Таг: Словенија

1 3 4 546 / 46 НАПИСИ
ЕДЕН МРТОВ, 18 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА ФАБРИКА ЗА ГАС ВО АВСТРИЈА

ЕДЕН МРТОВ, 18 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА ФАБРИКА ЗА ГАС ВО АВСТРИЈА

Едно лице загина, а 18 се повредени во експлозија и пожар во Австрија на еден од најголемите европски гасоводи, соопшти портпаролот на Црвениот крст. ...
КАТАЛОНИЈА БИ МОЖЕЛА ДА ПРОГЛАСИ НЕЗАВИСНОСТ СПОРЕД ПРИМЕРОТ НА СЛОВЕНИЈА

КАТАЛОНИЈА БИ МОЖЕЛА ДА ПРОГЛАСИ НЕЗАВИСНОСТ СПОРЕД ПРИМЕРОТ НА СЛОВЕНИЈА

Каталонскиот лидер Карлес Пуигдемонт се соочува со сѐ поголем притисок да се откаже од планот за прогласување на независност, како што се очекува него ...
СЛОВЕНИЈА СО СРПСКИ СЕЛЕКТОР ЈА ПОБЕДИ СРБИЈА ЗА ПРВА ЕВРОПСКА ТИТУЛА ВО КОШАРКА

СЛОВЕНИЈА СО СРПСКИ СЕЛЕКТОР ЈА ПОБЕДИ СРБИЈА ЗА ПРВА ЕВРОПСКА ТИТУЛА ВО КОШАРКА

Кошаркарите на Словенија за првпат во својата историја станаа европски шампиони, откако во финалето во Истанбул ја совладаа Србија со 93:85. Словенија ...
РАСКОЛОТ ВО ЕУ ПОМЕЃУ ИСТОКОТ И ЗАПАДОТ ГО ЗАБАВУВА ВЛЕЗОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СЛОВЕНЕЧКОТО СОБРАНИЕ МИЛАН БРГЛЕЗ

РАСКОЛОТ ВО ЕУ ПОМЕЃУ ИСТОКОТ И ЗАПАДОТ ГО ЗАБАВУВА ВЛЕЗОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СЛОВЕНЕЧКОТО СОБРАНИЕ МИЛАН БРГЛЕЗ

Во меѓународната заедница постојат чинители кои ги забавува евроитнтеграциите на Македонија, а Словенија се труди да ги забрза. Клучен фактор што го з ...
МАЈКAТА НА МАКЕДОНСКИОТ ДЕНАР И ТАТКОТО НА СЛОВЕНЕЧКИОТ ТОЛАР СЕ МАЖ И ЖЕНА

МАЈКAТА НА МАКЕДОНСКИОТ ДЕНАР И ТАТКОТО НА СЛОВЕНЕЧКИОТ ТОЛАР СЕ МАЖ И ЖЕНА

Уникатен пример на планетата се брачниот пар Билјана Унковска и Рудолф Шпанзел, уметници кои, секој за својата земја Македонија и Словенија, по осамос ...
КРИЛО НА МАЛ АВИОН УДРИ ПЕШАК ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО СЛОВЕНИЈА

КРИЛО НА МАЛ АВИОН УДРИ ПЕШАК ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО СЛОВЕНИЈА

Словенечката полиција сопшти дека 66-годишна жена пешак завршила во болница со повреди откако била удрена од крило на мал авион, додека се движел по з ...
1 3 4 546 / 46 НАПИСИ