Таг: седница

1 2 3 12 10 / 114 НАПИСИ
АРСОВСКА ПАК НЕ ОДГОВАРАШЕ НА СОВЕТНИЧКИ ПРАШАЊА, НА ГОВОРНИЦА ИЗЛЕГУВАШЕ САМО ДА СЕ КАРА СО СОВЕТНИЦИТЕ

АРСОВСКА ПАК НЕ ОДГОВАРАШЕ НА СОВЕТНИЧКИ ПРАШАЊА, НА ГОВОРНИЦА ИЗЛЕГУВАШЕ САМО ДА СЕ КАРА СО СОВЕТНИЦИТЕ

Градоначалничката Данела Арсовска ниту на денешната седница на Советот на Град Скопје за советнички прашање не одговараше на прашањата на советниците. ...
НЕ МОЖАМ ЈАС ДА ГИ НАПРАВАМ СИТЕ ПРОЕКТИ НА ВАШИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, СИ ИМААТ СВОЈ БУЏЕТ, ИМ РЕЧЕ АРСОВСКА НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

НЕ МОЖАМ ЈАС ДА ГИ НАПРАВАМ СИТЕ ПРОЕКТИ НА ВАШИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, СИ ИМААТ СВОЈ БУЏЕТ, ИМ РЕЧЕ АРСОВСКА НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Не сте конструктивни и сакате да го блокирате буџетот со несериозни амандмани, им рече градоначалничката Данела Арсовска на советниците од ВМРО-ДПМНЕ ...
АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА МИЦКОСКИ Е КРИВ ЗА КОЛАПСОТ НА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, НА ПРИВАТНИЦИТЕ ИМ РЕЧЕ ДА ГО ТУЖАТ ГРАДОТ ЗА ДОЛГОТ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА

АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА МИЦКОСКИ Е КРИВ ЗА КОЛАПСОТ НА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, НА ПРИВАТНИЦИТЕ ИМ РЕЧЕ ДА ГО ТУЖАТ ГРАДОТ ЗА ДОЛГОТ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА

За градоначалничката Данела Арсовска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е виновен за колапсот на јавниот превоз во Скопје. На денешната седница ...
ЗГРОЗЕНИ СМЕ ОД ДАНЕЛА АРСОВСКА, ВЕЛАТ ОД ВМРО-ДПМНЕ КОИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЈА ФАЛЕА И ВЕЛИЧЕА

ЗГРОЗЕНИ СМЕ ОД ДАНЕЛА АРСОВСКА, ВЕЛАТ ОД ВМРО-ДПМНЕ КОИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЈА ФАЛЕА И ВЕЛИЧЕА

Згрозени сме од недоличното однесување на Данела Арсовска, велат од ВМРО-ДПМНЕ кои за време на локалните избои ја фалеа и величеа и со нивна поддршка ...
СЛАВЕСКИ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ИМА ЗАДАЧА ДА ВОВЕДЕ ЕДНОУМИЕ КАКО НЕГОВИОТ МЕНТОР МИЦКОСКИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА СКОПЈЕ АРСОВСКА

СЛАВЕСКИ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ИМА ЗАДАЧА ДА ВОВЕДЕ ЕДНОУМИЕ КАКО НЕГОВИОТ МЕНТОР МИЦКОСКИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА СКОПЈЕ АРСОВСКА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска бара претседателот на Советот на Град Скопје Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ веднаш да си поднесе оставка. П ...
СКОПЈЕ ОСТАНА БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, А НА СЕДНИЦАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА И СОВЕТНИЦИТЕ ОД СИТЕ ПАРТИИ СЕ КАРАА ЗА ТОА КОЈ Е КРИМИНАЛЕЦ И КРИВ ШТО ЈСП Е БАНКРОТ

СКОПЈЕ ОСТАНА БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, А НА СЕДНИЦАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА И СОВЕТНИЦИТЕ ОД СИТЕ ПАРТИИ СЕ КАРАА ЗА ТОА КОЈ Е КРИМИНАЛЕЦ И КРИВ ШТО ЈСП Е БАНКРОТ

Во кавги кој е крив, односно дека другата партија е крива за состојбата на ЈСП „Скопје“ поради која вработените немаат плати и Скопје денеска немаше ј ...
АЛТЕРНАТИВА БИЛА ЛУТА ДЕКА УШТЕ НЕМА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛСКО МЕСТО ВО СОБРАНИЕТО, А ОПОЗИЦИЈАТА НИКОЈ НЕ ЈА БАРА КОГА НЕМА КВОРУМ

АЛТЕРНАТИВА БИЛА ЛУТА ДЕКА УШТЕ НЕМА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛСКО МЕСТО ВО СОБРАНИЕТО, А ОПОЗИЦИЈАТА НИКОЈ НЕ ЈА БАРА КОГА НЕМА КВОРУМ

Претседателот на Собранието Талат Џафери кој денеска ја прекина работата на 79. седница со 33 точки за расправа, зашто од вкупно потпишани 85, во сала ...
МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК Е ВАШ ЈАЗИК, ВАШИОТ ИДЕНТИТЕТ Е ПОЧИТУВАН, ПРАШАЊАТА ЗА ИСТОРИЈАТА НЕ СЕ УСЛОВ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖА УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН ВО ПАРЛАМЕНТОТ

МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК Е ВАШ ЈАЗИК, ВАШИОТ ИДЕНТИТЕТ Е ПОЧИТУВАН, ПРАШАЊАТА ЗА ИСТОРИЈАТА НЕ СЕ УСЛОВ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖА УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН ВО ПАРЛАМЕНТОТ

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска во полчасовно обраќање пред Собранието, во кое беше цел државен, судски и верски в ...
ЛЕВИЦА ЌЕ ПРОТЕСТИРА ПРЕД ГОВОРОТ НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН, А ВМРО-ДПМНЕ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СЕДНИЦАТА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СОБРАНИЕТО

ЛЕВИЦА ЌЕ ПРОТЕСТИРА ПРЕД ГОВОРОТ НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН, А ВМРО-ДПМНЕ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СЕДНИЦАТА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СОБРАНИЕТО

Во Собранието утре (четврток, 14 јули) во 13.30 часот почнува седницата на која пратеницие ќе го разгледаат францускиот предлог за преговарачката рамк ...
В ЧЕТВРТОК СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ИМ СЕ ОБРАТИ И УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

В ЧЕТВРТОК СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ИМ СЕ ОБРАТИ И УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

Собраниската седница за францускиот предлог за преговарачката рамка за земјава со Европската унија ќе се одржи в четвротк во 13.30 часот. Во распоредо ...
1 2 3 12 10 / 114 НАПИСИ