Таг: Сенат

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
КАНДИДАТОТ НА ТРАМП ПОРАЗЕН ВО ЏОРЏИЈА, ДЕМОКРАТИТЕ ЈА УТВРДИЈА КОНТРОЛАТА ВО СЕНАТОТ

КАНДИДАТОТ НА ТРАМП ПОРАЗЕН ВО ЏОРЏИЈА, ДЕМОКРАТИТЕ ЈА УТВРДИЈА КОНТРОЛАТА ВО СЕНАТОТ

Демократите ја утврдија својата контрола во американскиот Сенат откако го освоија местото во Џорџија, каде што Рафаел Ворнок го победи републиканецот ...
ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ЈА ЗАДРЖАТ КОНТРОЛАТА ВРЗ СЕНАТОТ ПО ИЗБОРНАТА ПОБЕДА ВО НЕВАДА

ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ЈА ЗАДРЖАТ КОНТРОЛАТА ВРЗ СЕНАТОТ ПО ИЗБОРНАТА ПОБЕДА ВО НЕВАДА

Демократите ќе ја задржат мнозинската контрола на американскиот Сенат откако победија во клучната изборна трка во државата Невада. Сенаторката Кетрин ...
СЕНАТОТ НЕ ГО ОСУДИ ТРАМП, НО СЕДУМ РЕПУБЛИКАНЦИ ГЛАСАА ПРОТИВ НЕГО

СЕНАТОТ НЕ ГО ОСУДИ ТРАМП, НО СЕДУМ РЕПУБЛИКАНЦИ ГЛАСАА ПРОТИВ НЕГО

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп беше ослободен од Сенатот за обвинението дека го поттикнал упадот во Конгресот на 6 јануари. За осуда ...
ЕДНА ЖЕНА ЗАГИНА ОТКАКО ПРОТРАМПОВСКА ТОЛПА УПАДНА ВО КОНГРЕСОТ ДА ГО СПРЕЧИ ФОРМАЛИЗИРАЊЕТО НА ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

ЕДНА ЖЕНА ЗАГИНА ОТКАКО ПРОТРАМПОВСКА ТОЛПА УПАДНА ВО КОНГРЕСОТ ДА ГО СПРЕЧИ ФОРМАЛИЗИРАЊЕТО НА ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

Американскиот Конгрес продолжи со работа откако полицијата ги избрка приврзаниците на претседателот Доналд Трамп, но една жена почина при упадот во зг ...
ВЛЕГУВАМЕ ВО НАТО НА 17 МАРТ – И ПОКРАЈ КОРОНАВИРУСОТ СЕНАТОТ НА ШПАНИЈА ЌЕ СЕ СОСТАНЕ САМО ЗА ДА ГО РАТИФИКУВА ЧЛЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА

ВЛЕГУВАМЕ ВО НАТО НА 17 МАРТ – И ПОКРАЈ КОРОНАВИРУСОТ СЕНАТОТ НА ШПАНИЈА ЌЕ СЕ СОСТАНЕ САМО ЗА ДА ГО РАТИФИКУВА ЧЛЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА

Сенатот на Шпанија на 17 март ќе одржи седница на која единствена точка на дневен ред ќе биде ратификација на Протоколот за членство на Северна Македо ...
СЕНАТОТ ГО ОСЛОБОДИ ТРАМП ВО СУДЕЊЕТО ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ

СЕНАТОТ ГО ОСЛОБОДИ ТРАМП ВО СУДЕЊЕТО ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ

Доналд Трамп е третиот американски претседател кој го преживеал судењето за отповикување во Сенатот и ќе го доврши својот мандат во Белата куќа. На ...
САД СТАНА 25. ЗЕМЈА ШТО ГО РАТИФИКУВА ПРОТОКОЛОТ ЗА ЧЛЕНСТВО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

САД СТАНА 25. ЗЕМЈА ШТО ГО РАТИФИКУВА ПРОТОКОЛОТ ЗА ЧЛЕНСТВО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

Американскиот Сенат вечерва го ратификуваше Пристапниот протокол за членство на Република Северна Македонија во НАТО, со 91 глас „за“ и 2 „против“.  С ...
АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ ИЗГЛАСА БРЗО ДА СЕ РАТИФИКУВА ПРОТОКОЛОТ ЗА ЧЛЕНСТВО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, РАТИФИКАЦИЈАТА СЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕСКА

АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ ИЗГЛАСА БРЗО ДА СЕ РАТИФИКУВА ПРОТОКОЛОТ ЗА ЧЛЕНСТВО НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, РАТИФИКАЦИЈАТА СЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕСКА

Со 84 гласови „за“ и 2 „против“, американскиот Сенат вчера изгласа ратификицијата на Пристапниот протокол за членство на Република Северна Македонија ...
СЈО МОРА ДА ПОСТОИ ЗА ЗЕМЈАТА ДА ТРГНЕ НАПРЕД, ВЕЛИ ПОМОШНИК-ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД ФИЛИП РИКЕР

СЈО МОРА ДА ПОСТОИ ЗА ЗЕМЈАТА ДА ТРГНЕ НАПРЕД, ВЕЛИ ПОМОШНИК-ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД ФИЛИП РИКЕР

САД ќе продолжат да разговараат со Владата на Северна Македонија за потребата од постоење на Специјално јавно обвинителство (СЈО), изјави Филип Рикер, ...
СЕНАТОТ ЈА ПОТВРДИ НОВАТА АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА КЕЈТ МАРИ БРНС

СЕНАТОТ ЈА ПОТВРДИ НОВАТА АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА КЕЈТ МАРИ БРНС

Сенатот на САД ја потврди Кејт Мари Брнс за нова амбасадорка во Северна Македонија на вчерашното гласање, објавено е на официјлната веб страна на Конг ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ