Таг: Самит ЕУ-Западен Балкан

ЌЕ СЕ БОРИМЕ ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА, НО ПОЧИТУВАЈЌИ СЕ СЕБЕСИ, КАЖА ВУЧИЌ ВО БРИСЕЛ

ЌЕ СЕ БОРИМЕ ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА, НО ПОЧИТУВАЈЌИ СЕ СЕБЕСИ, КАЖА ВУЧИЌ ВО БРИСЕЛ

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека со пријателите од регионот ќе продолжи да се бори за европска иднина, но почитувајќи се себеси, пред д ...
КОВАЧЕВСКИ ОДБИ ДА ДАДЕ ИЗЈАВА, РАМА РЕЧЕ ДЕКА БУГАРИТЕ СЕ СРАМОТА, ПРЕД САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН

КОВАЧЕВСКИ ОДБИ ДА ДАДЕ ИЗЈАВА, РАМА РЕЧЕ ДЕКА БУГАРИТЕ СЕ СРАМОТА, ПРЕД САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН

Македонскиот премиер одби да даде изјава пред самитот ЕУ-Западен Балкан, додека албанскиот премиер Еди Рама им се обрати со висок тон на бугарските но ...
НЕПРИЈАТЕЛСКА БУГАРИЈА

НЕПРИЈАТЕЛСКА БУГАРИЈА

И што можеме да заклучиме по бесцелниот Самит на ЕУ во Словенија? Дека Бугарија ни е непријател, а на Европската унија баш ѝ е гајле за тоа. ...
ХОЛАНДИЈА НЕ Е ЗАДОВОЛНА ОД БУГАРСКАТА БЛОКАДА ВО ЕУ ЗА МАКЕДОНИЈА

ХОЛАНДИЈА НЕ Е ЗАДОВОЛНА ОД БУГАРСКАТА БЛОКАДА ВО ЕУ ЗА МАКЕДОНИЈА

Холандскиот премиер Марк Руте не е задоволен од бугарската позиција кон Северна Македонија, истовремено блокирајќи го почетокот на преговорите со Алба ...
МНР ПОБАРА ЕУ ДА ГО КОРИГИРА ПОГРЕШНОТО ИМЕНУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК НА САМИТОТ ВО СОФИЈА

МНР ПОБАРА ЕУ ДА ГО КОРИГИРА ПОГРЕШНОТО ИМЕНУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК НА САМИТОТ ВО СОФИЈА

Министерството за надворешни работи побара од Европската унија да го коригира погрешното именување на македонскиот јазик на официјалните документи на ...
СО ЦИПРАС УТВРДИВМЕ ЕДНА ОПЦИЈА ШТО МОЖЕ ДА БИДЕ ПРИФАТЛИВА ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ, КАЖА ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА ВО СОФИЈА

СО ЦИПРАС УТВРДИВМЕ ЕДНА ОПЦИЈА ШТО МОЖЕ ДА БИДЕ ПРИФАТЛИВА ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ, КАЖА ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА ВО СОФИЈА

(За САКАМДАКАЖАМ.МК од Софија: Горан Трпеноски) Македонскиот премиер Зоран Заев кажа дека на денешната средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас во ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ЕКСКЛУЗИВНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: БРИТАНИЈА Е РЕШЕНА ДА ПОДДРЖИ ПРОСПЕРИТЕТНА ИДНИНА НА ГРАЃАНИТЕ НА МАКЕДОНИЈА

ТЕРЕЗА МЕЈ ЕКСКЛУЗИВНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: БРИТАНИЈА Е РЕШЕНА ДА ПОДДРЖИ ПРОСПЕРИТЕТНА ИДНИНА НА ГРАЃАНИТЕ НА МАКЕДОНИЈА

Премиерката на Обединето кралство Тереза Меј во колумна што ексклузивно ја објавува САКАМДАКАЖАМ.МК пишува дека се чувствува оптимизмот и еланот да се ...
ПРЕД УТРЕШНИТЕ ПРЕГОВОРИ ЗА ИМЕТО, ЗАЕВ И ЦИПРАС СЕ СРЕТНАА НА СОСТАНОКОТ НА ЕВРОПСКИТЕ СОЦИЈАЛИСТИ ВО СОФИЈА

ПРЕД УТРЕШНИТЕ ПРЕГОВОРИ ЗА ИМЕТО, ЗАЕВ И ЦИПРАС СЕ СРЕТНАА НА СОСТАНОКОТ НА ЕВРОПСКИТЕ СОЦИЈАЛИСТИ ВО СОФИЈА

Македонскиот и грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, се сретнаа попладнево на состанокот на лидерите на Партијата на европските социјалисти и ...
8 / 8 НАПИСИ