Таг: Шарски извори

СПРЕГАТА НА ПАНЧЕВСКИ СО СУДИИТЕ ПРОТИВ СЈО ВЛЕЗЕ И ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

СПРЕГАТА НА ПАНЧЕВСКИ СО СУДИИТЕ ПРОТИВ СЈО ВЛЕЗЕ И ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Поранешниот претседател на Кривичниот суд и кандидат за нов мандат Владимир Панчевски е посочен во најновиот извештај за состојбата со човековите прав ...
СУДИИТЕ ОДБИВААТ ДА ИЗДАДАТ НАРЕДБИ ЗА ПРЕТРЕС КАЈ ФУНКЦИОНЕРИТЕ, ОБВИНИ КАТИЦА ЈАНЕВА

СУДИИТЕ ОДБИВААТ ДА ИЗДАДАТ НАРЕДБИ ЗА ПРЕТРЕС КАЈ ФУНКЦИОНЕРИТЕ, ОБВИНИ КАТИЦА ЈАНЕВА

Сите барања за издавање на наредби за претрес, кои се однесуваа на сегашни и поранешни високи функционери освен едно се одбиени, соопшти Специјалното ...
СУДИЈКАТА ГИ ОДБИ БОМБИТЕ КАКО ДОКАЗ ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ОТИ СО НИВ СЕ КРШЕЛЕ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА

СУДИЈКАТА ГИ ОДБИ БОМБИТЕ КАКО ДОКАЗ ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ОТИ СО НИВ СЕ КРШЕЛЕ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА

Судијката Татјана Михајлова ги одби како доказ „бомбите“ на судењето на Никола Груевски и уште 13-мина други обвинети за насилство во општина Центар и ...
3 / 3 НАПИСИ