Таг: Швајцарија

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ШВАЈЦАРИЈА ЌЕ ЗАБРАНИ ПОКРИВАЊЕ НА ЛИЦЕТО ВО ЈАВНОСТ ПО УСПЕШНИОТ РЕФЕРЕНДУМ

ШВАЈЦАРИЈА ЌЕ ЗАБРАНИ ПОКРИВАЊЕ НА ЛИЦЕТО ВО ЈАВНОСТ ПО УСПЕШНИОТ РЕФЕРЕНДУМ

Швајцарија на референдум одлучи да се забрани покривање на лицето во јавност, вклучувајќи ги бурките и никабот, кои ги носат муслиманките. Официјалнит ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ПРИМИ ВАКЦИНАТА „АСТРАЗЕНЕКА“ И ПОКРАЈ СОМНЕЖОТ ВО ЕФИКАСНОСТА НА ПОВЕЌЕ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ПРИМИ ВАКЦИНАТА „АСТРАЗЕНЕКА“ И ПОКРАЈ СОМНЕЖОТ ВО ЕФИКАСНОСТА НА ПОВЕЌЕ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ

Македонија ја одобри вакцината на Универзитетот Оксфорд и „АстраЗенека“, затоа што станува збор за вакцини кои ги поминале потребните испитувања и се ...
ШВАЈЦАРИЈА НЕ ЈА ОДОБРИ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗАШТО НЕ Е СИГУРНА КОЛКУ Е КВАЛИТЕТНА

ШВАЈЦАРИЈА НЕ ЈА ОДОБРИ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗАШТО НЕ Е СИГУРНА КОЛКУ Е КВАЛИТЕТНА

Швајцарија го одложи одобрувањето на вакцината против ковид-19 на Оксфорд и „АстраЗенека“ поради тоа што нема доволно податоци за безбедноста, квалите ...
ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ЌЕ РАБОТАТ НА ПАКУВАЊЕ ЗАРЗАВАТ ВО НОВ ЦЕНТАР ЗА РАБОТНА РЕХАБИЛИТАЦИЈА ВО СТРУМИЦА

ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ЌЕ РАБОТАТ НА ПАКУВАЊЕ ЗАРЗАВАТ ВО НОВ ЦЕНТАР ЗА РАБОТНА РЕХАБИЛИТАЦИЈА ВО СТРУМИЦА

Лица со попречености, но и зависници, директно се вклучија со работа во првиот Центар за работно ориентирана рехабилитација на граѓанското здружение „ ...
СТРУЖАНИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 КОИ СЕ СТРАНСКИ ОСИГУРЕНИЦИ СЕ НОСАТ НА ЛЕЧЕЊЕ ВО ШВАЈЦАРИЈА ВО СПЕЦИЈАЛНИ КАПСУЛИ

СТРУЖАНИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 КОИ СЕ СТРАНСКИ ОСИГУРЕНИЦИ СЕ НОСАТ НА ЛЕЧЕЊЕ ВО ШВАЈЦАРИЈА ВО СПЕЦИЈАЛНИ КАПСУЛИ

Со транспортни инкубатори покриени со посебна фолија, болни од ковид-19 од болницата во Струга преку осигурителни компании се носат на лечење во стран ...
ШВАЈЦАРЦИТЕ УБЕДЛИВО ГО ОДБИЈА ПЛАНОТ ЗА НАПУШТАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ СО ЕУ

ШВАЈЦАРЦИТЕ УБЕДЛИВО ГО ОДБИЈА ПЛАНОТ ЗА НАПУШТАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ СО ЕУ

Швајцарските гласачи убедливо го одбија предлогот за напуштање на договорот за слободно движење со Европската Унија, покажуваат излезните анкети. Р ...
ШВАЈЦАРИЈА ГЛАСА ЗА НАПУШТАЊЕ НА ШЕНГЕН ДОГОВОРОТ ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ СО ЕВРОПСКАТА УНИЈА

ШВАЈЦАРИЈА ГЛАСА ЗА НАПУШТАЊЕ НА ШЕНГЕН ДОГОВОРОТ ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ СО ЕВРОПСКАТА УНИЈА

Швајцарските гласачи утре на референдум ќе одлучат дали ќе го отфрлат договорот за слободно движење на луѓето со Европска Унија. Приврзаниците велат д ...
300 ЛУЃЕ СТАВЕНИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ПО ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО НОЌЕН КЛУБ ВО ЦИРИХ

300 ЛУЃЕ СТАВЕНИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ПО ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО НОЌЕН КЛУБ ВО ЦИРИХ

Здравствените власти на Цирих наредија десетдневна изолација за речиси 300 гости и вработени во еден ноќен клуб, откако еден од посетителите имал пози ...
БАБАТА НА ДЕСЕТМЕСЕЧНОТО ДЕТЕ КОЕ ПОЧИНА ВО ШВАЈЦАРИЈА E ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, КОНТАКТИТЕ ГИ КАЖАЛА СО АСИСТЕНЦИЈА НА ПОЛИЦИЈА

БАБАТА НА ДЕСЕТМЕСЕЧНОТО ДЕТЕ КОЕ ПОЧИНА ВО ШВАЈЦАРИЈА E ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, КОНТАКТИТЕ ГИ КАЖАЛА СО АСИСТЕНЦИЈА НА ПОЛИЦИЈА

Бабата на десетмесечното дете  кое на барање на родителите беше транспортирано во Швајцарија и во саботата почина од можни компликации од инфекција од ...
МАЛИТЕ ДЕЦА СМЕАТ ДА СЕ ГУШКААТ СО СВОИТЕ БАБА И ДЕДО ЗАШТО НЕ ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ, КАЖА ШВАЈЦАРСКАТА ВЛАДА

МАЛИТЕ ДЕЦА СМЕАТ ДА СЕ ГУШКААТ СО СВОИТЕ БАБА И ДЕДО ЗАШТО НЕ ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ, КАЖА ШВАЈЦАРСКАТА ВЛАДА

Швајцарските власти кажаа дека е безбедно децата до 10 години да се гушкаат со своите баба и дедо, ревидирајќи ги препораките околу коронавирусот. ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ