Таг: смена

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЗЕЛЕНСКИ ГО РАЗРЕШИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА РЕЗНИКОВ

ЗЕЛЕНСКИ ГО РАЗРЕШИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА РЕЗНИКОВ

Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников е разрешен од својата функција, објави претседателот Володимир Зеленски, кој за негов наследник го пр ...
РУСКИ ГЕНЕРАЛ ТВРДИ ДЕКА ГО СМЕНИЛЕ ОТКАКО ЈА КАЖАЛ ВИСТИНАТА ЗА ТЕШКАТА СИТУАЦИЈА ВО УКРАИНА

РУСКИ ГЕНЕРАЛ ТВРДИ ДЕКА ГО СМЕНИЛЕ ОТКАКО ЈА КАЖАЛ ВИСТИНАТА ЗА ТЕШКАТА СИТУАЦИЈА ВО УКРАИНА

Рускиот генерал Иван Попов откри дека бил сменет од својата раководна функција во Украина откако на шефовите на војската им ја кажал вистината за тешк ...
ЈАПОНСКИОТ ПРЕМИЕР ГО СМЕНИ СВОЈОТ СИН ОД ЈАВНА ФУНКЦИЈА ЗАШТО ОРГАНИЗИРАЛ ПРИВАТНА ЗАБАВА ВО НЕГОВАТА РЕЗИДЕНЦИЈА

ЈАПОНСКИОТ ПРЕМИЕР ГО СМЕНИ СВОЈОТ СИН ОД ЈАВНА ФУНКЦИЈА ЗАШТО ОРГАНИЗИРАЛ ПРИВАТНА ЗАБАВА ВО НЕГОВАТА РЕЗИДЕНЦИЈА

Јапонскиот премиер Фумио Кишида го отпушти сопствениот син од функцијата секретар за извршна политика откако се дозна дека организирал приватна забава ...
СМЕНЕТ РУСКИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

СМЕНЕТ РУСКИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

Генерал-полковникот Михаил Мизинцев е сменет од функцијата заменик-министер за одбрана на Русија. Тој дојде на оваа позиција во септември на местото н ...
БРЗА ПРОМЕНА НА МИНИСТРИТЕ ЗА ПРАВДА НЕ Е НАЈДОБРО РЕШЕНИЕ, НО НЕ СУМ ОПТОВАРЕН СО ТОА ДАЛИ ЌЕ МЕ СМЕНАТ, КАЖА ТУПАНЧЕСКИ ВО ШТИП

БРЗА ПРОМЕНА НА МИНИСТРИТЕ ЗА ПРАВДА НЕ Е НАЈДОБРО РЕШЕНИЕ, НО НЕ СУМ ОПТОВАРЕН СО ТОА ДАЛИ ЌЕ МЕ СМЕНАТ, КАЖА ТУПАНЧЕСКИ ВО ШТИП

„Во разговорот што го имав со претседателите на Апелациониот и на Основниот суд Штип, како и со Вишиот и Основниот јавен обвинител од овој град, дојдо ...
ЗАМЕНИК-ШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ НА ЗЕЛЕНСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПРЕД НАЈАВЕНИТЕ СМЕНИ ВО ВЛАДАТА

ЗАМЕНИК-ШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ НА ЗЕЛЕНСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПРЕД НАЈАВЕНИТЕ СМЕНИ ВО ВЛАДАТА

Еден од клучните соработници на украинскиот претседател Володимир Зеленски поднесе оставка во пресрет на најавените промени во владата. Кирило Тимошен ...
СМЕНЕТ РУСКИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

СМЕНЕТ РУСКИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

Рускиот заменик-министер за одбрана Дмитри Булгаков е сменет и префрлен на друга позиција, објави министерството за одбрана. На местото на Булгаков до ...
РУСИЈА ГО СМЕНИ ЗАПОВЕДНИКОТ НА ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА ПО ПОСЛЕДНИТЕ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ

РУСИЈА ГО СМЕНИ ЗАПОВЕДНИКОТ НА ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА ПО ПОСЛЕДНИТЕ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ

Руската црноморска флота стационирана на Крим доби нов заповедник, објавија државните медиуми, откако руските воени бази на анектираниот полуостров бе ...
ВЛАСТА СО ПОДЛИ МЕТОДИ САКА ДА ГИ СМЕНИ ДИРЕКТОРИТЕ НА БИТОЛСКИТЕ УЧИЛИШТА, ОБВИНИ СДСМ, ОД ВМРО-ДПМНЕ ВЕЛАТ ДЕКА РЕВИЗИИТЕ НЕ ЗНАЧАТ ПРИТИСОК

ВЛАСТА СО ПОДЛИ МЕТОДИ САКА ДА ГИ СМЕНИ ДИРЕКТОРИТЕ НА БИТОЛСКИТЕ УЧИЛИШТА, ОБВИНИ СДСМ, ОД ВМРО-ДПМНЕ ВЕЛАТ ДЕКА РЕВИЗИИТЕ НЕ ЗНАЧАТ ПРИТИСОК

Продолжуваат смените на директорите во битолските основни и средни училишта кои со години се поставуваат по партиски клуч во најголем број случаи. За ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ ЈА РАЗРЕШИЈА ДИРЕКТОРКАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА РАЗВОЈ, ЖУЛИЕТА ЃУРКОВА, ЗАШТО САКАЛЕ НОВО ЛИЦЕ ПО 14 ГОДИНИ

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ ЈА РАЗРЕШИЈА ДИРЕКТОРКАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА РАЗВОЈ, ЖУЛИЕТА ЃУРКОВА, ЗАШТО САКАЛЕ НОВО ЛИЦЕ ПО 14 ГОДИНИ

Советот на градоначалници на Југоисточниот плански регион ја разреши Жулиета Ѓуркова од функцијата директор на Центарот за развој, иако сè уште ѝ трае ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ