Таг: симптоми

1 2 10 / 11 НАПИСИ
СИМПТОМИТЕ НА ОМИКРОН СЕ БЛАГИ И НЕОБИЧНИ, НО ПОСТАРИТЕ МОЖЕ ТЕШКО ДА НАСТРАДААТ, ВЕЛИ ЛЕКАРКАТА КОЈА ПРВА АЛАРМИРА ЗА НОВИОТ СОЈ ВО ЈУЖНА АФРИКА

СИМПТОМИТЕ НА ОМИКРОН СЕ БЛАГИ И НЕОБИЧНИ, НО ПОСТАРИТЕ МОЖЕ ТЕШКО ДА НАСТРАДААТ, ВЕЛИ ЛЕКАРКАТА КОЈА ПРВА АЛАРМИРА ЗА НОВИОТ СОЈ ВО ЈУЖНА АФРИКА

Д-р Анжелик Куци, докторката од Јужна Африка која прва ги алармираше властите за болни со новиот сој на ковид-19 омикрон, кажа дека симптомите на нови ...
10 СТАНАРИ И ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО КУМАНОВО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

10 СТАНАРИ И ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО КУМАНОВО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Десет корисници на услугите на Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово и двајца вработени се позитивни на коронавирус. Во домот се згрижени 135 ...
СИМПТОМИТЕ НА ДОЛГИОТ КОВИД МОЖАТ ДА ТРААТ СО МЕСЕЦИ, НАУЧНИЦИТЕ УШТЕ НЕ ЗНААТ ЗОШТО НЕКОИ ЛУЃЕ НЕ ЗАЗДРАВУВААТ

СИМПТОМИТЕ НА ДОЛГИОТ КОВИД МОЖАТ ДА ТРААТ СО МЕСЕЦИ, НАУЧНИЦИТЕ УШТЕ НЕ ЗНААТ ЗОШТО НЕКОИ ЛУЃЕ НЕ ЗАЗДРАВУВААТ

За повеќето луѓе, ковид-19 е кратка и блага болест, но некои со месеци продолжуваат да чувствуваат симптоми како замор, постојана болка и губење здив. ...
СЗО ГО ПОВЛЕЧЕ СВОЕТО ТВРДЕЊЕ ДЕКА ЛИЦАТА БЕЗ СИМПТОМИ МНОГУ РЕТКО ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ

СЗО ГО ПОВЛЕЧЕ СВОЕТО ТВРДЕЊЕ ДЕКА ЛИЦАТА БЕЗ СИМПТОМИ МНОГУ РЕТКО ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ

Марија фан Керкхове, водечкиот експерт за КОВИД-19 во Светската здравствена организација, го повлече своето претходно тврдење дека случаите на пренесу ...
ЗАРАЗЕНИТЕ ЛИЦА БЕЗ СИМПТОМИ РЕТКО ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ СЗО

ЗАРАЗЕНИТЕ ЛИЦА БЕЗ СИМПТОМИ РЕТКО ГО ПРЕНЕСУВААТ КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација верува дека пренесувањето на коронавирусот од лицата кои немаат симптоми е ретко, и покрај предупредувањата на број ...
КОВИД-19 МОЖЕ ДА ПРЕДИЗВИКА МОЗОЧЕН УДАР КАЈ МЛАДИ ЛУЃЕ, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИ ЛЕКАРИ

КОВИД-19 МОЖЕ ДА ПРЕДИЗВИКА МОЗОЧЕН УДАР КАЈ МЛАДИ ЛУЃЕ, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИ ЛЕКАРИ

Новиот коронавирус може да предизвика мозочен удар кај лица во 30-ти и 40-ти години кои не се многу болни, велат американски лекари. Постојат сѐ по ...
ШЕСТМИНА СО СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС ВО ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА, ШЕТАЛИШТЕТО НА КЕЈОТ ПОЛНО РЕКРЕАТИВЦИ

ШЕСТМИНА СО СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС ВО ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА, ШЕТАЛИШТЕТО НА КЕЈОТ ПОЛНО РЕКРЕАТИВЦИ

Во Инфективното оддление на Општата болница во Охрид има шест пациенти со симптоми на КОВИД-19. Од нив се земени брисеви и се очекуваат резултатите од ...
ЏОНСОН РАКОВОДИ СО БРИТАНСКАТА ВЛАДА И ОД БОЛНИЧКИ КРЕВЕТ, ВЕЛИ МИНИСТЕР

ЏОНСОН РАКОВОДИ СО БРИТАНСКАТА ВЛАДА И ОД БОЛНИЧКИ КРЕВЕТ, ВЕЛИ МИНИСТЕР

Британскиот премиер Борис Џонсон продолжува да ја води владата иако ја помина ноќта во болницата поради коронавирус, кажа министерот за домување Робер ...
ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СО БОЛНАТА ОД КОРОНАВИРУС ПРЕНЕСЕН ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ КАШЛИЦА И БОЛКИ ВО ГРАДИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СО БОЛНАТА ОД КОРОНАВИРУС ПРЕНЕСЕН ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ КАШЛИЦА И БОЛКИ ВО ГРАДИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Возачот на комбето со кое се превезуваше патничката заболена од коронавирус е пренесен во струмичката болница, бидејќи се пожалил симптоми на вирусот. ...
ЖЕНИТЕ ДА СЕ ПРЕГЛЕДУВААТ И АКО НЕМА СИМПТОМИ, АПЕЛИРАШЕ СОПРУГАТА НА ПЕНДАРОВСКИ ЗА АКЦИЈАТА „ЦРВЕН АЛАРМ ЗА ЖЕНСКО СРЦЕВО ЗДРАВЈЕ“

ЖЕНИТЕ ДА СЕ ПРЕГЛЕДУВААТ И АКО НЕМА СИМПТОМИ, АПЕЛИРАШЕ СОПРУГАТА НА ПЕНДАРОВСКИ ЗА АКЦИЈАТА „ЦРВЕН АЛАРМ ЗА ЖЕНСКО СРЦЕВО ЗДРАВЈЕ“

Од петнаесетина жени кои се прегледале на Клиниката за кардиологија во рамки на акцијата „Црвен аларм за женско здравје“, која почна да се спроведува ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ