Таг: СДСМ

1 50 51 52 53 54 55 520 / 550 НАПИСИ
ИВАНОВ БАРА ОД СДСМ ДА ГИ ОТКРИЕ ТРАНСФЕРИТЕ НА ФИРМАТА НА ШУРА МУ

ИВАНОВ БАРА ОД СДСМ ДА ГИ ОТКРИЕ ТРАНСФЕРИТЕ НА ФИРМАТА НА ШУРА МУ

Кабинетот на претседателот ја повика СДСМ да го објави секој трансфер на пари преку фирмата на братот на сопругата на Иванов, Маја, за којашто портпар ...
СДСМ: ФИРМАТА НА ШУРАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ БИЛА ОСНОВАНА ОД ПАНАМА

СДСМ: ФИРМАТА НА ШУРАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ БИЛА ОСНОВАНА ОД ПАНАМА

СДСМ објави дека фирмата на шурата на претседателот Ѓорге Иванов била основана со капитал од Панама. Петре Шилегов, потпарол на СДСМ покажа док ...
ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

Граѓанската организација „Протестирам“ на својот Фејсбук профил најави дека денеска нема да организира протест во Скопје. „Наместо утре, со протести п ...
ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

Денес во Скопје во 18 часот пред зградата на Специјалното обвинитeлство (СЈО) во Скопје продолжуваат протестите што ги организира граѓанската иницијат ...
САД ПОВТОРНО ПОБАРАА ОД ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ АБОЛИЦИЈАТА

САД ПОВТОРНО ПОБАРАА ОД ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ АБОЛИЦИЈАТА

САД вчера повторно побара од претседателот Ѓорге Иванов да ја повлече аболицијата затоа што таа предизвикува загриженот за неможност за организирање в ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Почна протестот на граѓаните кои протестираат против аболицијата од Претседателот Ѓорѓе Иванов и за одложување на изборите на 5 јуни. Тие традиционалн ...
СОСТАНОКОТ ВО ВИЕНА ОТКАЖАН

СОСТАНОКОТ ВО ВИЕНА ОТКАЖАН

Состанокот во Виена на кој Јоханес Хан ги повика лидерите на четирите политички партии од Македонија е откажан. СДСМ вчера го услови одењето во Вие ...
ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Политичката криза во Македонија се заострува додека продолжува обоената пролет низ центарот на главниот град и серијата антивладини протести, но и кон ...
ВЕЉАНОСКИ: НЕМА УСТАВНА МОЖНОСТ ДА ГО СВИКАМ СОБРАНИЕТО

ВЕЉАНОСКИ: НЕМА УСТАВНА МОЖНОСТ ДА ГО СВИКАМ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, нема да го свика парламентот, што е еден од условите за СДСМ да учествува на лидерската средба в петок ...
СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА АКО НЕМА ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ И АКО СЕ ОТПОВИКА АБОЛИЦИЈАТА

СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА АКО НЕМА ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ И АКО СЕ ОТПОВИКА АБОЛИЦИЈАТА

СДСМ ќе оди на преговори во Виена само ако пред тоа се исполнат два услови: Претседателот Иванов да ја повлече одлуката за аболицијата и Собранието да ...
1 50 51 52 53 54 55 520 / 550 НАПИСИ