Таг: Шведска

1 3 4 544 / 44 НАПИСИ
КУМАНОВЕЦОТ ШТО ГО УБИ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ ЛЕКУВАЛ ВО ДУШЕВНА БОЛНИЦА ВО ШВЕДСКА

КУМАНОВЕЦОТ ШТО ГО УБИ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ ЛЕКУВАЛ ВО ДУШЕВНА БОЛНИЦА ВО ШВЕДСКА

Енвер Бајрамовски (33) од кумановската населба Средорек, кој го уби полицаецот Горан Станишевски (36), 9 месеци бил азилант во Шведска и ги поминал во ...
БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО АПЛИЦИРААТ ЗА ШВЕДСКО ДРЖАВЈАНСТВО

БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО АПЛИЦИРААТ ЗА ШВЕДСКО ДРЖАВЈАНСТВО

Шведската Агенција за имиграција изјави дека Британци аплицираат за шведско државјанство за шест пати повеќе од нормалата, но се уште е премногу рано ...
МЕЧОТ ПРОТИВ БЕЛГИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ПОСЛЕДЕН ЗА ИБРАХИМОВИЌ ВО ШВЕДСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

МЕЧОТ ПРОТИВ БЕЛГИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ПОСЛЕДЕН ЗА ИБРАХИМОВИЌ ВО ШВЕДСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Шведска утре игра против Белгија во Ница во последниот меч од групата Е од Европското првенство во фудбал и скандинавскиот тим мора да победи, ако сак ...
НАЈЗГОДНИТЕ НАВИВАЧКИ БЕА НА „СТАД ДЕ ФРАНС“ ЗА ШВЕДСКА-ИРСКА

НАЈЗГОДНИТЕ НАВИВАЧКИ БЕА НА „СТАД ДЕ ФРАНС“ ЗА ШВЕДСКА-ИРСКА

Натпреварот помеѓу Шведска и Ирска во Париз, којшто заврши без победник 1:1, сигурно не беше една од поатрактивните пресметки на Европското првенство ...
1 3 4 544 / 44 НАПИСИ