Таг: случај Монструм

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПРЕСУДИТЕ ЗА „МОНСТРУМ“

СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПРЕСУДИТЕ ЗА „МОНСТРУМ“

Демонстрантите на денешниот протест против пресудите за случајот „Монструм“ се судрија со полицијата, а и ја гаѓаа со камења, при што седуммина полица ...
ДОЖИВОТНИ КАЗНИ ЗАТВОР ЗА ТЕРОРИЗАМ ЗА ТРОЈЦАТА ЕКГЗЕКУТОРИ НА ЧЕТИРИТЕ МОМЧИЊА И РИБАРОТ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО

ДОЖИВОТНИ КАЗНИ ЗАТВОР ЗА ТЕРОРИЗАМ ЗА ТРОЈЦАТА ЕКГЗЕКУТОРИ НА ЧЕТИРИТЕ МОМЧИЊА И РИБАРОТ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО

Судијата Огнен Ставрев ја прочита првостепената пресуда на Основниот кривичен суд Скопје со која за петкратното убиство на четирите момчиња и 45- годи ...
НА 23 ФЕВРУАРИ ПРЕСУДА ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО, ОБВИНИТЕЛКАТА ФЕТАИ И АДВОКАТОТ РАУФИ ПОВИКАА ДА НЕ СЕ РАЗГОРУВА НАЦИОНАЛИЗМОТ

НА 23 ФЕВРУАРИ ПРЕСУДА ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО, ОБВИНИТЕЛКАТА ФЕТАИ И АДВОКАТОТ РАУФИ ПОВИКАА ДА НЕ СЕ РАЗГОРУВА НАЦИОНАЛИЗМОТ

Обвинетите во случајот „Монструм" и нивните адвокати ги дадоа завршните зборови со кои побараа ослободителна пресуда за петкратното убиство кај Смиљко ...
ГО НАМЕСТИЈА ХАКИ АЗИРИ ТРИ ДЕНА ПРЕД ИСТЕК НА РОКОТ И ТАКА ПОДНЕСОА ОБВИНЕНИЕ, ТВРДИ ОДБРАНАТА ВО „МОНСТРУМ” ДЕКА СЛУЧАЈОТ Е КОНСТРУИРАН

ГО НАМЕСТИЈА ХАКИ АЗИРИ ТРИ ДЕНА ПРЕД ИСТЕК НА РОКОТ И ТАКА ПОДНЕСОА ОБВИНЕНИЕ, ТВРДИ ОДБРАНАТА ВО „МОНСТРУМ” ДЕКА СЛУЧАЈОТ Е КОНСТРУИРАН

Насер Рауфи, адвокатот на обвинетите Хаки Азири и Фејзи Азири за петкратното убиство кај Смиљковско езеро, во завршен збор за случајот „Монструм“ за о ...
ЗОШТО ХАКИ АЗИРИ КОЈ ГО ПРИЗНА И ОПИША „МОНСТРУМ” НЕ ГО ПРАША ЉУПЧО ТОДОРОВСКИ-РАДНИКОТ ЗА ПРИТИСОК ОД НЕГО ДА ЈА ПРИЗНАЕЛ ВИНАТА, ПРАША АДВОКАТКА ВО ЗАВРШЕН ЗБОР

ЗОШТО ХАКИ АЗИРИ КОЈ ГО ПРИЗНА И ОПИША „МОНСТРУМ” НЕ ГО ПРАША ЉУПЧО ТОДОРОВСКИ-РАДНИКОТ ЗА ПРИТИСОК ОД НЕГО ДА ЈА ПРИЗНАЕЛ ВИНАТА, ПРАША АДВОКАТКА ВО ЗАВРШЕН ЗБОР

По обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски кои побараа доживотни затворски казни во случајот „Монструм“ за избеганите Алил Демири и Африм Исмаилов ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО СЛЕДЕЛА ОБВИНЕТИОТ ДЕМИРИ И ЗНАЕЛА ДЕКА САКА ИТНО ДА ИЗВАДИ ПАСОШ, А ТОЈ ИМ ИЗБЕГА, ФЕТАИ ЧИТАШЕ НЕГОВИ РАЗГОВОРИ ВО ЗАВРШНИЦАТА НА „МОНСТРУМ“

ПОЛИЦИЈАТА ГО СЛЕДЕЛА ОБВИНЕТИОТ ДЕМИРИ И ЗНАЕЛА ДЕКА САКА ИТНО ДА ИЗВАДИ ПАСОШ, А ТОЈ ИМ ИЗБЕГА, ФЕТАИ ЧИТАШЕ НЕГОВИ РАЗГОВОРИ ВО ЗАВРШНИЦАТА НА „МОНСТРУМ“

Обвинителката Фатиме Фетаи остана на кривичното дело тероризам и за него ги обвини во прецизирањето на обвинителниот акт за петкратното убиство кај См ...
ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ ВО „МОНСТРУМ”, ФЕТАИ ГИ ПОБИВА ТЕОРИИТЕ ДЕКА ТЕЛАТА БИЛЕ ПРЕМЕСТУВАНИ И ДЕКА ПОЛИЦИЈАТА ПОДМЕТНУВАЛА ДОКАЗИ

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ ВО „МОНСТРУМ”, ФЕТАИ ГИ ПОБИВА ТЕОРИИТЕ ДЕКА ТЕЛАТА БИЛЕ ПРЕМЕСТУВАНИ И ДЕКА ПОЛИЦИЈАТА ПОДМЕТНУВАЛА ДОКАЗИ

Нагласувајќи уште на почетокот дека ќе бара доживотни затворски казни за извршителите на петкратното убиство кај Смиљковското езеро на 12 април 2012 г ...
ОД ВЕЧЕРВА ВО ПРИТВОР СЕ ФЕЈЗИ АЗИРИ И АГИМ ИСМАИЛОВИЌ ОД „МОНСТРУМ”, ДВАЈЦАТА ПРВООБВИНЕТИ УШТЕ НЕ СЕ ЕКСТРАДИРАНИ ОД КОСОВО

ОД ВЕЧЕРВА ВО ПРИТВОР СЕ ФЕЈЗИ АЗИРИ И АГИМ ИСМАИЛОВИЌ ОД „МОНСТРУМ”, ДВАЈЦАТА ПРВООБВИНЕТИ УШТЕ НЕ СЕ ЕКСТРАДИРАНИ ОД КОСОВО

Од вечерва во притвор во Шутка се обвинетите во „Монструм" Фејзи Азири и Агим Исмаиловиќ, чиј брат Африм сè уште е во бегство заедно со Алил Демири, з ...
ОПЕЛОТ СМЕ ГО ЗЕМАЛЕ ЗА ПРОВЕРКА ЗАШТО БИЛ ПАРКИРАН И НАПУШТЕН, НЕМАВМЕ НИКАКВИ СОЗНАНИЈА ДЕКА БЕГАЛЕ УБИЈЦИ СО НЕГО, СВЕДОЧЕШЕ ПОРАНЕШЕН НАЧАЛНИК ВО МВР НА „МОНСТРУМ“

ОПЕЛОТ СМЕ ГО ЗЕМАЛЕ ЗА ПРОВЕРКА ЗАШТО БИЛ ПАРКИРАН И НАПУШТЕН, НЕМАВМЕ НИКАКВИ СОЗНАНИЈА ДЕКА БЕГАЛЕ УБИЈЦИ СО НЕГО, СВЕДОЧЕШЕ ПОРАНЕШЕН НАЧАЛНИК ВО МВР НА „МОНСТРУМ“

Ивица Вучевски, сега виш инспектор во Бирото за јавна безбедност, а за време на петкратното убиство на 12.04.2012 кај Смиљковско езеро началник на еди ...
ДОНЕСЕТЕ ГО ГРУЕВСКИ ТУКА ДА КАЖЕ ДЕКА БЕКИР АСАНИ МИ УДРИЛ ШАМАР, ОДГОВОРИ СВЕДОКОТ БЛЕРИМ БЕЏЕТИ НА РОДИТЕЛ НА УБИЕНО ДЕТЕ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО

ДОНЕСЕТЕ ГО ГРУЕВСКИ ТУКА ДА КАЖЕ ДЕКА БЕКИР АСАНИ МИ УДРИЛ ШАМАР, ОДГОВОРИ СВЕДОКОТ БЛЕРИМ БЕЏЕТИ НА РОДИТЕЛ НА УБИЕНО ДЕТЕ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО

Родителот на убиеното момче Кире Тричковски го праша сведокот Блерим Беџети дали кога бил министер за правда Бекир Асани од ДУИ му влепил шамар како п ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ