Таг: СДСМ

1 56 57 58 59 60 63 580 / 623 НАПИСИ
ДАНИЕЛСОН: ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ Е ИМПЕРАТИВ

ДАНИЕЛСОН: ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ Е ИМПЕРАТИВ

Императив е да се повлече одлуката на пртседателот за аболиција бидејќи во земја кандидат за челнстово во ЕУ мора да постои целосна одговорност и една ...

ТЕШКА ДИЈАГНОЗА

1Не ви е јасно што значи селективна аболиција? Сега ќе ви објаснам. Истиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во Собранието изгласаа  закон со кој аболи ...
ИВАНОВ ЕКСПРЕСНО ГИ ПОТПИШАЛ ЗАКОНИТЕ ЗА СЕЛЕКТИВНА АБОЛИЦИЈА

ИВАНОВ ЕКСПРЕСНО ГИ ПОТПИШАЛ ЗАКОНИТЕ ЗА СЕЛЕКТИВНА АБОЛИЦИЈА

Претседателот Ѓорге Иванов ги добил и веќе ги потпишал законите кои пратениците ги изгласаа на вчерашната седница на Собранието, јави агенцијата МЕТА. ...
ПОМИЛУВАНИТЕ СЕГА ТРЕБА ДА МУ ПИШАТ НА ИВАНОВ ДА ГИ ОДМИЛУВА

ПОМИЛУВАНИТЕ СЕГА ТРЕБА ДА МУ ПИШАТ НА ИВАНОВ ДА ГИ ОДМИЛУВА

На претседателот Иванов законски му се овозможува да ја повлече одлуката за аболиција само за тие што тоа ќе го побараат од него. Ова е предвидено со ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕ, ВЛАСТА НА ПРЕПАД НОСИ ЗАКОНИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕ, ВЛАСТА НА ПРЕПАД НОСИ ЗАКОНИ

Лепенки од Шарената револуција вечерва излепија неколку пратеници од СДСМ на говорницата во собраниската сала „Борис Трајковски“, откако ги фатија пра ...
ПЕТ ЧЛЕНА НА ДИК МУ ПИШАЛЕ НА ВЕЉАНОСКИ ДЕКА ИЗБОРИТЕ БИ БИЛЕ НЕЛЕГИТИМНИ

ПЕТ ЧЛЕНА НА ДИК МУ ПИШАЛЕ НА ВЕЉАНОСКИ ДЕКА ИЗБОРИТЕ БИ БИЛЕ НЕЛЕГИТИМНИ

Пет члена на Државната изборна комисија (ДИК) испратија писмено известување до претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски во кое се вели дека на 5 ...
ДИК СЕ ОТКАЖА ОД ЖДРЕПКАТА ЗА ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА САМО СО ВМРО-ДПМНЕ

ДИК СЕ ОТКАЖА ОД ЖДРЕПКАТА ЗА ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА САМО СО ВМРО-ДПМНЕ

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) денеска одлучија да не прават ждрепка за утврдување на редоследот на листи на кандидати во гласачко ливч ...
АКО НЕМА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, НЕМА НИ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ ОД ДИК

АКО НЕМА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, НЕМА НИ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ ОД ДИК

Ако до утре на полноќ, последниот рок за доставување листи на кандидати за пратеници до Државната изборна комисија (ДИК), не пристигне ниту една канди ...
СПАСОВСКИ ОД БИТОЛА: ЖАЛАМ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ, НЕ САКАМ ДА ИМ ДАВАМ ПОЛИТИЧКА КОНОТАЦИЈА

СПАСОВСКИ ОД БИТОЛА: ЖАЛАМ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ, НЕ САКАМ ДА ИМ ДАВАМ ПОЛИТИЧКА КОНОТАЦИЈА

„Жалам за инцидентот што се случи вчера во Битола, во кој жртва е поранешен пратеник на СДСМ. Меѓутоа, на масата биле и поранешен градоначалник и пора ...
ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО  ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

Функционерот на СДСМ од Битола, Борче Петковски, кој вчера беше повреден со куршум во ногата за време на инцидентот бил заедно со неговите блиски приј ...
1 56 57 58 59 60 63 580 / 623 НАПИСИ