Таг: синагога

НАПАЃАЧОТ ОД ХАЛЕ САКАЛ ДА НАПРАВИ МАСАКР ВО СИНАГОГАТА И ЈА ПРЕНЕСУВАЛ АКЦИЈАТА НА ИНТЕРНЕТ

НАПАЃАЧОТ ОД ХАЛЕ САКАЛ ДА НАПРАВИ МАСАКР ВО СИНАГОГАТА И ЈА ПРЕНЕСУВАЛ АКЦИЈАТА НА ИНТЕРНЕТ

Напаѓачот кој вчера уби две лица во источногерманскиот град Хале сакал да упадне во локалната синагога во моментите кога внатре се одбележувал еврејск ...
ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО ПРЕД СИНАГОГА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ХАЛЕ

ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО ПРЕД СИНАГОГА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ХАЛЕ

Најмалку две лица се убиени во пукањето во источногерманскиот град Хале, потврди полицијата. Весникот „Билд“ објави дека нападот се случил во близи ...
ТИНЕЈЏЕРОТ КОЈ НАПАДНА СИНАГОГА ВО САН ДИЕГО БИЛ ИНСПИРИРАН ОД МАСАКРОТ ВО КРАЈСТЧРЧ

ТИНЕЈЏЕРОТ КОЈ НАПАДНА СИНАГОГА ВО САН ДИЕГО БИЛ ИНСПИРИРАН ОД МАСАКРОТ ВО КРАЈСТЧРЧ

19-годишникот од Калифорнија, уапсен ноќеска за пукањето во синагога близу Сан Диего, тврди дека бил инспириран од нападот на две џамии во Нов Зеланд ...
НАЈМАЛКУ ОСУМ ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СИНАГОГА ВО ПИТСБУРГ

НАЈМАЛКУ ОСУМ ЗАГИНАТИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СИНАГОГА ВО ПИТСБУРГ

Повеќе луѓе се убиени во синагога во Питсбург, откако вооружено лице отворило оган за време на редовна саботна служба. Напаѓачот, кој додека пукал ...
4 / 4 НАПИСИ