Таг: СДСМ

1 53 54 55550 / 550 НАПИСИ
ЗАЕВ: ИЛИ ГРУЕВСКИ ИЛИ МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ: ИЛИ ГРУЕВСКИ ИЛИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ нема да учествува на овие лажни избори, изјави вечерва лидерот на СДСМ Зоран Заев, објавувајќи дека опозицијата ќе ги бојкотира изборите на 5 јун ...
СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

Собранието на Македонија се распушти. Пратениците од опозицијата не беа во салата. Освен координаторите на пратеничките групи, не беа присутни ни прат ...
МИНИСТРИТЕ И ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ МИНИСТРИ НА СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ВЛАДАТА

МИНИСТРИТЕ И ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ МИНИСТРИ НА СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ВЛАДАТА

Министрите и дополнителните заменици министри денеска поднесоа оставки на функциите во Владата. „Доколку Собранието се распушти, односно доколку се ...
БЕЛ ДЕН

БЕЛ ДЕН

  1 Што си мислат во ВМРО-ДПМНЕ и во ДУИ? Дека ќе одат на избори на 5 јуни, ќе го укинат Специјалното обвинителство и ќе продолжат сложно ...

ЛЕПЧЕ И СМЕТЧЕ

  1 Оние камперите во Бутел, предводени од раководството на владејачката ДУИ, велат дека ќе одат до крај. До кој крај? До чиј крај? Да не ...

МАДЕ ОД ОРЕЛ

  1 Кај и да е, на некој кружен тек во Скопје ќе никне нов споменик. Со голема мермерна плоча на која ќе биде издлабен датумот 24 април. З ...

СУБВЕНЦИЈА ЗА КАТИЦА

   1 Што убаво име му дало Специјалното обвинителство на неговата прва акција. Титаник.  Настанот буди морничави слики, ама изборот на име ...

АЛО МАРКО

  1 Кој чул дека обвинителите нешто работеле во оваа држава додека не се појави Катица Јанева? Ама се разработеа во трката што прво ќе се ...
РЕСЕТИРАЊЕ

РЕСЕТИРАЊЕ

1 Улогата на Американците во решавањето на политичката криза во Македонија ја објасни амбасадорот Џес Бејли со твитер порака: "Ја поздравувам изјавата ...
СТРАНСКА ПОМОШ

СТРАНСКА ПОМОШ

1 Сте слушнале ли некогаш во оваа наша транзициска гротеска посмешна приказна од оваа за „Транспарентност Македонија“ и за нејзината извршна директорк ...
1 53 54 55550 / 550 НАПИСИ