИВОФАНЗИВА ЗАШТО РУСКАТА ОФАНЗИВА КАЈ БАХМУТ СЛАБЕЕ

УКРАИНА НАЈАВУВА ДЕКА ЌЕ ТРГНЕ ВО ПРОТИВОФАНЗИВА ЗАШТО РУСКАТА ОФАНЗИВА КАЈ БАХМУТ СЛАБЕЕ

Украинските трупи, кои со месеци беа во дефанзива, наскоро ќе почнат противофанзива, бидејќи се чини дека руската офанзива слабее, изјави заповедникот ...
РУСКАТА ОФАНЗИВА КАЈ БАХМУТ ЈА ГУБИ СИЛАТА, ВЕЛИ УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

РУСКАТА ОФАНЗИВА КАЈ БАХМУТ ЈА ГУБИ СИЛАТА, ВЕЛИ УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

Руските дронови вчера нападнаа цивилни цели во Украина, при што загинаа најмалку осум луѓе во Ржишив близу Киев, но повеќемесечната копнена опсада на ...
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ НА УКРАИНА, РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА ОДБИЛА НАПАД НА ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ НА УКРАИНА, РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА ОДБИЛА НАПАД НА ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА

Најмалку три лица загинаа откако Русија со дронови нападна повеќе украински градови ноќеска. Во градот Ржишив на периферијата на Киев се погодени две ...
ШЈИ ЏИНПИНГ НЕ МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ПУТИН ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, НО КАЖА ДЕКА ЗАЕДНО МОЖАТ ДА ОБЛИКУВААТ НОВ СВЕТСКИ ПОРЕДОК

ШЈИ ЏИНПИНГ НЕ МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ПУТИН ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, НО КАЖА ДЕКА ЗАЕДНО МОЖАТ ДА ОБЛИКУВААТ НОВ СВЕТСКИ ПОРЕДОК

Кинескиот лидер Шји Џинпинг ја напушти Москва откако во изминатите два дена изразуваше голема солидарност со Владимир Путин во неговото спротивставува ...
КИНА Е НА ВИСТИНСКАТА СТРАНА НА ИСТОРИЈАТА ВО ПОГЛЕД НА УКРАИНА, КАЖА ШЈИ ЏИНПИНГ ПО СРЕДБАТА СО ПУТИН

КИНА Е НА ВИСТИНСКАТА СТРАНА НА ИСТОРИЈАТА ВО ПОГЛЕД НА УКРАИНА, КАЖА ШЈИ ЏИНПИНГ ПО СРЕДБАТА СО ПУТИН

Рускиот претседател Владимир Путин и кинескиот лидер Шји Џинпинг разговараа за кинеските предлози за прекин на огнот во Украина, додека прикажуваа топ ...
НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ, УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СЕ УНИШТЕНИ РУСКИ ПРОЕКТИЛИ

НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ, УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СЕ УНИШТЕНИ РУСКИ ПРОЕКТИЛИ

Експлозија во северниот дел на анектираниот полуостров Крим уништи руски проектили кои биле превезувани со воз, објави украинското министерство за одб ...
КИНА И РУСИЈА ДЕЛАТ ИСТИ ЦЕЛИ, КАЖА ШЈИ ЏИНПИНГ ВО МОСКВА, ДОДЕКА ЕУ ДОГОВОРИ ИСПОРАКА НА МИЛИОН ГРАНАТИ ВО УКРАИНА

КИНА И РУСИЈА ДЕЛАТ ИСТИ ЦЕЛИ, КАЖА ШЈИ ЏИНПИНГ ВО МОСКВА, ДОДЕКА ЕУ ДОГОВОРИ ИСПОРАКА НА МИЛИОН ГРАНАТИ ВО УКРАИНА

Кинескиот лидер Шји Џинпинг му кажа на Владимир Путин дека Пекинг и Москва делат исти цели, откако денеска пристигна во тридневна посета на Русија. Ти ...
ПУТИН НЕНАДЕЈНО ДОЈДЕ ВО МАРИУПОЛ КОЈ РУСИЈА ГО РАЗУРНА И УБИ 20.000 ЖИТЕЛИ

ПУТИН НЕНАДЕЈНО ДОЈДЕ ВО МАРИУПОЛ КОЈ РУСИЈА ГО РАЗУРНА И УБИ 20.000 ЖИТЕЛИ

Рускиот претседателот Владимир Путин дојде во ненадејна посета на Мариупол, украинскиот пристанишен град што руските сили го зазедоа откако речиси цел ...
РУСИЈА И УКРАИНА ЗБОРУВААТ ЗА СТОТИЦИ МРТВИ ВО БАХМУТ ДОДЕКА МАЛА РЕКА ВО ГРАДОТ СТАНА НОВА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ

РУСИЈА И УКРАИНА ЗБОРУВААТ ЗА СТОТИЦИ МРТВИ ВО БАХМУТ ДОДЕКА МАЛА РЕКА ВО ГРАДОТ СТАНА НОВА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ

Украинските сили се соочуваат со немилосрдните руски напади на Бахмут, при што двете страни зборуваат со големи непријателски загуби, додека малата ре ...
УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА КУПУВА ВРЕМЕ ВО БАХМУТ ДОДЕКА ПОДГОТВУВА ПРОТИВОФАНЗИВА

УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА КУПУВА ВРЕМЕ ВО БАХМУТ ДОДЕКА ПОДГОТВУВА ПРОТИВОФАНЗИВА

Украина и Русија тврдат дека во изминатите 24 часа убиле над 200 непријателски војници во битката за Бахмут, во кој малата река Бахмутка која го препо ...
1 2 3 54 10 / 539 НАПИСИ