Таг: Шутка

1 4 5 6 7 60 / 67 НАПИСИ
КРСТО МУКОСКИ И САШО ВАСИЛЕВСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ, ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ОДИ ВО ДОМАШЕН

КРСТО МУКОСКИ И САШО ВАСИЛЕВСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ, ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ОДИ ВО ДОМАШЕН

Апелациониот суд Скопје веднаш по денешните седници за жалбите на пратениците Крсто Мукоски, Љупчо Димовски и актерот Владо Јовановски, одлучи Мукоски ...
ТРОЈЦА ОДАТ ВО ШУТКА, ДАМОВСКИ И ЈОВАНОВСКИ ЗАСЕГА ВО КУЌЕН ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ

ТРОЈЦА ОДАТ ВО ШУТКА, ДАМОВСКИ И ЈОВАНОВСКИ ЗАСЕГА ВО КУЌЕН ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1, синоќа ги прифатил жалбите на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и ...
ДО НОВА ГОДИНА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО ИДРИЗОВО И ШУТКА ЌЕ ДОБИЈАТ ЛЕКАР

ДО НОВА ГОДИНА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО ИДРИЗОВО И ШУТКА ЌЕ ДОБИЈАТ ЛЕКАР

До Нова година амбулантите во затворите во Идризово и Шуто Оризари ќе ги преземе Здравствен дом Скопје, кој за околу 2.000 затвореници треба да обезбе ...
ТРАУМИТЕ И ХОРОРОТ НА КЕЖАРОВСКИ РАСПОСЛАНИ НА 300 СТРАНИЦИ КНИГА ЗА ПРИТВОРОТ ВО ШУТКА

ТРАУМИТЕ И ХОРОРОТ НА КЕЖАРОВСКИ РАСПОСЛАНИ НА 300 СТРАНИЦИ КНИГА ЗА ПРИТВОРОТ ВО ШУТКА

Многу емоции измешани со гнев, воодушевување и по некоја солза имаше на промоцијата на книгата на новинарот Томислав Кежаровски „Живот во кутија“ сино ...
ТЕПАЧКА ВО ШУТО ОРИЗАРИ, МВР ПРИВЕДЕ ЕДНО ЛИЦЕ

ТЕПАЧКА ВО ШУТО ОРИЗАРИ, МВР ПРИВЕДЕ ЕДНО ЛИЦЕ

Во населбата Шуто Оризари, за текот на изборниот ден едно лице било приведено поради учество во тепачка. Како што информираа од Министерството за внат ...
ЧУВАРИТЕ КРАДАТ ОД ЗАТВОРЕНИЦИТЕ, ЕНДЕМСКА КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ

ЧУВАРИТЕ КРАДАТ ОД ЗАТВОРЕНИЦИТЕ, ЕНДЕМСКА КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ

Комисија на Советот на Европа забележала ендемска корупција, насилство без никаков повод врз затвореници, продажба на кревети во попристојни ќелии, пл ...
ЕЛВИС БАЈРАМ ПОВРЕДЕН ВО ТЕПАЧКА МЕЃУ ДВЕ ГРУПИ ВО ШУТКА

ЕЛВИС БАЈРАМ ПОВРЕДЕН ВО ТЕПАЧКА МЕЃУ ДВЕ ГРУПИ ВО ШУТКА

Градоначалникот на Шуто Оризари Елвис Бајрам е примен со повреди на главата во болницата „8 Септември“ по тепачка во неговата населба меѓу две групи о ...
УКИНАТ ПРИТВОР ЗА НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА

УКИНАТ ПРИТВОР ЗА НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА

Новинарот Зоран Божиновски, претпладнево во Кривичниот суд во Скопје е ослободен од мерката притвор и пуштен е да се брани од слобода. Судијката Ленка ...
МВР ТРГНУВА ПО СЕАД КОЧАН, ГО ДОБИЛО БАРАЊЕТО ОД СУДОТ ДА ГО ПРИВЕДЕ И СПРОВЕДЕ ВО ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА

МВР ТРГНУВА ПО СЕАД КОЧАН, ГО ДОБИЛО БАРАЊЕТО ОД СУДОТ ДА ГО ПРИВЕДЕ И СПРОВЕДЕ ВО ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА

Министерството за внатрешни работи го добило барањето на Основниот суд Скопје 1 за лишување од слобода и спроведување во притвор во затворот во Шутка ...
НЕ НИ ТРЕБА БАЗЕН ОД 700.000 ЕВРА, НИ ТРЕБА ГИНЕКОЛОГ И КАНАЛИЗАЦИЈА, ПОРАЧАА ЖЕНИТЕ ОД ШУТКА

НЕ НИ ТРЕБА БАЗЕН ОД 700.000 ЕВРА, НИ ТРЕБА ГИНЕКОЛОГ И КАНАЛИЗАЦИЈА, ПОРАЧАА ЖЕНИТЕ ОД ШУТКА

Иницијативата на жени од Шуто Оризари ќе излезе со предлог каде да се пренасочат 700.000 евра, кои според објавената тендерска документација Агенцијат ...
1 4 5 6 7 60 / 67 НАПИСИ