Таг: СДСМ

1 59 60 61 62 63 610 / 623 НАПИСИ
ТРАЈКО РАСПИШA ИЗБОРИ, САД ВЕЛАТ ИВАНОВ ВЕЌЕ ГИ УНИШТИ ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

ТРАЈКО РАСПИШA ИЗБОРИ, САД ВЕЛАТ ИВАНОВ ВЕЌЕ ГИ УНИШТИ ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го потпишa решението за избори на 5 јуни, но странските гарантори на Договорот од Пржино се сомне ...
СИТУАЦИЈАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ СМИРУВА

СИТУАЦИЈАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ СМИРУВА

Ситуацијата се смирува пред зградата на Владата каде што вечерва се собраа демонстрантите што протестираат против аболицијата што ја потпиша претседат ...
ГДОМ ПРЕД СДСМ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ „ВНАТРЕШНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ“

ГДОМ ПРЕД СДСМ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ „ВНАТРЕШНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ“

Приврзаниците на власта предводени од раководството на ГДОМ вечерва протсетираат пред седиштето на СДСМ. Александар Пандов, еден од организаторите ...
ПОВТОРНО ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

ПОВТОРНО ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

Во центарот на Скопје вечерва пак ќе има два протести. Пред Собранието се граѓаните жшто протестираат против аболицијата на Ѓорѓе Иванов. Тие бараат и ...
ГРУЕВСКИ ОБЈАВИ: ОДИМЕ НА ИЗБОРИ

ГРУЕВСКИ ОБЈАВИ: ОДИМЕ НА ИЗБОРИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска објави дека неговата партија ќе оди на избори, без разлика на тоа што ќе одлучи СДСМ. „Ние не можеме ...
ГРАДОТ ВРИЕШЕ, ИВАНОВ ВЕЧЕРАШЕ СО КОЛИНДА И БОРУТ ВО ВИНАРИЈА

ГРАДОТ ВРИЕШЕ, ИВАНОВ ВЕЧЕРАШЕ СО КОЛИНДА И БОРУТ ВО ВИНАРИЈА

Додека траеја протестите во центарот на Скопје поради одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за аболиција и амнестија на политичарите осомничени за кр ...
ДИК ЌЕ СЕ ПАЗАРИ ДАЛИ ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК Е ДОВОЛНО ЧИСТ ИЛИ НЕ

ДИК ЌЕ СЕ ПАЗАРИ ДАЛИ ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК Е ДОВОЛНО ЧИСТ ИЛИ НЕ

Државната изборна комисија (ДИК) денес треба да каже колку спорни гласачи се обработени и дали завршува теренската проверка. ДИК за САКАМДАКАЖАМ.МК на ...
ЗАЕВ ПОВИКА НА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

ЗАЕВ ПОВИКА НА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска повика на бојкот на изборите на 5 јуни. По потпишување на Граѓанската платформа за слободна Македонија со коалицион ...
ВЛАДАТА ГИ УКИНА РЕШЕНИЈА НА МИНИСТРИТЕ ОД СДСМ, ТИЕ ВРАТИЈА ДЕКА ИЗБОРИТЕ СЕ НЕВОЗМОЖНИ

ВЛАДАТА ГИ УКИНА РЕШЕНИЈА НА МИНИСТРИТЕ ОД СДСМ, ТИЕ ВРАТИЈА ДЕКА ИЗБОРИТЕ СЕ НЕВОЗМОЖНИ

Сите решенија што ги донеле министрите на СДСМ во периодот од 11 ноември минатата година до 7 април годинава, Владата ги поништила на вчерашната седни ...
ЗАЕВ ДО МОГЕРИНИ: СДСМ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ДА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК

ЗАЕВ ДО МОГЕРИНИ: СДСМ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ДА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК

На Македонија и се неопходни кредибилни избори со прочистен избирачки список, медиумски реформи и без притисоци, потенцирал лидерот на СДСМ, Зоран Зае ...
1 59 60 61 62 63 610 / 623 НАПИСИ