Таг: Шпион

1 214 / 14 НАПИСИ
СУДЕЊЕТО НА НОВИНАРОТ БОЖИНОВСКИ ПОЧНУВА СО ПРОТЕСТ НА ЗНМ

СУДЕЊЕТО НА НОВИНАРОТ БОЖИНОВСКИ ПОЧНУВА СО ПРОТЕСТ НА ЗНМ

Здружението на новинари на Македонија денес во 10  часот ќе протестира пред Основниот суд Скопје 1, за ослободување од притвор на новинарот Зоран Божи ...
ОБВИНИТЕЛИТЕ НА ЈАНЕВА И НА ЗВРЛЕВСКИ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ СТЕПААТ ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

ОБВИНИТЕЛИТЕ НА ЈАНЕВА И НА ЗВРЛЕВСКИ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ СТЕПААТ ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

На први септември, кога е закажан судскиот процес против екстрадираниот новинар Зоран Божиновски, обвинет во случајот „Шпиoн“, може да настане тепачка ...
ЗВРЛЕВСКИ ИМА 8 ДЕНА ДА РЕШИ ДАЛИ БОЖИНОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО СЈО

ЗВРЛЕВСКИ ИМА 8 ДЕНА ДА РЕШИ ДАЛИ БОЖИНОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО СЈО

Јавниот обвинител на РМ Марко Зврлевски има осум дена да одлучи дали ќе ја предаде надлежноста и за обвинетиот новинар Зоран Божиновски во случајот „Ш ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ГО БАРА ОД МАРКО ЗВРЛЕСКИ ПРЕДМЕТОТ ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

КАТИЦА ЈАНЕВА ГО БАРА ОД МАРКО ЗВРЛЕСКИ ПРЕДМЕТОТ ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

Ова Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева побара од Основното јавно обвинителство на Марко Зврлески да му го предаде предметот за новинаро ...
1 214 / 14 НАПИСИ