Таг: СДСМ

1 58 59 60 61 600 / 604 НАПИСИ
ЗАЕВ ДО МОГЕРИНИ: СДСМ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ДА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК

ЗАЕВ ДО МОГЕРИНИ: СДСМ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ДА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК

На Македонија и се неопходни кредибилни избори со прочистен избирачки список, медиумски реформи и без притисоци, потенцирал лидерот на СДСМ, Зоран Зае ...
ЕВРОИЗВЕСТУВАЧОТ ВАЈГЛ: БОЈКОТОТ НА СДСМ УДАР ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА

ЕВРОИЗВЕСТУВАЧОТ ВАЈГЛ: БОЈКОТОТ НА СДСМ УДАР ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА

Одлуката на водечката македонска опозициска партија СДСМ да не учествува на предвремените парламентарни избори на 5 јуни може да претставува сериозен ...
ПО БУРНАТА НОЌ, ДЕН ЗА ЧЕКАЊЕ, РЕАКЦИИ И ЗА ОДЛУКИ

ПО БУРНАТА НОЌ, ДЕН ЗА ЧЕКАЊЕ, РЕАКЦИИ И ЗА ОДЛУКИ

По синоќешното распуштање на парламентот, многу малку работи станаа појасни на политичката сцена во Македонија, освен дека повторно нема прецизна разв ...
СДСМ ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕ И ЧЛЕНОВИТЕ ОД ДИК ПО НАЈАВАТА ЗА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

СДСМ ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕ И ЧЛЕНОВИТЕ ОД ДИК ПО НАЈАВАТА ЗА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

Извесно е дека и членовите на Државната изборна комисија (ДИК) предложени од СДСМ ќе бидат повлечени по најавата на лидерот на партијата Зоран Заев де ...
ЗАЕВ: ИЛИ ГРУЕВСКИ ИЛИ МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ: ИЛИ ГРУЕВСКИ ИЛИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ нема да учествува на овие лажни избори, изјави вечерва лидерот на СДСМ Зоран Заев, објавувајќи дека опозицијата ќе ги бојкотира изборите на 5 јун ...
СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

Собранието на Македонија се распушти. Пратениците од опозицијата не беа во салата. Освен координаторите на пратеничките групи, не беа присутни ни прат ...
МИНИСТРИТЕ И ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ МИНИСТРИ НА СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ВЛАДАТА

МИНИСТРИТЕ И ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ МИНИСТРИ НА СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ВЛАДАТА

Министрите и дополнителните заменици министри денеска поднесоа оставки на функциите во Владата. „Доколку Собранието се распушти, односно доколку се ...
БЕЛ ДЕН

БЕЛ ДЕН

  1 Што си мислат во ВМРО-ДПМНЕ и во ДУИ? Дека ќе одат на избори на 5 јуни, ќе го укинат Специјалното обвинителство и ќе продолжат сложно ...

ЛЕПЧЕ И СМЕТЧЕ

  1 Оние камперите во Бутел, предводени од раководството на владејачката ДУИ, велат дека ќе одат до крај. До кој крај? До чиј крај? Да не ...

МАДЕ ОД ОРЕЛ

  1 Кај и да е, на некој кружен тек во Скопје ќе никне нов споменик. Со голема мермерна плоча на која ќе биде издлабен датумот 24 април. З ...
1 58 59 60 61 600 / 604 НАПИСИ