Таг: Сирија

1 6 7 878 / 78 НАПИСИ
РУСКИ АВИОН СО АРМИСКИОТ ХОР СЕ УРНА НА ПАТ ЗА СИРИЈА, НЕМА ИЗВЕШТАИ ЗА ПРЕЖИВЕАНИ

РУСКИ АВИОН СО АРМИСКИОТ ХОР СЕ УРНА НА ПАТ ЗА СИРИЈА, НЕМА ИЗВЕШТАИ ЗА ПРЕЖИВЕАНИ

Руски воен авион се урна утрово во Црното море на пат за Сирија со 92 патници и екипаж, вклучувајќи музичари кои требаше да ја прослават Новата година ...
ЦИВИЛИТЕ И БУНТОВНИЦИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ ОД АЛЕП

ЦИВИЛИТЕ И БУНТОВНИЦИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ ОД АЛЕП

Сириските воени претставници денеска соопштија дека се направени сите подготовки и оти евакуацијата на цивили и на бунтовници од Алеп може да почне во ...
ВО АЛЕП СЕ УБИВААТ ЦИВИЛИ НА ЛИЦЕ МЕСТО, АЛАРМИРАА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

ВО АЛЕП СЕ УБИВААТ ЦИВИЛИ НА ЛИЦЕ МЕСТО, АЛАРМИРАА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Владините сили имаат извршено егзекуции на цивили во Алеп, вклучувајќи жени и деца, велат од Обединетите нации, додека привршува битката за најголемио ...
73 БЕГАЛЦИ ЗАГЛАВИЈА НА ТАБАНОВЦЕ НА ПАТОТ ЗА ЕВРОПА

73 БЕГАЛЦИ ЗАГЛАВИЈА НА ТАБАНОВЦЕ НА ПАТОТ ЗА ЕВРОПА

Седумдесетина бегалци од Сирија и Ирак останаа заглавени во транзитниот центар Табановце, откако се затворија патиштата кон западноевропските држави. ...
САД СЕ ИЗВИНИЈА ДЕКА НЕНАМЕРНО ЈА БОМБАРДИРАЛЕ СИРИСКАТА ВОЈСКА

САД СЕ ИЗВИНИЈА ДЕКА НЕНАМЕРНО ЈА БОМБАРДИРАЛЕ СИРИСКАТА ВОЈСКА

Администрацијата на американскиот претседател Обама изрази жалење поради „ненамерната загуба на животи“ откако силите на САД по грешка ги бомбардирале ...
САД И РУСИЈА ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА, ЗАЕДНО ЌЕ ГИ БОМБАРДИРААТ ИСЛАМСКА ДРЖАВА И АЛ-КАЕДА

САД И РУСИЈА ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА, ЗАЕДНО ЌЕ ГИ БОМБАРДИРААТ ИСЛАМСКА ДРЖАВА И АЛ-КАЕДА

САД и Русија соопштија дека постигнале договор за Сирија, кој предвидува примирје низ целата земја, почнувајќи од следниот понеделник, а една недела п ...
ПЕТГОДИШНИОТ ОМРАН Е ЛИЦЕ НА УЖАСОТ ВО СИРИЈА

ПЕТГОДИШНИОТ ОМРАН Е ЛИЦЕ НА УЖАСОТ ВО СИРИЈА

Сириски опозициски активисти објавија трогателна снимка на момче спасено од урнатините на зграда погодена во воздушен напад во Але ...
СИРИСКА БЕГАЛКА ЌЕ ПЛИВА ВО РИО ОТКАКО ПЛИВАШЕ ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ

СИРИСКА БЕГАЛКА ЌЕ ПЛИВА ВО РИО ОТКАКО ПЛИВАШЕ ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ

Минатата година, Сиријката Јусра Мардини мораше да плива за својот живот, откако се најде на претоварен чамец во Егејското море во обид да стигне до Е ...
1 6 7 878 / 78 НАПИСИ