Таг: СДСМ

1 51 52 53 54 55 530 / 550 НАПИСИ
СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА, АМА УСЛОВЕНО

СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА, АМА УСЛОВЕНО

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, сè уште нема донесено дефинитивна одлука дали ќе оди на лидерската средба во Виена, закажана за петок, но големи се ...
ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

Вчера во Скопје осми ден маршираа илјадници демонстранти, а се протестираше и во Прилеп, Струмица, Кочани, Куманово, Велес и Битола. Во Скопје и вч ...
ОБОЕНА ПРОЛЕТ, ПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА, ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА

ОБОЕНА ПРОЛЕТ, ПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА, ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА

Додека Европската унија се обидува да го спаси договорот од Пржино со закажување нова лидерска средба во Виена, во Македонија веќе втора недела не зап ...
И ДА ИМА БОЈКОТ ОДИХР ЌЕ ГО НАБЉУДУВА ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС

И ДА ИМА БОЈКОТ ОДИХР ЌЕ ГО НАБЉУДУВА ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС

Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР) ќе ги набљудува изборите на 5 јуни, изјавија за САКАМДАКАЖАМ.МК од седиштето ...
И ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

И ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

Центарот на Скопје и вечерва е блокиран. Граѓаните што протестираат против одлуката на Иванов за аболиција на политичари и против изборите закажани за ...
НЕОФИЦИЈАЛНО: СДСМ ЌЕ ОДИ НА ИЗБОРИ КОГА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ ПЕТ УСЛОВИ

НЕОФИЦИЈАЛНО: СДСМ ЌЕ ОДИ НА ИЗБОРИ КОГА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ ПЕТ УСЛОВИ

СДСМ ќе оди на избори дури кога ќе се исполнат пет услови што ќе гарантираат нивна веродостојност, дознаваме од извори во партијата, по денешните конс ...
СДСМ ГИ ОТКАЖА АВТОБУСИТЕ ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ

СДСМ ГИ ОТКАЖА АВТОБУСИТЕ ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ

СДСМ ги откажа автобусите од внатрешноста за денешниот протест пред Собранието на Македонија, дознава СДК.МК. Официјално од партијата не кажуваат зошт ...
ТРАЈКО РАСПИШA ИЗБОРИ, САД ВЕЛАТ ИВАНОВ ВЕЌЕ ГИ УНИШТИ ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

ТРАЈКО РАСПИШA ИЗБОРИ, САД ВЕЛАТ ИВАНОВ ВЕЌЕ ГИ УНИШТИ ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го потпишa решението за избори на 5 јуни, но странските гарантори на Договорот од Пржино се сомне ...
СИТУАЦИЈАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ СМИРУВА

СИТУАЦИЈАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ СМИРУВА

Ситуацијата се смирува пред зградата на Владата каде што вечерва се собраа демонстрантите што протестираат против аболицијата што ја потпиша претседат ...
ГДОМ ПРЕД СДСМ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ „ВНАТРЕШНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ“

ГДОМ ПРЕД СДСМ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ „ВНАТРЕШНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ“

Приврзаниците на власта предводени од раководството на ГДОМ вечерва протсетираат пред седиштето на СДСМ. Александар Пандов, еден од организаторите ...
1 51 52 53 54 55 530 / 550 НАПИСИ