Таг: Сиетл

АМЕРИКАНЕЦ ЕДВАЈ ГО ПРЕЖИВЕАЛ КОВИД-19, ПА ДОБИЛ СМЕТКА ЗА ЛЕКУВАЊЕТО ОД 1,1 МИЛИОН ДОЛАРИ

АМЕРИКАНЕЦ ЕДВАЈ ГО ПРЕЖИВЕАЛ КОВИД-19, ПА ДОБИЛ СМЕТКА ЗА ЛЕКУВАЊЕТО ОД 1,1 МИЛИОН ДОЛАРИ

Седумдесетгодишниот Американец Мајкл Флор добил сметка за болничко лекување од повеќе од еден милион долари откако едвај го преживеал КОВИД-19. Фло ...
МЕХАНИЧАР УКРАЛ ПРАЗЕН ПАТНИЧКИ АВИОН ВО СИЕТЛ И ГО УРНАЛ, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

МЕХАНИЧАР УКРАЛ ПРАЗЕН ПАТНИЧКИ АВИОН ВО СИЕТЛ И ГО УРНАЛ, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

Празен патнички авион што беше украден од меѓународниот аеродром во Сиетл се урна, откако по него се пуштиле воени авиони. Властите објавија дека п ...
ШКОЛКИТЕ ВО ВОДИТЕ НА СИЕТЛ СЕ ПОЛНИ СО ОПИОИДИ, ВЕЛАТ НАУЧНИЦИТЕ

ШКОЛКИТЕ ВО ВОДИТЕ НА СИЕТЛ СЕ ПОЛНИ СО ОПИОИДИ, ВЕЛАТ НАУЧНИЦИТЕ

Во областа на Сиетл толку многу се консумираат опиоиди, што научниците за првпат откриле траги од овие дроги во школките во локалните води. Школкит ...
СУДОТ ЈА БЛОКИРА НИЗ ЦЕЛА САД ЗАБРАНАТА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ НА МУСЛИМАНИ

СУДОТ ЈА БЛОКИРА НИЗ ЦЕЛА САД ЗАБРАНАТА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ НА МУСЛИМАНИ

Американскиот федерален судија од Сиетл привремено за целата територија на САД ја блокира забраната на претседателот Доналд Трамп за влез на патници о ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВО НА ПЕТ ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО САД БИЛ ДОСЕЛЕНИК ОД ТУРЦИЈА, НЕМА ДОКАЗИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВО НА ПЕТ ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО САД БИЛ ДОСЕЛЕНИК ОД ТУРЦИЈА, НЕМА ДОКАЗИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

Еден ден по пукањето во кое што загинаа пет луѓе во трговски центар северено од Сиетл, во американската држава Вашингтон, властите во саботата по цело ...
5 / 5 НАПИСИ