Таг: случај Шпион

ОТКАКО НЕ МУ ДАДОВ 10.000 ЕВРА, ЗОРАН БОЖИНОВСКИ ПОЧНА ДА ОБЈАВУВА ТЕКСТОВИ ПРОТИВ МЕНЕ, СВЕДОЧЕШЕ МИНЧО ЈОРДАНОВ НА „ШПИОН“

ОТКАКО НЕ МУ ДАДОВ 10.000 ЕВРА, ЗОРАН БОЖИНОВСКИ ПОЧНА ДА ОБЈАВУВА ТЕКСТОВИ ПРОТИВ МЕНЕ, СВЕДОЧЕШЕ МИНЧО ЈОРДАНОВ НА „ШПИОН“

Бизнисменот Минчо Јорданов денеска како оштетен сведок даде исказ во судскиот процес „Шпион“. На прашањата на судијата Владимир Туфегџиќ, Јорданов рас ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ПОРАДИ НОВА АДВОКАТКА

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ПОРАДИ НОВА АДВОКАТКА

Почна судењето на притворeниот новинар Зоран Божиновски, обвинет за шпиунажа, злосторничко здружување и уцена и по читањето на обвинението, судењето б ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ОТИ СУДИЈКАТА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СЛУЧАЈОТ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ОТИ СУДИЈКАТА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СЛУЧАЈОТ

Судско рочиште против притворениот новинар Зоран Божиновски, како дел од случајот „Шпион“, денеска повторно беше одложено, овојпат бидејќи, како што с ...
ЗНМ ПОБАРА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА БОЖИНОВСКИ НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

ЗНМ ПОБАРА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА БОЖИНОВСКИ НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

Здружението на новинари на Македонија протестира пред Основниот суд Скопје 1 за ослободување од притвор на новинарот Зоран Божиновски. Протестот се сл ...
ЗНМ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

ЗНМ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

Здружението на новинари на Македонија на 1 септември ќе организира протест за ослободување на новинарот Зоран Божиновски, соопшти претседателот на ЗНМ ...
ТРОЈЦА УМРЕЛЕ ЗАБОРАВЕНИ ВО ПРИТВОР, ОБВИНУВА ПОРАНЕШНИОТ ПРИТВОРЕНИК ВАНЕ ЦВЕТАНОВ

ТРОЈЦА УМРЕЛЕ ЗАБОРАВЕНИ ВО ПРИТВОР, ОБВИНУВА ПОРАНЕШНИОТ ПРИТВОРЕНИК ВАНЕ ЦВЕТАНОВ

Зоран Костадиновски, кој бил вработен во УБК, во мај 2013 година отишол на боледување заради операција на тумор на мозокот. Во септември истата година ...
СЈО ГО ПРЕЗЕМА СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

СЈО ГО ПРЕЗЕМА СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Претставник од Специјалното јавно обвинителство, на денешното рочиште на Апелацискиот суд на кој се разгледуваше жалбат ...
7 / 7 НАПИСИ