Таг: случај „Поткуп“

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
И АПЕЛАЦИЈА ГО ОСЛОБОДИ ЗАЕВ ЗА „ПОТКУП“

И АПЕЛАЦИЈА ГО ОСЛОБОДИ ЗАЕВ ЗА „ПОТКУП“

Премиерот Зоран Заев и второстепено е ослободен од обвинението дека зел поткуп, откако лани основниот суд Скопје 1 пресуди дека не е виновен. „По о ...
СУДОТ ГО ОСЛОБОДИ ЗАЕВ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ПОТКУП“

СУДОТ ГО ОСЛОБОДИ ЗАЕВ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ПОТКУП“

Обвинетиот Зоран Заев за кривично дело барање ветување за подарок се ослободува од обвинение, одлучи судијата Дарко Тодоровски од Основниот суд Скопје ...
ПРЕСУДА ЗА „ПОТКУП“ ВО ПОНЕДЕЛНИК, ЗАЕВ КАЖА ДЕКА ЌЕ ЈА ПОЧИТУВА КАКВА И ДА БИДЕ

ПРЕСУДА ЗА „ПОТКУП“ ВО ПОНЕДЕЛНИК, ЗАЕВ КАЖА ДЕКА ЌЕ ЈА ПОЧИТУВА КАКВА И ДА БИДЕ

Одбраната на премиерот Зоран Заев во завршните зборови за случајот „Поткуп“  побара да отпаднат, т.е. да се издвојат доказите од посебните истражни ме ...
СМЕНЕТО ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ПОТКУП“, ЗАЕВ СЕГА СЕ ГОНИ ЗА ВЕТУВАЊЕ ДЕКА ЌЕ ПРИМИ НАГРАДА

СМЕНЕТО ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ПОТКУП“, ЗАЕВ СЕГА СЕ ГОНИ ЗА ВЕТУВАЊЕ ДЕКА ЌЕ ПРИМИ НАГРАДА

Обвинителката Валентина Бислимовска од Обвинителството за организиран криминал го смени обвинението против премиерот Зоран Заев во предметот „Поткуп“, ...
ГО СПОМНУВАМ БРАТ МИ ВИЦЕ НА ПРАШАЊЕ НА БИЗНИСМЕНОТ: ШТО АКО ДОНИРАМ ЗА ЦРКВАТА ВО ЕВРА, ТВРДИ ЗАЕВ ЗА СНИМКАТА ОД „ПОТКУП“

ГО СПОМНУВАМ БРАТ МИ ВИЦЕ НА ПРАШАЊЕ НА БИЗНИСМЕНОТ: ШТО АКО ДОНИРАМ ЗА ЦРКВАТА ВО ЕВРА, ТВРДИ ЗАЕВ ЗА СНИМКАТА ОД „ПОТКУП“

Премиерот Зоран Заев по денешното кусо рочиште во Кривичниот суд на кое беше пуштена објавената снимка - посебна истражна мерка на обвинителството за ...
НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ БОЖЈИ ХРАМ СО КРШЕЊЕ НА БОЖЈИТЕ ЗАПОВЕДИ „НЕ КРАДИ“ И „НЕ ЛАЖИ“, КАЖА ЗАЕВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ БОЖЈИ ХРАМ СО КРШЕЊЕ НА БОЖЈИТЕ ЗАПОВЕДИ „НЕ КРАДИ“ И „НЕ ЛАЖИ“, КАЖА ЗАЕВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“

Премиерот Зоран Заев, обвинет во предметот „Поткуп“, на денешното сослушување во Кривичниот суд кажа дека верува во Господ и смета дека не може да се ...
ЈАВНОСТА ИСКЛУЧЕНА ОД ГЛЕДАЊЕТО НА СНИМКИТЕ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

ЈАВНОСТА ИСКЛУЧЕНА ОД ГЛЕДАЊЕТО НА СНИМКИТЕ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

Судијата Дарко Тодооровски од Кривичниот суд ја исклучи јавноста и на само со обвинетиот премиер Зоран Заев за барање поткуп од струмички бизнисмен, ќ ...
ИСКАЗОТ НА СВЕДОКОТ ИВАН НИКОЛОВ ДА НЕ СЕ ПРИФАТИ КАКО ДОКАЗ ОТИ БИЛ АГЕНТ ПРОВОКАТОР, ПОБАРА ОДБРАНАТА НА ЗАЕВ ВО „ПОТКУП“

ИСКАЗОТ НА СВЕДОКОТ ИВАН НИКОЛОВ ДА НЕ СЕ ПРИФАТИ КАКО ДОКАЗ ОТИ БИЛ АГЕНТ ПРОВОКАТОР, ПОБАРА ОДБРАНАТА НА ЗАЕВ ВО „ПОТКУП“

Исказот на сведокот Иван Николов во предметот „Поткуп“ да не се прифати како доказ во судската постапка против премиерот Зоран Заев, побараа на денешн ...
ГО ТЕРАВ ЗАЕВ ДА ЗБОРУВА КАКО ШТО ЌЕ МИ НАРЕДЕШЕ ОБВИНИТЕЛОТ, КАЖА СВЕДОКОТ НИКОЛОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“

ГО ТЕРАВ ЗАЕВ ДА ЗБОРУВА КАКО ШТО ЌЕ МИ НАРЕДЕШЕ ОБВИНИТЕЛОТ, КАЖА СВЕДОКОТ НИКОЛОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“

Кога одел кај поранешниот градоначалник на Струмица Зоран Заев на средба опремен со камери, сведокот Иван Николов во случајот „Поткуп“, го наведувал о ...
НЕ СУМ ДАЛ НИ ЕВРО НА СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВ, КАЖА БИЗНИСМЕНОТ ИВО НИКОЛОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“

НЕ СУМ ДАЛ НИ ЕВРО НА СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВ, КАЖА БИЗНИСМЕНОТ ИВО НИКОЛОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“

Бизнисменот Иво Николов на денешното судењето за предметот „Поткуп“, кажа дека не дал ниту евро на семејството на обвинетиот премиер Зоран Заев, одгов ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ