Таг: собраниска седница

ЌЕ ИМ ОБЕЗБЕДИМЕ КВОРУМ, АМА НЕМА ДА ИМ ГИ ГЛАСАМЕ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ЗА МАСКИ И ГОСТИ ЗАШТО СДСМ СЕ НЕУЧТИВИ И НЕБЛАГОДАРНИ, ВЕЛИ МИЦЕВСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ЌЕ ИМ ОБЕЗБЕДИМЕ КВОРУМ, АМА НЕМА ДА ИМ ГИ ГЛАСАМЕ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ЗА МАСКИ И ГОСТИ ЗАШТО СДСМ СЕ НЕУЧТИВИ И НЕБЛАГОДАРНИ, ВЕЛИ МИЦЕВСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Собранието Талат Џафери слободно може да ги стави на дневен ред на собраниска седница измените на Законот за здравствена заштита со к ...
ВМРО-ДПМНЕ ПАК ЈА БЛОКИРАШЕ СЕДНИЦАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ПАК ЈА БЛОКИРАШЕ СЕДНИЦАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

Работата на Собранието денеска уште на почетокот е прекината, пак по барање на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за еден час пауза. Иако не е прва седница и п ...
ЗАЕВ ДОЈДЕ ВО СОБРАНИЕ, МНОЗИНСТВОТО ГО ПОДДРЖА ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ ДА СЕ РАСПРАВА НА КРАЈ

ЗАЕВ ДОЈДЕ ВО СОБРАНИЕ, МНОЗИНСТВОТО ГО ПОДДРЖА ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ ДА СЕ РАСПРАВА НА КРАЈ

Сите 112 пратеници во Собранието го изгласаа предлогот на пратеникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски точката за избор на заменици министри, ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОБАРАА ДА НЕ СЕ ГЛАСА ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ, НЕМАЛЕ ВРЕМЕ ДА ИМ ГИ ПРОЧИТААТ БИОГРАФИИТЕ

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОБАРАА ДА НЕ СЕ ГЛАСА ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ, НЕМАЛЕ ВРЕМЕ ДА ИМ ГИ ПРОЧИТААТ БИОГРАФИИТЕ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на почетокот на денешната собраниска седнцица се побунија против тоа што претседателот на Собранието Талат Џафери го стави н ...
ОПОЗИЦИЈАТА ЈА НАПУШТИ СОБРАНИСКАТА САЛА ОТИ НЕ САКА ДА ГЛАСА ЗА ИМЕНУВАЊЕ НОВИ ФУНКЦИОНЕРИ

ОПОЗИЦИЈАТА ЈА НАПУШТИ СОБРАНИСКАТА САЛА ОТИ НЕ САКА ДА ГЛАСА ЗА ИМЕНУВАЊЕ НОВИ ФУНКЦИОНЕРИ

Опозицијата ја напушти салата и нема да гласа за предложените точки за именувања и разрешувања функционери на собраниската седница, предложени од Коми ...
5 / 5 НАПИСИ