Таг: случај „Тенк“

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА СПРОВЕДЕНА ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО, ПОЧНУВА ДА ЈА ИЗДРЖУВА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ НА ГРУЕВСКИ

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА СПРОВЕДЕНА ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО, ПОЧНУВА ДА ЈА ИЗДРЖУВА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ НА ГРУЕВСКИ

Ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена правосилно на 4 години затвор за незаконската набавка на мерцедесот од речиси 600 илјад ...
ГРУЕВСКИ ЗАСЕГА ГО НЕМА НИКАДЕ, НЕ Е ПРИЈАВЕН ЗА ИСЧЕЗНАТ

ГРУЕВСКИ ЗАСЕГА ГО НЕМА НИКАДЕ, НЕ Е ПРИЈАВЕН ЗА ИСЧЕЗНАТ

Основниот суд Скопје 1, кој сам и без полициска асистенција се обидува и денеска да го најде експремиерот Никола Груевски за да му го даде на рака кон ...
ЏАФЕРИ ГО ПРЕПРАТИ ПИСМОТО ОД СУДОТ ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ ДО ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНДАТНО-ИМУНИТЕТНАТА КОМИСИЈА

ЏАФЕРИ ГО ПРЕПРАТИ ПИСМОТО ОД СУДОТ ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ ДО ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНДАТНО-ИМУНИТЕТНАТА КОМИСИЈА

Претседателот на Собранието Талат Џафери го препрати писмото од Основниот суд Скопје 1 по правосилната пресуда за пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груе ...
НЕ Е КРИВО БЕБЕТО ШТО СЕ ДОВЕЛ РОДИТЕЛОТ ВО ВАКВА СИТУАЦИЈА, НЕМА ДА БАРАМ ПРИТВОР ЗА ОСУДЕНАТА ЈАНКУЛОСКА, РЕЧЕ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО ПРЕСУДАТА ОД 6 ГОДИНИ ЗАТВОР

НЕ Е КРИВО БЕБЕТО ШТО СЕ ДОВЕЛ РОДИТЕЛОТ ВО ВАКВА СИТУАЦИЈА, НЕМА ДА БАРАМ ПРИТВОР ЗА ОСУДЕНАТА ЈАНКУЛОСКА, РЕЧЕ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО ПРЕСУДАТА ОД 6 ГОДИНИ ЗАТВОР

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, по неправосилната затворска казна од 6 години што судијата Добрила Кацарска штотуку ја изрече против Гордана Јанкул ...
6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЕКСМИНИСТЕРКАТА ЈАНКУЛОСКА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЕКСМИНИСТЕРКАТА ЈАНКУЛОСКА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

Ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска неправосилно е осудена на 6 години затвор за поттикнување со умисла на поранешниот помошник-мин ...
ЈАНКУЛОСКА ПЛАЧЕШЕ ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА НАБАВКАТА НА МЕРЦЕДЕСОТ, ТВРДИ ДЕКА СУДИИТЕ БИЛЕ ПРИСТРАСНИ

ЈАНКУЛОСКА ПЛАЧЕШЕ ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА НАБАВКАТА НА МЕРЦЕДЕСОТ, ТВРДИ ДЕКА СУДИИТЕ БИЛЕ ПРИСТРАСНИ

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска во Кривичниот суд во завршните зборови во предметот на СЈО „Тенк“, каде ѝ се суд ...
ГРУЕВСКИ ИМА ПЕТ ЖАЛБИ И ТРОЈЦА АДВОКАТИ, А ПОПОВСКИ ЕДНА ЖАЛБА И ЕДЕН АДВОКАТ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА ЗА ЗАТВОРСКИТЕ КАЗНИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

ГРУЕВСКИ ИМА ПЕТ ЖАЛБИ И ТРОЈЦА АДВОКАТИ, А ПОПОВСКИ ЕДНА ЖАЛБА И ЕДЕН АДВОКАТ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА ЗА ЗАТВОРСКИТЕ КАЗНИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

Груевски поднел пет, а Ѓоко Поповски од МВР една жалба за затворските казни за нелегалната набавка на блиндираниот мерцедес по желба на Груевски, со п ...
ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА ЈАНКУЛОСКА ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ВО „ТЕНК“

ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА ЈАНКУЛОСКА ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ВО „ТЕНК“

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Иван Џолев го одби предлогот на Гордана Јанкулоска, обвинета во „Тенк“ за нелегална набавка на мерцедесот од 6 ...
ЈАНКУЛОСКА БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ВО „ТЕНК“, ТВРДИ ДЕКА ЈА ДЕГРАДИРАЛА, ДИСКРИМИНИРАЛА, ВОЗНЕМИРИЛА И ПОНИЖИЛА

ЈАНКУЛОСКА БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ВО „ТЕНК“, ТВРДИ ДЕКА ЈА ДЕГРАДИРАЛА, ДИСКРИМИНИРАЛА, ВОЗНЕМИРИЛА И ПОНИЖИЛА

Поради закажување на осум рочишта во еден месец додека обвинетата поранешна министерка Гордана Јанкулоска уште не беше во издвоена постапка во „Тенк“ ...
ОДБРАНАТА НА ГРУЕВСКИ ПОБАРА НОВО ИЗЗЕМАЊЕ, СЕГА НА СУДИЈКАТА ИЗВЕСТИТЕЛ МИЛЕВА ПОРАДИ ПРИСТРАСНОСТ

ОДБРАНАТА НА ГРУЕВСКИ ПОБАРА НОВО ИЗЗЕМАЊЕ, СЕГА НА СУДИЈКАТА ИЗВЕСТИТЕЛ МИЛЕВА ПОРАДИ ПРИСТРАСНОСТ

Одбиени се барањата на адвокатите на обвинетите Никола Груевски и Ѓоко Поповски за изземање на Судечкиот совет и на в.д. претседателот и на заменикот ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ