Таг: Северна Кореја

1 2 3 4 5 11 30 / 104 НАПИСИ
СЕВЕРНА КОРЕЈА ГО ДОБИ СВОЈОТ ЕНТОНИ ФАУЧИ ОТКАКО ГО ПОТВРДИ ПРВОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ГО ДОБИ СВОЈОТ ЕНТОНИ ФАУЧИ ОТКАКО ГО ПОТВРДИ ПРВОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Секој ден во 9:30 часот оваа недела, официјално лице со смирен глас се појавува на севернокорејската телевизија за да даде извештај за бројот на луѓе ...
НАД МИЛИОН МОЖНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, КИМ ЏОНГ УН Ѝ НАРЕДИ НА ВОЈСКАТА ДА ПОМОГНЕ

НАД МИЛИОН МОЖНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, КИМ ЏОНГ УН Ѝ НАРЕДИ НА ВОЈСКАТА ДА ПОМОГНЕ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун жестоко ги критикуваше здравствените власти и ѝ нареди на армијата да помогне во дистрибуцијата на лекови, додека ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19

СЕВЕРНА КОРЕЈА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19

Северна Кореја го потврди првиот смртен случај од ковид-19, а државната телевизија додаде дека десетици илјади други имаат симптоми на треска. Шест лу ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ВОВЕДЕ СТРОГ КАРАНТИН ОТКАКО ОФИЦИЈАЛНО ГО РЕГИСТРИРАШЕ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

СЕВЕРНА КОРЕЈА ВОВЕДЕ СТРОГ КАРАНТИН ОТКАКО ОФИЦИЈАЛНО ГО РЕГИСТРИРАШЕ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Северна Кореја воведе строг карантин во целата земја откако го потврди првиот официјален случај на инфекција со ковид-19. Државните медиуми јавија за ...
КИМ ЏОНГ УН Ѝ ПОДАРИ НОВ ДОМ НА НАЈПОЗНАТАТА СЕВЕРНОКОРЕЈСКА ТВ-ВОДИТЕЛКА РИ ЧУН ХИ

КИМ ЏОНГ УН Ѝ ПОДАРИ НОВ ДОМ НА НАЈПОЗНАТАТА СЕВЕРНОКОРЕЈСКА ТВ-ВОДИТЕЛКА РИ ЧУН ХИ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун ѝ подари нов луксузен дом на најпознатата телевизиска водителка во земјата Ри Чун Хи, која со децении ги најавува ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЈА ФИНАНСИРА НУКЛЕАРНАТА РАКЕТНА ПРОГРАМА СО УКРАДЕНИ КРИПТОВАЛУТИ, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈ НА ОН

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЈА ФИНАНСИРА НУКЛЕАРНАТА РАКЕТНА ПРОГРАМА СО УКРАДЕНИ КРИПТОВАЛУТИ, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈ НА ОН

Северна Кореја има украдено милиони долари во криптовалути со сајбернапади за да ја финансира својата ракетна програма, вели извештај на Обединетите Н ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ ПРОЕКТИЛ СО НАЈГОЛЕМ ДОСТРЕЛ ОД 2017

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ ПРОЕКТИЛ СО НАЈГОЛЕМ ДОСТРЕЛ ОД 2017

Северна Кореја го лансираше проектил со најголем дострел од 2017 година. Оружјето очигледно било проектил со среден дострел, кое достигнало височина о ...
МАЖОТ КОЈ ВИКЕНДОВ ПРЕБЕГНА НАЗАД ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА ИМАЛ ТЕЖОК ЖИВОТ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

МАЖОТ КОЈ ВИКЕНДОВ ПРЕБЕГНА НАЗАД ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА ИМАЛ ТЕЖОК ЖИВОТ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Мажот кој викендов пребегна од Јужна во Северна Кореја пред една година го направил истото опасно минување во спротивна насока и сега се вратил дома о ...
ЈУЖНОКОРЕЕЦ ПРЕБЕГНА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ Е ЖИВ

ЈУЖНОКОРЕЕЦ ПРЕБЕГНА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ Е ЖИВ

Јужнокорејски државјанин ја преминал силно утврдената граница со Северна Кореја во едно од ретките вакви пребегнувања. Војската на Јужна Кореја спрове ...
КИМ ЏОНГ-УН ОСЛАБНАЛ 20 КИЛОГРАМИ, НО Е ЗДРАВ, ВЕЛАТ ЈУЖНОКОРЕЈСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

КИМ ЏОНГ-УН ОСЛАБНАЛ 20 КИЛОГРАМИ, НО Е ЗДРАВ, ВЕЛАТ ЈУЖНОКОРЕЈСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун изгубил 20 килограми во изминатиот период, но останува здрав и се обидува да ја зајакне лојалноста на јавноста дод ...
1 2 3 4 5 11 30 / 104 НАПИСИ