Таг: случај Тврдина

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ПРИТВОР ЗА ГОРАН ГРУЈОВСКИ И ЗА НИКОЛА БОШКОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ ОСТАНУВА И БЕЗ ДРУГИОТ ПАСОШ

ПРИТВОР ЗА ГОРАН ГРУЈОВСКИ И ЗА НИКОЛА БОШКОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ ОСТАНУВА И БЕЗ ДРУГИОТ ПАСОШ

Ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски и неговиот соработник Никола Бошковски од Управата за безбедност и контраразузнавање одат во пр ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ОТИ ЦЕЛА НЕДЕЛА АПЕЛАЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГО КОМПЛЕТИРА ПРЕДМЕТОТ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ

ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ОТИ ЦЕЛА НЕДЕЛА АПЕЛАЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГО КОМПЛЕТИРА ПРЕДМЕТОТ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ

Тече шестиот ден како не се спроведува мерката притвор против ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, шефот на кабинетот на ексдиректо ...
ВРХОВНИОТ СУД ГИ ДОБИ ЖАЛБИТЕ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА ГРУЈОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ И БОШКОВСКИ

ВРХОВНИОТ СУД ГИ ДОБИ ЖАЛБИТЕ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА ГРУЈОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ И БОШКОВСКИ

Жалбите на обвинетите Горан Грујовски, Тони Јакимовски и на Никола Бошковски на решенијата на Апелацискиот суд Скопје, со кои што на тројцата обвинети ...
КАТИЦА ЌЕ ВЛЕГУВА ВО ТЕЛЕКОМ СО ПОМОШ НА ГЕРМАНСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

КАТИЦА ЌЕ ВЛЕГУВА ВО ТЕЛЕКОМ СО ПОМОШ НА ГЕРМАНСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

Специјалното јавно обвинителство пред први мај ќе има средба со осумтемина членови на Одборот на директори на македонскииот Телеком од Германија и Унг ...
ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Стејт департментот во извештајот за човековите права и слободи за минатата година го нотира и мистериозниот случај на ексразузнавачот Ѕвонко Костовски ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ЗА БАРАЊЕ НА СЈО, ОТИ КРИВИЧНИОТ СУД НЕ ДАВА ЗАПИСНИК ОД „ПУЧ“

ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ЗА БАРАЊЕ НА СЈО, ОТИ КРИВИЧНИОТ СУД НЕ ДАВА ЗАПИСНИК ОД „ПУЧ“

Основниот суд Скопје 1 уште не му го дава на Специјалното јавно обвинителство Записникот од спогодбата на осудениот Звонко Костовски од случајот „Пуч“ ...
ПО ОДЛОЖЕНИОТ РАСПИТ, СЈО НЕДЕЛАВА ЌЕ И ГИ ДАДЕ НА УВИД ДОКАЗИТЕ НА ЈАНКУЛОСКА

ПО ОДЛОЖЕНИОТ РАСПИТ, СЈО НЕДЕЛАВА ЌЕ И ГИ ДАДЕ НА УВИД ДОКАЗИТЕ НА ЈАНКУЛОСКА

Гордана Јанкулоска неделава ќе ги добие на увид доказите што Специјалното јавно обвинителство ги има против неа, потврдија од СЈО, откако вчерашниот р ...
СЈО Е ВО ФУНКЦИЈА НА КАМПАЊАТА НА ОПОЗИЦИЈАТА, КАЖА ЈАНКУЛОВСКА ПО РАСПИТОТ

СЈО Е ВО ФУНКЦИЈА НА КАМПАЊАТА НА ОПОЗИЦИЈАТА, КАЖА ЈАНКУЛОВСКА ПО РАСПИТОТ

Гордана Јанкулоска денеска кусо се задржа во Специјалното јавно обвинителство, по што кажа дека побарала одложување на распитот, бидејќи, според неа, ...
РАЗРЕШЕН ГОРАН ГРУЈОВСКИ, НАЧАЛНИКОТ НА ПЕТТАТА УПРАВА ОСОМНИЧЕН ВО СЛУЧАЈОТ „ТВРДИНА”

РАЗРЕШЕН ГОРАН ГРУЈОВСКИ, НАЧАЛНИКОТ НА ПЕТТАТА УПРАВА ОСОМНИЧЕН ВО СЛУЧАЈОТ „ТВРДИНА”

Началникот на петтата управа Горан Грујовски, кој е осомничен во случајот „Тврдина" на СЈО, е разрешен, соопшти министерот за внатрешни работи Митко Ч ...
АПЕЛАЦИЈА ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈАТА ПОП-СТЕФАНИЈА ЗА „ТВРДИНА“

АПЕЛАЦИЈА ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈАТА ПОП-СТЕФАНИЈА ЗА „ТВРДИНА“

Апелациониот суд во Скопје го потврди решението на Основниот суд Скопје 1 според кое судијата Александра Поп-Стефанија не се иззема од случајот „Тврди ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ