Таг: шпионирање

ДАНСКА ИМ ПОМОГНАЛА НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ ДА ГИ ШПИОНИРААТ МЕРКЕЛ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ПОЛИТИЧАРИ

ДАНСКА ИМ ПОМОГНАЛА НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ ДА ГИ ШПИОНИРААТ МЕРКЕЛ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ПОЛИТИЧАРИ

Данската тајна служба им помогнала на САД да шпионираат европски политичари, вклучувајќи ја Ангела Меркел, од 2012 до 2014 година, објавија данските м ...
ИЗРАЕЛ ЌЕ ГИ ШПИОНИРА СВОИТЕ ГРАЃАНИ ЗА ДА ОТКРИВА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

ИЗРАЕЛ ЌЕ ГИ ШПИОНИРА СВОИТЕ ГРАЃАНИ ЗА ДА ОТКРИВА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Израелската влада денеска одобри вонредни мерки за следење на луѓето за кои е потврдено или има сомнежи дека се заразени со коронавирусот. Тоа ќе се п ...
АВСТРИСКИ ВОЕН ОФИЦЕР СО ДЕЦЕНИИ ШПИОНИРАЛ ЗА МОСКВА, ИЗЈАВИ КАНЦЕЛАРОТ КУРЦ

АВСТРИСКИ ВОЕН ОФИЦЕР СО ДЕЦЕНИИ ШПИОНИРАЛ ЗА МОСКВА, ИЗЈАВИ КАНЦЕЛАРОТ КУРЦ

Висок австриски воен офицер се сомничи дека со децении шпионирал за Москва, објави Виена, што би можело да ги наруши односите на Русија со нејзиниот н ...
3 / 3 НАПИСИ