Таг: Словенија

1 2 3 4 5 30 / 46 НАПИСИ
ВО СЛОВЕНИЈА И ОФИЦИЈАЛНО ЗАВРШИ ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

ВО СЛОВЕНИЈА И ОФИЦИЈАЛНО ЗАВРШИ ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Словенија и официјално прогласи крај на епидемијата на коронавирусот, откако и во изминатите 24 часа немаше ниеден позитивен тест, објави владата. ...
СЛОВЕНИЈА ПРВА ВО ЕВРОПА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

СЛОВЕНИЈА ПРВА ВО ЕВРОПА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Словенија стана прва европска држава која прогласи крај на епидемијата на коронавирусот, објави владата на синоќешната телефонска седница. Ова уследи ...
МАКЕДОНСКИТЕ ПИЛОТИ ВО СЛОВЕНИЈА УЧЕЛЕ ЗА ГРАДОБИЈНА ЗАШТИТА СО АВИОНИ, НО СЛОВЕНЦИТЕ НЕ КАЖУВАЛЕ ДЕКА ХЕМИКАЛИЈАТА СЕ ПРАВИ ВО „АЛКАЛОИД”

МАКЕДОНСКИТЕ ПИЛОТИ ВО СЛОВЕНИЈА УЧЕЛЕ ЗА ГРАДОБИЈНА ЗАШТИТА СО АВИОНИ, НО СЛОВЕНЦИТЕ НЕ КАЖУВАЛЕ ДЕКА ХЕМИКАЛИЈАТА СЕ ПРАВИ ВО „АЛКАЛОИД”

Македонија уште во 1987 година почна да ги искористи искуствата на Словенија во заштитата од градоносни облаци, а бил изготвен и елаборат за набавка н ...
ДОБРО УТРО

ДОБРО УТРО

1 Знаете ли дека веќе влеговме во НАТО? Знаете ли дека ќе почнеме преговори за влез во Европската унија? Дали сте свесни дека во два последователни де ...
СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ ПОРАСНА НА 219

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ ПОРАСНА НА 219

Словенија од вечерва на полноќ ќе го забрани јавниот превоз, со цел да го спречи ширењето на коронавирусот. Владата им наметна ограничувања и на та ...
СЛОВЕНИЈА ВО МАРТ ЌЕ ГО ЛАНСИРА СВОЈОТ ПРВ САТЕЛИТ ВО ВСЕЛЕНАТА

СЛОВЕНИЈА ВО МАРТ ЌЕ ГО ЛАНСИРА СВОЈОТ ПРВ САТЕЛИТ ВО ВСЕЛЕНАТА

Првиот словенечки сателит ќе биде лансиран во вселената на 23 март, објавија Универзитетот во Марибор и научно-технолошкиот центар „Весоље-СИ“. Нар ...
ОСУДЕН НА СЕДУМ ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ ЈА ПРОДАЛ ЌЕРКА СИ ВО СЛОВЕНИЈА ЗА 6.000 ЕВРА

ОСУДЕН НА СЕДУМ ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ ЈА ПРОДАЛ ЌЕРКА СИ ВО СЛОВЕНИЈА ЗА 6.000 ЕВРА

Основниот кривичен суд Скопје го осуди неправосилно обвинетиот Т.Д. На седум години затвор за кривичното дело Трговија со дете, соопшти Јавното обвини ...
СЛОВЕНИЈА Е ТОП-ДЕСТИНАЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ СТУДЕНТИ, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ ЈАЗБЕЦ

СЛОВЕНИЈА Е ТОП-ДЕСТИНАЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ СТУДЕНТИ, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ ЈАЗБЕЦ

Словенија е топ-дестинација за студенти од Северна Македонија и тоа станува своевиден феномен. Во моментов има околу илјада македонски студенти, од ни ...
СЛОВЕНИЈА ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ МАКЕДОНИЈА ЗА ДАТУМ ЗА ЕУ, ПРЕМИЕРОТ ШАРЕЦ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ВО СКОПЈЕ, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ЈАЗБЕЦ

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ МАКЕДОНИЈА ЗА ДАТУМ ЗА ЕУ, ПРЕМИЕРОТ ШАРЕЦ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ВО СКОПЈЕ, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ЈАЗБЕЦ

Словенија е голем поддржувач на Република Северна Македонија за почеток на преговорите за влез во ЕУ, а словенечкиот премиер Марјан Шарец за една неде ...
„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ БАНКРОТИРАШЕ, НА ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ ГИ ВРАТИ СЛОВЕНЕЧКИТЕ ОДБОЈКАРИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ БАНКРОТИРАШЕ, НА ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ ГИ ВРАТИ СЛОВЕНЕЧКИТЕ ОДБОЈКАРИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Словенечкиот авиопревозник „Адрија ервејс“ денеска и официјално прогласи банкрот поради финансиски проблеми и ги откажа сите летови. „Менаџментот ј ...
1 2 3 4 5 30 / 46 НАПИСИ